Podfukáři si poradili i se Star Trekem: Do temnoty

Kultura ČTK Kultura, ČTK
18. 6. 2013 13:19
Českým kinům kraluje komedie o efektní bankovní loupeži
Podfukáři
Podfukáři | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Americká komedie Podfukáři o skupině špičkových iluzionistů, kteří změnili svou profesi na pachatele efektních bankovních loupeží, se hned po premiéře dostala do čela tabulky nejnavštěvovanějších snímků českých kin. O víkendu ji zhlédlo 15 616 diváků, kteří v pokladnách nechali dva miliony korun.

Na druhém místě se tak ocitla akční sci-fi Star Trek: Do temnoty. Pokračování dramatických příběhů vesmírné lodi Enterprise při zkoumání vzdálených galaxií přilákalo v pěkném počasí do kin 12 440 lidí. Za ní skončila další sci-fi Po zániku Země a dále komedie Pařba na třetí a snímek Rychle a zběsile 6, rovněž z americké produkce, který první pětici uzavírá.

Domácí tvorbu reprezentuje na jedenáctém místě tabulky pohádkový snímek Pavla Göbla Kovář z Podlesí, v němž titulní roli ztvárnil Bolek Polívka. Zatím ho během pěti týdnů vidělo 34 tisíc diváků, kteří v pokladnách kin nechali 3,6 milionu korun.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

před 11 minutami

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy