FOTO Tvůrci Matrixu se odstěhovali na Jupiter

FOTO Tvůrci Matrixu se odstěhovali na Jupiter
Jupiter vychází.
Jupiter vychází.
Jupiter vychází.
Jupiter vychází.
Foto: Warner Bros.
Kultura Kultura
1. 5. 2014 9:41
Space opera Jupiter vychází slibuje velkolepou podívanou s příběhem, který se dá přirovnat k pohádce o Sněhurce. Podívejte se na fotografie z výjimečného spektáklu.

Fotogalerie - Tvůrci Matrixu a Atlasu mraků Lana a Andy Wachovští připravují dokončili letní filmový hit - velkolepou sci-fi space operu Jupiter vychází.

Hlavní hrdinkou je ruská imigrantka Jupiter Jones (Mila Kunis), která drhne toalety, ale zjistí, že má stejný genetický základ jako samotná královna vesmíru a je tudíž ohrožením její nesmrtelné vlády. Panovnice pochází z řad bytostí, které mají lidskou DNA, ale jsou vylepšeny zvířecími vlastnostmi - vojáci jsou zkříženi s vlky, dělníci se včelami.

Královna si najme profesionálního zabijáka Djanga Wise (Channing Tatum), aby ženu zlikvidoval. Ten se ale do ní místo toho zamiluje a společně uprchnou před jeho bývalými zaměstnavateli.

Do českých kin vstoupil 5. února 2015.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Na stovkách nádraží a pošt vzniknou místa pro výdej poštovních balíků

Na 144 železničních nádražích vzniknou místa pro výdej poštovních balíků. Dalších 135 výdejních boxů pak přibude na pobočkách pošt. Správa železnic se na tom dohodla s Českou poštou, uvedly ve středu obě společnosti. Výdejní místa bude provozovat vysoutěžená zásilková firma.

Výdejních boxů by po celé republice mělo být skoro 300. K dispozici budou ve 144 stanicích, například na hlavních nádražích v Plzni, Praze či Olomouci, dále také v Havlíčkově Brodě nebo Hodoníně. Se 135 místy se pak počítá i na pobočkách České pošty. Na umístění boxů ve vytyčených lokalitách bude nyní vypsána veřejná soutěž, nájemní smlouva s vítězem soutěže bude uzavřena na pět let. V následujících letech se předpokládá zřízení boxů i v dalších lokalitách.

"Naším cílem je postupně rozšířit portfolio služeb, které na nádražích mohou denně využít nejenom cestující, ale i každý kolemjdoucí. Zřízení výdejních boxů je prvním z těchto kroků, věřím, že novou službu veřejnost ocení," uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Sudetští Němci na sjezdu udělí cenu českému exministrovi kultury Hermanovi

Sudetoněmecké krajanské sdružení (SL) na červencovém sjezdu v Mnichově udělí bývalému českému ministrovi kultury Danielu Hermanovi nejvyšší vyznamenání, kterým je Evropská cena Karla IV. Ve středu to oznámilo krajanské sdružení, které zastupuje zájmy sudetských Němců odsunutých po druhé světové válce z Československa a jejich potomků. Mluvčí sudetských Němců Bernd Posselt v prohlášení označil Hermana za člověka, který pomáhá ostatní spojovat a usmiřovat.

Nejvyšší představitel sudetských Němců Posselt uvedl, že Herman je mimořádným křesťanským stavitelem mostů a usmiřovatelem. Cenu si Herman převezme v sobotu 17. července.

Herman navštívil sudetoněmecký sjezd v roce 2016 jako první člen české vlády. V tehdejším projevu, ve kterém sudetské Němce pozdravil oslovením milí krajané, připomněl nacistické zločiny i násilnosti Čechů při poválečném odsunu německy mluvícího obyvatelstva. Vyjádřil také lítost nad těmito událostmi. Sjezdu se Herman zúčastnil také v roce 2019, který byl kvůli pandemii nemoci covid-19 zatím poslední. Tehdy byl jedním z řečníků, kteří gratulovali dlouholeté šéfce Izraelitské kulturní obce v Mnichově a Horním Bavorsku Charlotte Knoblochové k Evropské ceně Karla IV.

Zdroj: ČTK
Další zprávy