Prometheus bude pokračovat. Hledá ale správný příběh

Kultura Kultura
31. 3. 2013 8:51
Scenárista provního Prométhea Damon Lindelof opustil projekt
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Kolem pokračování loňského sci-fi velkofilmu Prometheus se rojí spekulace.

Režisér Ridley Scott, v listopadu vypustí na stříbrné plátno drama The Counselor, zpracování scénáře Cormaca McCarthyho někdy popisované jako „Tahle země není pro starý na steroidech" a poté se zřejmě hodlá pustit do filmu o Mojžíšovi s názvem Exodus.

Případné pokračování vesmírného dobrodružství je skutečně „ve hvězdách", i když před časem režisér jednoznačně obecenstvo ubezpečoval, že ví jak bude pokračovat cesta Elizabeth Shaw v podání Noomi Rapace.

Foto: Bontonfilm

Úvahy o sequelu jsou o to živější, že první film byl silně kritizován kvůli nezodpovězeným otázkám a otevřenému konci. Před časem přišel server Bloody Disgusting dokonce s tvrzením, že původně samostatný film změnil v plánovanou trilogii scénárista Damon Lindelof, který ovšem později Scottův tým opustil.

Společnost Fox a režisér měli podle těchto zvěstí „šílet" kvůli nejistotě, co se má v pokračování stát.

Lindelofova první reakce přes Twitteru na základě výzvy serveru Slashfilm zněla: „Myslím, že Ridley Scott ještě v životě kvůli ničemu nešílel."

Později se vyjádřil obsáhleji.           

Foto: Aktuálně.cz

„Během kreativního procesu přípravy Promethea všichni zúčastnění (včetně Scotta a Fox) si opravdu přáli, aby film začal vlastní cestu, takže nakonec se nenaváže na původního Vetřelce, ale místo toho s ním bude paralelní…. Ridley se čas od času zmínil o tom, co by chtěl, aby se stalo dál s Elisabeth Shaw a Davidovou hlavou, když opustily planetu LV-223 a vydaly se hledat místo původu Tvůrců.

Pokud jde o to, jestli Ridley a Fox „šílí", inu, to je pro mě novinka. S oběma udržuji solidní vztahy. Navíc, představa, že nemají k dispozici mnoho a mnoho scénáristů schopných zvládnout takovou práci, je tak trochu směšná."

Samotná Noomi Rapace na konci února oznámila, že příprava druhého dílu skutečně probíhá.

„Na scénáři pracují. Potkala jsem Ridleyho v Londýně před  několika týdny. Moc ráda bych s ním opět pracovala a vím, že chce natočit další díl. Jde jen o to, že musíme přijít na ten správný příběh. Doufám, že se nám to podaří." 

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Příští rok bude pro ochranu klimatu rozhodující, prohlásil generální tajemník OSN

Příštích 12 měsíců bude pro světové společenství rozhodující v boji proti klimatické krizi. Prohlásil to ve středu podle agentury DPA generální tajemník OSN António Guterres na madridské konferenci OSN o změnách klimatu (COP25). Je podle něj třeba uskutečnit to, co vědci označují za nezbytné.

"V roce 2020 musíme splnit, co vědci stanovili jako nezbytnost, nebo my a všechny následující generace zaplatíme nesnesitelnou cenu," varoval Guterres. Svět se podle něj bude oteplovat a stávat nebezpečným rychleji, než se kdy pokládalo za možné. Emise oxidu uhličitého budou muset od příštího roku začít klesat, pokud mají zůstat cíle pařížské klimatické dohody na dosah. "Potřebujeme větší ctižádost, více solidarity a více naléhavosti," vyzval Portugalec.

COP25 ve španělské metropoli zasedá od 2. prosince a skončí tento pátek. Tématem je boj s klimatickými změnami a detaily týkající se realizace pařížské klimatické dohody z roku 2015. Ta má za cíl udržet vzestup průměrné globální teploty co nejvíce pod dvěma stupni Celsia, pokud možno na 1,5 stupni v porovnání s teplotou v předindustriálním období. Zachování současných podmínek by ovšem podle vědců mohlo znamenat oteplení do konce tohoto století až o tři stupně Celsia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy