Po Atlasu mraků točí Wachowští o Sněhurce ve vesmíru

Kultura Kultura
8. 2. 2013 14:57
Režisérské duo natáčí space operu Jupiter Ascending
Sourozenecké režisérské duo Andy a Lana Wachowski na tiskové konferenci k filmu "Atlas mraků".
Sourozenecké režisérské duo Andy a Lana Wachowski na tiskové konferenci k filmu "Atlas mraků". | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Lana a Andy Wachovští, kteří nedávno sklidili rozpačité reakce adaptací Mitchellova Atlasu mraků, zpracovávají opět vlastní námět. V předprodukci se v současnosti nachází sci-fi snímek Jupiter Ascending.

Podle serveru Vulture má být hlavní hrdinkou filmu ruská imigrantská uklízečka (Mila Kunis), která disponuje stejným genetickým základem jako samotná královna vesmíru a je tudíž ohrožením  její nesmrtelné vlády. Panovnice pochází z řad bytostí, které mají  lidskou DNA, ale jsou vylepšeny zvířecími vlastnostmi - vojáci jsou zkříženi s vlky, dělníci se včelami.

Královna si najme profesionálního zabijáka (Channing Tatum), aby ženu zlikvidoval. Ten se ale do postavy Mily Kunis místo toho zamiluje a uprchne s ní před svými bývalými zaměstnavateli.

Děj filmu lze přirovnat k velmi modernímu pojetí pohádce o Sněhurce.

Nově byl do filmu obsazen Sean Bean (Hra o trůny), jehož postava je přirovnávána k Hanu Solovi z Hvězdných Válek. O účasti údajně jednají také Eddie Redmayne a Joseph Gordon-Levitt.

Do kin má snímek dorazit v roce 2014 jako první část trilogie.   

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

před 20 minutami

Íránský ministr: Írán připravuje místo na vyslání satelitu. Podle USA se snaží ukrývat svůj balistický program

Írán připravuje místo, ze kterého vyšle satelit. Na twitteru to napsal íránský ministr pro informační a komunikační technologie Mohammad Džavád Azarí Džahromí. Informovala o tom agentura Reuters, která připomněla, že podle USA se Teherán takto snaží skrývat svůj balistický program.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Katalánský premiér přišel o mandát poslance, region možná čekají nové volby

Do centra Barcelony vyšly skupiny separatistů, z nichž někteří zapalovali kontejnery. Policie několik osob zadržela. Impulsem k demonstracím bylo bouřlivé zasedání regionálního parlamentu, jehož vedení oznámilo pozastavení mandátu katalánskému premiérovi Quimu Torrovi. Premiérem tohoto španělského regionu Torra zůstává, podle místních médií ale hrozí Katalánsku předčasné regionální volby kvůli dnes vyostřenému rozkolu mezi stranami katalánské vlády.

před 1 hodinou

Hlavní vyjednavač pro brexit Barnier: Lhůta na dohodu o budoucích vztazích Británie s Evropskou unií je příliš krátká

Lhůta pro vyjednání dohody o budoucích vztazích Británie s Evropskou unií po brexitu je extrémně krátká. V projevu na univerzitě v severoirské metropoli Belfastu to řekl hlavní unijní vyjednavač pro brexit Michel Barnier. Británie opustí EU v pátek. Dohodu o budoucích vztazích by měli Londýn a Brusel vyjednat v následujícím přechodném období, které ovšem bude trvat jen do konce letošního roku.

Další zprávy