Sci-fi Jupiter vychází je směšná, tvrdí diváci po premiéře

Kultura Kultura
29. 1. 2015 7:26
Očekávaná sci-fi Jupiter vychází sourozeneckého dua Wachowských se překvapivě promítala na filmovém festivalu Sundance. Jaké jsou první dojmy?
Fotka z filmu Jupiter vychází
Fotka z filmu Jupiter vychází | Foto: Warner Bros.

Praha – Filmový festival Sundance v americkém Utahu není zrovna typickým místem, kde by se uváděly očekávané hollywoodské blockbustery. Je totiž Mekkou nezávislých filmařů a nezřídka se tu dokonce promítají debutová díla. Přesto právě tam studio Warner Bros. uvedlo sci-fi Jupiter vychází ve světové premiéře.

Podívejte se na ukázku z filmu Jupiter vychází.
Podívejte se na ukázku z filmu Jupiter vychází. | Video: Warner Bros.

Andy a Lana Wachowští, kteří natočili dnes již kultovní trilogii Matrix (1999, 2003) a naposledy Atlas mraků (spolu s Tomem Tykwerem) podle stejnojmenné knižní předlohy (2012), zrežírovali velkorozpočtovou sci-fi v hlavní roli s Channingem Tatumem a Milou Kunis.

Pozvaní hosté premiéry, která byla "projekcí naslepo", obdrželi u vchodu do sálu 3D brýle, což mnohým naznačilo, že se neuvidí běžný festivalový film. Podle časopisu Variety zůstala řada míst prázdná a několik lidí během projekce odešlo a po závěrečných titulcích nikdo netleskal. To je podle autora článku u obvykle vděčného publika tohoto festivalu hodně nezvyklé.

Jeden z diváků po projekci řekl: "Vůbec se mi to nelíbilo. Bylo to prostě směšné." Jiný návštěvník prohlásil: "Je to kombinace několika věcí zabalených do jedné." Filmový scenárista Neville Kiser řekl, že filmu uškodilo uvedení na Sundance: "Mně se film vlastně líbil, ale v kontextu Sundance je divný. V publiku tolik lidí kašlalo a zívalo. Zapomněli, že se dívají na film, který je primárně určen klukům v pubertě. Jsem si jistý, že těm patnáctiletým chlapcům a snad i dívkám se bude film líbit."

Režisérské duo se projekce nezúčastnilo a ani žádný z herců. Film stál 175 milionů dolarů, což je po komerčním neúspěchu Atlasu mraků, který v USA utržil pouze 27 milionů dolarů, od studia Warner Bros. odvážný krok.

Do amerických kin Jupiter vychází přijde 6. února, v Česku o den dříve.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Čistý zisk ČEZ vzrostl, za poslední tři čtvrtletí dokonce o polovinu

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ stoupl za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně zhruba o polovinu na 13,6 miliardy korun. Tržby vzrostly o 16,3 procenta na 148,1 miliardy. Pomohl k tomu zejména růst cen elektřiny a vyšší zisk z obchodování s komoditami. Skupina to dnes oznámila v tiskové zprávě. Po očištění o mimořádné vlivy dokonce podle ČEZ čistý zisk vystoupal až na 14,7 miliardy. Za celý letošní rok chce skupina dosáhnout čistého zisku až 18 miliard oproti 10,5 miliardy za loňský rok.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Z Pásma Gazy byly na Izrael odpáleny rakety, tvrdí armáda. Čeká střety

Z palestinského Pásma Gazy bylo do Izraele v úterý ráno odpáleno mnoho raket. Podle agentury Reuters to oznámila izraelská armáda s tím, že očekává několikadenní střety. Nejnovější napětí přichází poté, co Izrael v Gaze zabil vysoce postaveného člena militantní skupiny Islámský džihád. Podle listu The Times of Israel proti raketám z Gazy zasáhla izraelská protivzdušná obrana. V Tel Avivu mezitím zazněly varovné sirény.

Podle Reuters nejsou zprávy o žádných zraněných. Izraelská policie ale preventivně uzavřela silnice v blízkosti Pásma Gazy. Mezinárodní Ben Gurionovo letiště oznámilo, že provoz omezovat nebude. Podle The Times of Israel ale byly dnes na pokyn armády uzavřeny školy mezi hranicí s Gazou a Tel Avivem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy