Hunger Games končí: Takhle proběhne bitva o Kapitol!

pej
24. 7. 2015 13:10
Podívejte se na trailer k filmu Hunger Games: Síla vzdoru 2. část. Hlavní roli Katniss Everdeen si opět zahraje oscarová herečka Jennifer Lawrence.
Trailer Hunger Games: Síla vzdoru 2. část | Video: YouTube

Video – Už v listopadu do kin zamíří závěrečná část filmové série Hunger Games: Síla vzdoru, která vznikla podle knižní předlohy americké spisovatelky Suzanne Collins.

Trailer láká zejména na vrcholící boj o Kapitol, ve kterém opět nebudou chybět Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) společně s Galem (Liam Hemsworth), Finnickem (Sam Glafin) a Peetou (Josh Hutcherson).

Ve dvou a půl minutovém videu se objeví i další hrdinové, Haymitch (Woody Harrelson), prezidentka Alma Coin (Julianne Moore) a na samém konci i Philip Seymour Hoffman, který zemřel několik dní před koncem natáčení. Ten si opět zahrál Plutarcha Heavensbeeho.

První část Síly vzdoru měla premiéru loni na podzim. Při rozpočtu 125 milionů dolarů utržila celosvětově přes 750 milionů. Film měl v USA také nejvyšší tržby při premiérovém víkendu v porovnání s dalšími snímky roku 2014.

Režisérem posledního dílu, který do českých dorazí 19. listopadu, se opět stal Francis Lawrence.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Za zbití a upálení bezdomovce uložil soud útočníkovi 13 let vězení

Za zbití a následné upálení bezdomovce v pražském Trojmezí potrestal soud Jiřího Málka 13 lety vězení. Uznal ho vinným z vraždy, z pokusu o těžké ublížení na zdraví a také z výtržnictví. Vyšetřovatelé činu uváděli, že muž vraždil, protože nesnáší sociálně vyloučené skupiny lidí. To se však nepodařilo prokázat a Málek to výslovně popřel. Uvedl také, že na útok si nepamatuje. Verdikt není pravomocný.

Třiapadesátiletý bezdomovec uhořel loni 6. července v přístřešku, který stál v lesnatém porostu mezi ulicemi Sady zahradnické mládeže a Doupovská. Příčinou úmrtí byla podle pitvy kombinace otravy oxidem uhelnatým a otravy alkoholem.

Málek připustil, že na místě činu byl, protože přišel na Trojmezí popíjet se svým známým z ubytovny. Podle rozsudku pak v opilosti napadl tamního bezdomovce, kterého předtím neznal, a to po sporu o víno. Zaútočil na něj údery pěstí do obličeje a kopy. Ležícímu, silně opilému muži také údajně skočil snožmo na hlavu. Poté odešel, za několik desítek minut se ale vrátil a zapalovačem na místě založil požár, který se rychle rozšířil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy