Prometheus bude pokračovat. Hledá ale správný příběh

Kultura Kultura
31. 3. 2013 8:51
Scenárista provního Prométhea Damon Lindelof opustil projekt
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Kolem pokračování loňského sci-fi velkofilmu Prometheus se rojí spekulace.

Režisér Ridley Scott, v listopadu vypustí na stříbrné plátno drama The Counselor, zpracování scénáře Cormaca McCarthyho někdy popisované jako „Tahle země není pro starý na steroidech" a poté se zřejmě hodlá pustit do filmu o Mojžíšovi s názvem Exodus.

Případné pokračování vesmírného dobrodružství je skutečně „ve hvězdách", i když před časem režisér jednoznačně obecenstvo ubezpečoval, že ví jak bude pokračovat cesta Elizabeth Shaw v podání Noomi Rapace.

Foto: Bontonfilm

Úvahy o sequelu jsou o to živější, že první film byl silně kritizován kvůli nezodpovězeným otázkám a otevřenému konci. Před časem přišel server Bloody Disgusting dokonce s tvrzením, že původně samostatný film změnil v plánovanou trilogii scénárista Damon Lindelof, který ovšem později Scottův tým opustil.

Společnost Fox a režisér měli podle těchto zvěstí „šílet" kvůli nejistotě, co se má v pokračování stát.

Lindelofova první reakce přes Twitteru na základě výzvy serveru Slashfilm zněla: „Myslím, že Ridley Scott ještě v životě kvůli ničemu nešílel."

Později se vyjádřil obsáhleji.           

Foto: Aktuálně.cz

„Během kreativního procesu přípravy Promethea všichni zúčastnění (včetně Scotta a Fox) si opravdu přáli, aby film začal vlastní cestu, takže nakonec se nenaváže na původního Vetřelce, ale místo toho s ním bude paralelní…. Ridley se čas od času zmínil o tom, co by chtěl, aby se stalo dál s Elisabeth Shaw a Davidovou hlavou, když opustily planetu LV-223 a vydaly se hledat místo původu Tvůrců.

Pokud jde o to, jestli Ridley a Fox „šílí", inu, to je pro mě novinka. S oběma udržuji solidní vztahy. Navíc, představa, že nemají k dispozici mnoho a mnoho scénáristů schopných zvládnout takovou práci, je tak trochu směšná."

Samotná Noomi Rapace na konci února oznámila, že příprava druhého dílu skutečně probíhá.

„Na scénáři pracují. Potkala jsem Ridleyho v Londýně před  několika týdny. Moc ráda bych s ním opět pracovala a vím, že chce natočit další díl. Jde jen o to, že musíme přijít na ten správný příběh. Doufám, že se nám to podaří." 

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy