Kocour v botách už pátý týden vede žebříček kin

Marie Dostálová
3. 1. 2012 12:29
Kocour v botách už se pět týdnů v řadě drží v čele žebříčku návštěvnosti českých kin
Kocour v botách
Kocour v botách | Foto: Bontonfilm

Animovaný Kocour v botách známý ze shrekovských filmů již pátý týden vede žebříček návštěvnosti tuzemských kin. Od premiéry film utržil přes 23 milionů korun a vidělo jej 167 tisíc diváků. O víkendu (29.12. až 1.1.) Kocoura zhlédlo téměř 20 tisíc diváků, což je o 166 procent více než předchozí týden.

Na druhém místě je opět komedie pro děti Alvin a Chipmunkové 3. Film přes víkend vidělo 14 tisíc diváků a utržil jeden milion 661 tisíc korun.

Top tři uzavírá čtvrté pokračování Mission: Impossible s podititulem Ghost Protocol. Tom  Cruise jako agent Ethan Hunt přilákal o víkendu 9500 diváků, kteří v pokladnách nechali jeden milion 325 tisíc korun. Doposud film vidělo před 52 tisíc diváků a vydělal necelých sedm milionů korun.

Na pátém místě je drama Alice Nellis s názvem Perfect Days - I ženy mají své dny, které zaznamenalo vzestup diváckého zájmu. O víkendu film zhlédlo necelých šest tisíc diváků, což je téměř o 185 procent více než předchozí víkend. Dosud snímek vidělo téměř 200 tisíc diváků, kteří v kinech nechali skoro 25 milionů korun.

Do žebříčku se vrátilo (15. místo) americké drama z prostředí baseballu Moneyball s Bradem Pittem v hlavní roli. Film přes víkend zhlédlo 936 diváků. Po pěti týdnech od premiéry film vidělo pouze necelých devět tisíc diváků, za něž film utržil přes milion korun.

V žebříčku se i po 19 týdnech od premiéry stále drží komedie o nevěře Muži v naději. O víkendu film zhlédlo 1246 diváků. Doposud komedii vidělo téměř 800 tisíc diváků, kteří filmu zajistili tržby ve výši 98 milionů a 800 tisíc korun.

Modří Šmoulové se zdají být neporazitelnými. Drží se na osmnácté příčce s 918 diváky za víkend. Film za 21 týdnů od premiéry zhlédlo 458 tisíc diváků a utržil přes 62 milionů korun.

 

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy