Jump Street i kouzelničtí Podfukáři vyhlížejí nové zisky

Kultura Kultura
10. 9. 2014 22:40
Policejní komedie 21 Jump Street získala letos o číslo vyšší pokračování a o řád vyšší návštěvnost. Studio Sony už najalo jeho scenáristu, aby připravil třetí díl.
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Pokračování se netýkají jen velkých blockbusterů. Pro studia jsou příležitostí i méně nákladné filmy, jejichž zisky ohromí každou kalkulačku.

Takovým případem jsou snímky 21 Jump Street a Podfukáři.
První zmíněný se zakládá na televizní sérii s Johnny Deppem z osmdesátých let a ve filmové podobě se představil v roce 2012. Rozpočet 42 milionů přeměnil v celosvětové tržby přes dvě stě milionů dolarů.

Režisérské duo Phila Lorda a Chrise Millera o sobě dalo hlučně vědět a letos potvrdili svoji formu jak v animované hříčce LEGO příběh, tak i ve snímku 22 Jump Street, kterému náklady vzrostly o osm milionů, ale přepočítává tržby kolem 319 milionů dolarů.

Server Deadline informoval, že studio Sony už najalo scenáristu Rodneyho Rothmana, aby připravil trojku. Lord s Millerem budou na jeho práci dohlížet, zatím však nebyli potvrzeni jako režiséři, byť je to spíš otázka jejich času a zájmu než úmyslu studia hledat nového kapitána.

Podívejte se na trailer k 22 Jump Street
Podívejte se na trailer k 22 Jump Street | Video:

Zajímavostí je, že závěrečné titulky komedie 22 Jump Street doplnila montáž možných budoucích pokračování. Zatímco 21 Jump Street poslala dvojici agentů v utajení na střední školu a letošní pokračování je uvedlo do univerzitního prostředí, tvůrčí tým plýtvající humorem představil svoji vizi pro několik dalších pokračování.

Vyskytly se mezi nimi nápady o výměnném pobytu do Ruska, semestru na moři nebo futuristickém 2121 Jump Street, který by dvojici Channing Tatum a Jonah Hill vyslal do vesmíru. Kupodivu vymysleli i zápletku pro 23 Jump Street. Děj zasadili na lékařskou fakultu a bylo by milé překvapení, kdyby tvůrci při přípravě třetího dílu buď zůstali své představě věrni, nebo na ni alespoň mysleli v malém žertu, který je jejich častou komediální zbraní.

Foto: Aktuálně.cz

V komerční úspěch se proměnila rovněž sázka na neznámou kartu Podfukáři (v originále známé jako Now You See Me). Mohl to být jen žolík, který sotva vydělá na svůj rozpočet, ale bylo to eso, které loni celosvětově nastřádalo 350 milionů dolarů. Studio Lionsgate potvrdilo přípravy pokračování, když stanovilo datum premiéry druhého dílu na desátého června 2016.

Vrátí se všechny herecké hvězdy, především představitelé ústřední čtveřice Jesse Eisenberg, Isla Fischer, Woody Harrelson a Dave Franco, ale také Michael Caine nebo Morgan Freeman. Studio ale nahradilo režiséra. Louise Leterriera vystřídá Jon M. Chu, který dříve pracoval na sérii Let's Dance a druhém dílu G.I.Joe.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA zakázaly kvůli podpoře Madury vstup do země kubánskému ministrovi vnitra

Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa uvalila cestovní sankce na druhého vysokého kubánského politika. Zesiluje tak tlak na zemi kvůli pokračující podpoře vlády venezuelského prezidenta Nicoláse Madury. Zákaz vstupu do země se týká kubánského ministra vnitra, kterým je Julio César Gandarilla Bermejo, kvůli jeho účasti na hrubém porušování lidských práv ve Venezuele, oznámil americký ministr zahraničí Mike Pompeo. Vyzval také další země, aby se připojily k USA.

Zákaz je spíše symbolickým krokem. Pompeo dodal, že Bermejo je také zodpovědný za svévolné zatčení a zadržení tisíců kubánských občanů a nezákonné uvěznění více než 100 politických vězňů na Kubě. Jeho ministerstvo dohlíželo na mučení politických disidentů, zadržených a vězňů, a také na vraždu některých těchto osob policejními a bezpečnostními silami.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie v Hongkongu opět použila slzný plyn. Demonstranti se bránili benzinovými bombami

Nové násilí vypuklo v neděli ráno místního času u obléhaného kampusu polytechnické univerzity v Hongkongu, uvedla agentura Reuters. Po několika klidných hodinách, kdy demonstranti spali na trávníku a v univerzitní knihovně, policie opět použila slzný plyn. Aktivisté na oplátku použili proti policistům benzinové bomby, některé z nich zapálily stromy mimo areál.

Některé části kampusu vypadají v neděli spíše jako pevnost s barikádami a černě oděnými protestujícím na hradbách, kteří mají improvizované zbraně, jako cihly bedny zápalných bomb, luky a šípy. Polytechnická univerzita je poslední z pěti univerzit, který zůstává obsazen aktivisty. Ti ji vyžívají jako základnu pro blokování nedalekého silničního tunelu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy