Po Prométheovi natočí Ridley Scott Věčnou válku

Kultura Kultura
29. 11. 2012 10:21
Scott konečně natočí svůj vysněný projekt Věčná válka
Ridley Scott s Noomi Rapace při natáčení Prométhea
Ridley Scott s Noomi Rapace při natáčení Prométhea | Foto: Profimédia

Praha - Režisér Ridley Scott chce už čtvrt století natočit sci-fi podle knihy Věčná válka Joea Haldemana. Nyní to vypadá, že se projekt konečně rozjíždí. Scénáře se ujme Dante Harper, který doposud napsal dva filmy - Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013) a All you need is kill (2014).

Kniha vypráví o vojákovi, který ve vesmíru bojuje několik měsíců proti nepříteli. Když se však vrátí domů, zjišťuje, že planeta zestárla o mnoho let a téměř ji nepoznává.

Scott získal práva na knihu v roce 2008 a tehdy prohlásil, že jde o epickou sci-fi, která je postavena na brilantní a matoucí premise zároveň. Režisér však začal připravovat Promethea (2012), a Věčnou válku tak musel odsunout. Původně koupil ke knize z roku 1974 práva Richard Edlund, držitel Oscara za triky k Dobyvatelům ztracené archy (1981), a plánoval filmem debutovat.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Těšíte se na nový film? Zajistit si můžete vstupenky i na ty starší.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Smartwings budou v případě dohody se státem financovat všichni akcionáři

Do financování záchrany letecké skupiny Smartwings se po případné dohodě se státem zapojí všichni akcionáři společnosti. Ve čtvrtek se na tom dohodla valná hromada firmy. Zároveň schválila finanční model skupiny pro letošní a příští rok. Jeho podobu firma neuvedla, vychází ovšem ze závěrů expertní komise ministerstva dopravy.

Spolumajitel a předseda představenstva společnosti Jiří Šimáně v dnešní Mladé Frontě Dnes uvedl, že firma potřebuje od státu půjčku nebo garanci za úvěr na 1,7 až dvě miliardy korun. Bez pomoci státu podle něj firma skončí.

Skupina Smartwings, pod kterou patří také České aerolinie, čelí finančním problémům kvůli propadu zájmu o cestování v důsledku koronavirové krize.

Zdroj: ČTK
Další zprávy