Podfukáři si poradili i se Star Trekem: Do temnoty

Kultura ČTK Kultura, ČTK
18. 6. 2013 13:19
Českým kinům kraluje komedie o efektní bankovní loupeži
Podfukáři
Podfukáři | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Americká komedie Podfukáři o skupině špičkových iluzionistů, kteří změnili svou profesi na pachatele efektních bankovních loupeží, se hned po premiéře dostala do čela tabulky nejnavštěvovanějších snímků českých kin. O víkendu ji zhlédlo 15 616 diváků, kteří v pokladnách nechali dva miliony korun.

Na druhém místě se tak ocitla akční sci-fi Star Trek: Do temnoty. Pokračování dramatických příběhů vesmírné lodi Enterprise při zkoumání vzdálených galaxií přilákalo v pěkném počasí do kin 12 440 lidí. Za ní skončila další sci-fi Po zániku Země a dále komedie Pařba na třetí a snímek Rychle a zběsile 6, rovněž z americké produkce, který první pětici uzavírá.

Domácí tvorbu reprezentuje na jedenáctém místě tabulky pohádkový snímek Pavla Göbla Kovář z Podlesí, v němž titulní roli ztvárnil Bolek Polívka. Zatím ho během pěti týdnů vidělo 34 tisíc diváků, kteří v pokladnách kin nechali 3,6 milionu korun.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

před 20 minutami

Biker Stošek si na ME v maratonu vyjel bronz

Martin Stošek získal bronzovou medaili na mistrovství Evropy v maratonu horských kol ve švýcarském Evoléne. V závodu na 78 km s převýšením 3900 metrů ho porazili jen Němec Andreas Seewald a Ital Samuele Porro, který skončil druhý na třetím šampionátu za sebou.

Stošek výrazně vylepšil 18. příčku z roku 2019 a navázal na pět let starý bronz Kristiána Hynka, který dnes dojel v 41 letech sedmý. Na vítězného Seewalda ztratil Stošek téměř osm minut, za Porrem zaostal o čtyři minuty.

Závod žen na 70 km vyhrála Španělka Natalia Fischerová.

Příští rok se maratonský evropský šampionát uskuteční v Jablonném v Podještědí, kam se vrátí po deseti letech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy