Poslední Hobit má rekord z českých kin. Vydělal nejvíc

ČTK ČTK
15. 12. 2014 15:46
Poslední díl filmového zpracování Hobita s podtitulem Bitva pěti armád vydělal při prvním víkendu v českých kinech historickém maximum.
Hobit: Bitva pěti armád.
Hobit: Bitva pěti armád. | Foto: Warner Bros.

Praha - Závěrečný díl trilogie režiséra Petera Jacksona Hobit s podtitulem Bitva pěti armád zhlédlo při prvním víkendu ve 147 kinech celkem 239 856 fanoušků světa J. R. R. Tolkiena, kteří v pokladnách nechali 36,6 milionu korun. Podle počtu diváků jde o druhý nejlepší výsledek v historii, na tržbách jde o rekord.

Podle informací Unie filmových distributorů obsadil v historickém žebříčku prvního popremiérového víkendu závěrečný díl této trilogie druhé místo. V čele stále je snímek Harry Potter a relikvie smrti, který v roce 2010 přilákal do kin 248 025 zájemců, kteří v pokladnách kin nechali 30 milionů korun. Z českých filmů jsou v něm na devátém místě Troškovy Babovřesky, které loni v únoru vidělo během prvního víkendu 140 236 diváků, tržby činily 20,3 milionu korun.

První díl trilogie Hobit: Neočekávaná cesta měl premiéru v prosinci 2012, následoval snímek Hobit: Šmakova dračí poušť, který byl uveden o rok později. V tabulce skončily na pátém, respektive čtvrtém místě. V českých kinech je celkem zhlédlo 650 tisíc, respektive 591 tisíc diváků.

Na druhém místě aktuálního žebříčku návštěvnosti je s velkým odstupem americký animovaný snímek Tučňáci z Madagaskaru, který o víkendu do kin přilákal 18 754 lidí a na tržbách vydělal 2,6 milionu korun. Třetí skončila komedie Návrat blbýho a blbějšího a za ní další americké snímky Interstellar a Hunger Games: Síla vzdoru. Vzhledem k tomu, že skoro všichni víkendoví diváci vyrazili na Hobita, snížila se návštěvnost ostatních filmů oproti minulému víkendu o 57 až 75 procent.

Z domácí tvorby jsou na tom nejlépe Michálkův Pohádkář na sedmém a Svěrákovi Tři bratři na osmém místě. Ti právě vyšli na DVD, na kontě podle Unie filmových distributorů mají na 550 tisíc diváků a tržby ve výši 67 milionů korun.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Spor Trump vs. Republikáni pokračuje. Bývalý prezident nesouhlasí s používáním svého jména

Ve Spojených státech se v posledních dnech vyhrocuje spor mezi Republikánskou stranou a bývalou hlavou státu Donaldem Trumpem ohledně využívání exprezidentova jména k propagačním účelům a výběru finančních příspěvků od drobných přispěvatelů. Trump v pondělí vyzval svoje podporovatele, aby nedávali peníze tradičním republikánským strukturám a aby místo toho podpořili jeho vlastní volební skupinu, jejímž cílem je podporovat kandidáty souznějící s Trumpovým programem.

Trumpovi právníci zaslali v pátek výzvu Celostátnímu výboru Republikánské strany (RNC) a dalším dvěma klíčovým stranickým organizacím, aby přestaly používat Trumpovo jméno ve veřejných kampaních bez jeho svolení. Podle exprezidentova poradce je Trump na volné používání svého jména citlivý a vadí mu také to, že tři zmíněné struktury Republikánské strany podporují kandidaturu některých zákonodárců, kteří se letos připojili na stranu demokratů při projednávání ústavní žaloby, jež na exprezidenta mířila ve spojitosti s lednovými nepokoji v Kapitolu.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Česko má za sebou zřejmě nejmrazivější noc týdne, na Jizerce naměřili minus 21 stupňů

Noc na dnešek byla podle meteorologů pravděpodobně nejmrazivější nocí tohoto týdne. Především na východě a severovýchodě teploty při vyjasnění klesly až k minus deseti stupňům Celsia. Největší zima byla v Jizerských horách, v mrazové kotlině na Jizerce naměřili dokonce minus 21 stupňů. V dalších dnech se má oteplovat, od pátku už by teploty v noci pod nulu klesat neměly, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V noci na dnešek se vyjasnilo všude kromě jihu a jihozápadu země. "Ve studeném vzduchu a při slabém větru tak klesly teploty v nižších a středních polohách na minus čtyři až minus osm stupňů Celsia, na východě a severovýchodě až na minus deset stupňů Celsia," uvedli meteorologové. V Jizerských horách se teploty pohybovaly většinou kolem minus 15 stupňů, ve výjimečných případech, jako právě na Jizerce, spadly ještě níže.

Na jihu a jihozápadě Čech bylo díky nízké oblačnosti tepleji, nejčastěji mezi nulou až minus čtyřmi stupni Celsia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy