Ridley Scott natočí druhého Blade Runnera, vzdá se Promethea

Kultura Kultura
26. 8. 2014 12:11
Režisér potvrdil, že má hotový scénář v pokračování kultovního Blade Runnera, ale bude se zřejmě muset vzdát režie pokračování Promethea.
Ridley Scott při natáčení prvního Promethea.
Ridley Scott při natáčení prvního Promethea. | Foto: Profimédia

Praha - Ridley Scott ukončil mlčení o pokračováních filmů Prometheus a Blade Runner. Oba projekty jsou dál, než fanoušci čekali.

"Blade Runner 2 má hotový scénář a je zatraceně dobrý," řekl Scott. "Samozřejmě, že se jedná o účasti Harrison Forda, který by měl oba snímky propojit. Myslím, že Harrison ze natáčení zúčastní navzdory své nedávné nehodě," zavtipkoval Scott v rozhovoru pro Entertainment Weekly o zranění, které herec utrpěl při natáčení sedmé epizody Star Wars.

Scott také potvrdil, že má v plánu pokračování kultovního Blade Runnera z roku 1982 režírovat a doufá, že na něm začne pracovat, jakmile dokončí projekt The Martian s Mattem Damonem.

K otázce, zda se bude také režírovat pokračování Promethea se Scott vyjádřil už zdrženlivěji. "To je ten problém," přiznal. "Mám teď hodně projektů v řadě. Ale jsou všechny napsané." Natáčení Promethea 2 by mělo začít v březnu 2016.

V českých kinech se ale jako první objeví jiný Scottův film. Letos o Vánocích to bude EXODUS: Bohové a králové.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Trump propustil Albrightovou a další z poradního orgánu Pentagonu

Americký prezident Donald Trump pokračuje necelé dva měsíce před koncem svého mandátu v personálních změnách na ministerstvu obrany. Podle zdrojů časopisu Foreign Policy zbavil funkce několik vysoce postavených činitelů z Odboru obranné politiky (DPB), což je externí poradní orgán ministerstva. Mezi nimi byla například Madeleine Albrightová, česká rodačka, jež byla první ženou, která stála v čele americké diplomacie v letech 1997 až 2001. Zprávy o personálních změnách následně potvrdilo i ministerstvo.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi.

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi. Uvedla to dnes Česká televize. Kriminalisté také zjistili, že Berbr ovládá společnost Lugas Corporation na Seychelských ostrovech, přes niž může řídit i své podnikání v Česku. I proto soud rozhodl, že zůstane ve vazbě.

"Kapitál této společnosti (na Seychelských ostrovech) dle rejstříku dosahuje výše 100.000 dolarů a je rozdělen do akcií, jichž je obviněný držitelem," citovala Česká televize z vazebního návrhu Vrchního státního zastupitelství v Praze.

Peníze i investiční drahé kovy objevili policisté při razii v Berbrově bankovní bezpečnostní schránce. Bankovky našli také v jeho kanceláři v budově Plzeňského fotbalového svazu, v jehož čele Berbr stál. Další hotovost zabavili podle České televize v trezoru vedeném na jeho dceru.

Do vazby fotbalového funkcionáře, který je jedním z 20 obviněných v kauze údajného ovlivňování výsledků zápasů druhé a třetí fotbalové ligy, poslal v říjnu Obvodní soud pro Prahu 6. Proti rozhodnutí Berbr podal stížnost, které minulý týden odvolací pražský městský soud nevyhověl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy