Režisér Promethea chce udělat z Mojžíše filmovou hvězdu

Kultura Kultura
8. 6. 2012 9:08
Ridley Scott ve škole Mojžíšův příběh zaspal
Foto: www.wikipedia.org

Hollywood - Režisér Ridley Scott si poslední dobou libuje ve ztvárňování závažných témat. Po otázce původu lidské rasy, o které pojednává jeho nejnovější film s názvem Prometheus, se chystá na další film s monumentálním námětem. Tentokrát ale hlavní postavou nebudou cílevědomí vědci, ale vůdce izraelského národa Mojžíš. Tvůrce filmové série Vetřelec svůj záměr prozradil během rozhovoru pro pánský magazín Esquire.

Život biblické postavy prý Scotta již nějakou dobu fascinuje a rád by o výrazné postavě dějin natočil celý film. "To, co mě na Mojžíšovi zajímá, nejsou velké činy, které každý zná. Jsou to spíše věci jako jeho vztah k Ramsesovi (faraon). Abych byl upřímný, ve škole nedával příliš pozor, když se mluvilo o Mojžíšovi. Některé detaily jeho života jsou opravdu pozoruhodné," vysvětluje Ridley Scott.

Čtěte také
Recenze: Prometheus oslňuje jen výpravou a Fassbenderem

Projekt režiséra Promethea však není jediným příběhem, který se dotýká této biblické postavy. Podobnou ideu měla totiž i další filmová legenda - Steven Spielberg. Ten však na Mojžíše nahlíží jako na odvážného bojovníka. Ostatně není se čemu divit, stačí si vzpomenout na jeho díla Statečné srdce či Zachraňte vojína Ryana. Oba koncepty jsou však stále pouze ve fázi příprav a není jisté, zda se vůbec dostanou na plátna kin.

Ridley Scott má však i přesto hned několik es v rukávu, a proto přemýšlí také o pokračování Promethea, který je v současné době novinkou na programu českých kin. Mnohem větší naději na realizaci má ale příběh spisovatele Cormaca McCarthyho nazvaný Counsellor. Jedná se o debutový scénář této literární legendy, jehož díla Cesta či Tahle země není pro starý se již filmové adaptace dočkala.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy