Prometheus bude pokračovat. Hledá ale správný příběh

Kultura Kultura
31. 3. 2013 8:51
Scenárista provního Prométhea Damon Lindelof opustil projekt
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Kolem pokračování loňského sci-fi velkofilmu Prometheus se rojí spekulace.

Režisér Ridley Scott, v listopadu vypustí na stříbrné plátno drama The Counselor, zpracování scénáře Cormaca McCarthyho někdy popisované jako „Tahle země není pro starý na steroidech" a poté se zřejmě hodlá pustit do filmu o Mojžíšovi s názvem Exodus.

Případné pokračování vesmírného dobrodružství je skutečně „ve hvězdách", i když před časem režisér jednoznačně obecenstvo ubezpečoval, že ví jak bude pokračovat cesta Elizabeth Shaw v podání Noomi Rapace.

Foto: Bontonfilm

Úvahy o sequelu jsou o to živější, že první film byl silně kritizován kvůli nezodpovězeným otázkám a otevřenému konci. Před časem přišel server Bloody Disgusting dokonce s tvrzením, že původně samostatný film změnil v plánovanou trilogii scénárista Damon Lindelof, který ovšem později Scottův tým opustil.

Společnost Fox a režisér měli podle těchto zvěstí „šílet" kvůli nejistotě, co se má v pokračování stát.

Lindelofova první reakce přes Twitteru na základě výzvy serveru Slashfilm zněla: „Myslím, že Ridley Scott ještě v životě kvůli ničemu nešílel."

Později se vyjádřil obsáhleji.           

Foto: Aktuálně.cz

„Během kreativního procesu přípravy Promethea všichni zúčastnění (včetně Scotta a Fox) si opravdu přáli, aby film začal vlastní cestu, takže nakonec se nenaváže na původního Vetřelce, ale místo toho s ním bude paralelní…. Ridley se čas od času zmínil o tom, co by chtěl, aby se stalo dál s Elisabeth Shaw a Davidovou hlavou, když opustily planetu LV-223 a vydaly se hledat místo původu Tvůrců.

Pokud jde o to, jestli Ridley a Fox „šílí", inu, to je pro mě novinka. S oběma udržuji solidní vztahy. Navíc, představa, že nemají k dispozici mnoho a mnoho scénáristů schopných zvládnout takovou práci, je tak trochu směšná."

Samotná Noomi Rapace na konci února oznámila, že příprava druhého dílu skutečně probíhá.

„Na scénáři pracují. Potkala jsem Ridleyho v Londýně před  několika týdny. Moc ráda bych s ním opět pracovala a vím, že chce natočit další díl. Jde jen o to, že musíme přijít na ten správný příběh. Doufám, že se nám to podaří." 

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy