Prometheus bude pokračovat. Hledá ale správný příběh

Kultura Kultura
31. 3. 2013 8:51
Scenárista provního Prométhea Damon Lindelof opustil projekt
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Kolem pokračování loňského sci-fi velkofilmu Prometheus se rojí spekulace.

Režisér Ridley Scott, v listopadu vypustí na stříbrné plátno drama The Counselor, zpracování scénáře Cormaca McCarthyho někdy popisované jako „Tahle země není pro starý na steroidech" a poté se zřejmě hodlá pustit do filmu o Mojžíšovi s názvem Exodus.

Případné pokračování vesmírného dobrodružství je skutečně „ve hvězdách", i když před časem režisér jednoznačně obecenstvo ubezpečoval, že ví jak bude pokračovat cesta Elizabeth Shaw v podání Noomi Rapace.

Foto: Bontonfilm

Úvahy o sequelu jsou o to živější, že první film byl silně kritizován kvůli nezodpovězeným otázkám a otevřenému konci. Před časem přišel server Bloody Disgusting dokonce s tvrzením, že původně samostatný film změnil v plánovanou trilogii scénárista Damon Lindelof, který ovšem později Scottův tým opustil.

Společnost Fox a režisér měli podle těchto zvěstí „šílet" kvůli nejistotě, co se má v pokračování stát.

Lindelofova první reakce přes Twitteru na základě výzvy serveru Slashfilm zněla: „Myslím, že Ridley Scott ještě v životě kvůli ničemu nešílel."

Později se vyjádřil obsáhleji.           

Foto: Aktuálně.cz

„Během kreativního procesu přípravy Promethea všichni zúčastnění (včetně Scotta a Fox) si opravdu přáli, aby film začal vlastní cestu, takže nakonec se nenaváže na původního Vetřelce, ale místo toho s ním bude paralelní…. Ridley se čas od času zmínil o tom, co by chtěl, aby se stalo dál s Elisabeth Shaw a Davidovou hlavou, když opustily planetu LV-223 a vydaly se hledat místo původu Tvůrců.

Pokud jde o to, jestli Ridley a Fox „šílí", inu, to je pro mě novinka. S oběma udržuji solidní vztahy. Navíc, představa, že nemají k dispozici mnoho a mnoho scénáristů schopných zvládnout takovou práci, je tak trochu směšná."

Samotná Noomi Rapace na konci února oznámila, že příprava druhého dílu skutečně probíhá.

„Na scénáři pracují. Potkala jsem Ridleyho v Londýně před  několika týdny. Moc ráda bych s ním opět pracovala a vím, že chce natočit další díl. Jde jen o to, že musíme přijít na ten správný příběh. Doufám, že se nám to podaří." 

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 2 hodinami

WADA opět suspendovala moskevskou antidopingovou laboratoř

Světová antidopingová agentura WADA odebrala moskevské laboratoři oprávnění, které jí umožňovalo provádět analýzy krevních vzorků pro biologické pasy sportovců. K předběžnému opatření organizace sáhla měsíc a půl poté, co Rusko potrestala čtyřletým zákazem účasti na vrcholných sportovních akcích kvůli manipulaci s daty z moskevské laboratoře.

Zařízení v ruské metropoli bylo suspendováno už v roce 2015, kdy se poprvé objevilo podezření z krytí dopingu domácích sportovců. Oprávnění provádět analýzy krevních vzorků Moskva získala částečně zpět v roce 2016. Nyní může laboratoř dokončit prověrku vzorků, které už obdržela, nové ale musí být poslány do jiných zařízení.

WADA 9. prosince rozhodla, že příští čtyři roky nesmí Rusko na olympijských a paralympijských hrách ani světových šampionátech vystupovat pod svou vlajkou a se svou hymnou. Na vrcholných akcích včetně OH 2020 v Tokiu a ZOH 2022 v Pekingu by se mohli jako neutrální sportovci představit jen ti závodníci, kteří prokazatelně nemají se systematickým dopingem v zemi nic společného. Rusko se proti trestu odvolalo k mezinárodní arbitráži CAS.

před 2 hodinami

Koulař Staněk předvedl v Nehvizdech světový výkon roku

Koulař Tomáš Staněk se po halovém mítinku Hvězdy v Nehvizdech ujal vedení v letošních světových tabulkách výkonem 21,23 metru. Český rekordman se za hranici 21 metrů dostal třikrát z pěti zdařených pokusů, jeho nejslabší vrh měřil 20,57, čímž hned v první sérii předčil své sezonní maximum ze sobotního zahajovacího startu v Jablonci nad Nisou (20,06).

Staněk jako druhý koulař v začínající sezoně překonal 21 metrů, tabulky dosud vedl Srb Asmir Kolašinac výkonem 21,06. I další dva Staňkovy pokusy by na Kolašinace stačily. Už ve druhé sérii předvedl rekord mítinku 21,09, v páté se zlepšil na 21,22. Nejdelším pokusem soutěž zakončil, druhé místo obsadil Polák Jakub Szyszkowski výkonem 20,31.

Staněk přesto nebyl úplně nadšený. "Všechny pokusy byly v konci takový, že jsem vystrčil zadek a sklonil hlavu, takže nenabraly ten správnej kopec. A to dělá trošku tu stopu dolů, škoda, ale série výborná," řekl přece jen spokojený Staněk ve videopřenosu z mítinku. "V Jablonci jsem byl dost opatrnej, protože jsme lehce změnili techniku a furt se na tom pracuje. Ale konečně je tam energie, jak se nebojím a pustím to tam, a na tomhle se dá stavět," dodal svěřenec Petra Stehlíka.

Další zprávy