Sci-fi Jupiter vychází je směšná, tvrdí diváci po premiéře

Kultura Kultura
29. 1. 2015 7:26
Očekávaná sci-fi Jupiter vychází sourozeneckého dua Wachowských se překvapivě promítala na filmovém festivalu Sundance. Jaké jsou první dojmy?
Fotka z filmu Jupiter vychází
Fotka z filmu Jupiter vychází | Foto: Warner Bros.

Praha – Filmový festival Sundance v americkém Utahu není zrovna typickým místem, kde by se uváděly očekávané hollywoodské blockbustery. Je totiž Mekkou nezávislých filmařů a nezřídka se tu dokonce promítají debutová díla. Přesto právě tam studio Warner Bros. uvedlo sci-fi Jupiter vychází ve světové premiéře.

Podívejte se na ukázku z filmu Jupiter vychází.
Podívejte se na ukázku z filmu Jupiter vychází. | Video: Warner Bros.

Andy a Lana Wachowští, kteří natočili dnes již kultovní trilogii Matrix (1999, 2003) a naposledy Atlas mraků (spolu s Tomem Tykwerem) podle stejnojmenné knižní předlohy (2012), zrežírovali velkorozpočtovou sci-fi v hlavní roli s Channingem Tatumem a Milou Kunis.

Pozvaní hosté premiéry, která byla "projekcí naslepo", obdrželi u vchodu do sálu 3D brýle, což mnohým naznačilo, že se neuvidí běžný festivalový film. Podle časopisu Variety zůstala řada míst prázdná a několik lidí během projekce odešlo a po závěrečných titulcích nikdo netleskal. To je podle autora článku u obvykle vděčného publika tohoto festivalu hodně nezvyklé.

Jeden z diváků po projekci řekl: "Vůbec se mi to nelíbilo. Bylo to prostě směšné." Jiný návštěvník prohlásil: "Je to kombinace několika věcí zabalených do jedné." Filmový scenárista Neville Kiser řekl, že filmu uškodilo uvedení na Sundance: "Mně se film vlastně líbil, ale v kontextu Sundance je divný. V publiku tolik lidí kašlalo a zívalo. Zapomněli, že se dívají na film, který je primárně určen klukům v pubertě. Jsem si jistý, že těm patnáctiletým chlapcům a snad i dívkám se bude film líbit."

Režisérské duo se projekce nezúčastnilo a ani žádný z herců. Film stál 175 milionů dolarů, což je po komerčním neúspěchu Atlasu mraků, který v USA utržil pouze 27 milionů dolarů, od studia Warner Bros. odvážný krok.

Do amerických kin Jupiter vychází přijde 6. února, v Česku o den dříve.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy