Novinky na DVD: Alenka v říši divů, Mechanik zabiják

Marie Dostálová
19. 12. 2011 18:29
Jaké filmy vycházejí 19. prosince na DVD?
Alenka v říši divů
Alenka v říši divů | Foto: Aktuálně.cz

Jaké filmy vycházejí 19. prosince na DVD? Přinášíme vám jejich přehled včetně tří tipů napříč žánry.

Alenka v říši divů

Na DVD znovu vychází Alenka v říši divů (2010) od Tima Burtona s Johnnym Deppem v hlavní roli. Film získal Oscara za výpravu a kostýmy. Režisérova verze klasické pohádky nabízí vizuálně výraznou verzi, kterou můžete považovat za kýč nebo filmařskou originalitu. Dobrodružná fantasy vypráví o příběh devatenáctileté Alenky (Mia Wasikowska), které uteče před sňatkem pryč a dostane se do fantastického světa plného zvláštních postav. DVD stojí 200 korun.

Mechanik zabiják

Poprvé vychází americký akční krimi Mechanik zabiják (2011). Arthur Bishop (Jason Statham) je elitní zabiják s unikátním talentem pro čisté odklízení cílů. Je to práce, která vyžaduje profesionální přesnost a absolutní nestrannost a Bishop je ten nejlepší.

Vychází 19. prosince na DVD

Advent a Vánoce, Hra osudu, Lovci pokladů: Kniha tajemství, Odstřelovač, Pomáda

Když však zabijí jeho rádce a kamaráda Harryho, ztrácí jednu ze svých předností - nezaujatost. DVD pořídíte za sto korun.

Dařbuján a Pandrhola

V reedici za 150 korun vychází oblíbená česká pohádka Dařbuján a Pandrhola režiséra Martina Friče. Hrdinou filmu je chudý havíř Kuba Dařbuján (Jiří Sovák), který se stará o svou Markýtku a jedenáct dětí. Přijme Smrt (Václav Lohniský) za kmotra narozeného dítěte. Smrťák mu nabídne úmluvu a Kuba se stane doktorem. Pokud bude stát Smrťák u nohou postele může pacienta uzdravit, pokud u hlavy, není již nemocnému pomoci. Kuba souhlasí a hned druhý den se dá do léčení.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Útočnice napadla dvě ženy ve švýcarském nákupním centru, mohlo jít o teroristický útok

Dvě ženy zranila v úterý 28letá útočnice v obchodním domě v jihošvýcarském městě Lugano. Jednu z nich poranila nožem, druhou škrtila, informoval server 20minuten. Spolkové státní zastupitelství uvedlo, že šlo pravděpodobně o teroristický čin.

Žena se švýcarským občanstvím útočila v pátém poschodí nákupního střediska Manor v centru Lugana, které leží v kantonu Ticino nedaleko hranic s Itálií. Jednu ženu útočnice škrtila, druhou napadla nožem. Jedna z obětí utrpěla vážná zranění, která ji ale neohrožují na životě, druhá zranění lehká.

Podle listu Corriere del Ticino ukradla útočnice nůž z oddělení domácích potřeb přímo v obchodním domě na náměstí Piazza Dante. Zpacifikovat se ji podařilo dvěma zákazníkům, kteří ji zadrželi do příjezdu policie.

Spolkové státní zastupitelství na tiskové konferenci uvedlo, že šlo "pravděpodobně o čin s teroristickým motivem".

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 41 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy