VIDEO Kate Winslet upravuje pro krále zahrady ve Versailles

Kultura Kultura
19. 12. 2014 16:04
Podívejte se na ukázku z dobového dramatu A Little Chaos, kde Kate Winslet hraje architektku, která navrhla slavné zahrady ve Versailles.
Kate Winslet jako designérka Sabine De Barra.
Kate Winslet jako designérka Sabine De Barra. | Foto: Lionsgate films

Praha Alan Rickman se proslavil rolí nevraživého profesora Snapea z fantasy ságy o kouzelnickém učňovi Harrym Potterovi. Natočil však již druhý film, jehož ukázku tvůrci zveřejnili.

Podívejte se na ukázku z filmu A Little Chaos s Kate Winslet v hlavní roli
Podívejte se na ukázku z filmu A Little Chaos s Kate Winslet v hlavní roli | Video:

Dobové drama A Little Chaos, což lže přeložit jaký „Drobný zmatek“, je zasazeno do 17. století do vlády Ludvíka XIV., kterého hraje Rickman. Film vypráví o zahradní architektce jménem Sabine De Barra (Kate Winslet), která dostane za úkol od slavného architekta Le Nôtrea (Matthias Schoenaerts) navrhnout hlavní část zahrady u zámku ve Versailles, který byl sídlem francouzského dvora. Žena se ocitá ve zcela novém prostředí plném intrik a přísné etikety a také zjišťuje, že jí Le Nôtre začíná být sympatický.

Podle traileru film vypadá na solidní kostýmní drama s osvědčenými herci. Ve vedlejších rolích se objeví Stanley Tucci (Hunger Games), Jennifer Ehle (30 minut po půlnoci) nebo Helen McCrory (Skyfall).

Světová premiéra filmu se odehrála v září na filmovém festivalu v Torontu, kde film získal vesměs pozitivní reakce. Do amerických kin snímek dorazí 27. března 2015, na Slovensko 14. dubna. Česká premiéra zatím není známa.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Francouzský obránce Varane odchází z Realu do Manchesteru United

Fotbalový mistr světa Raphaël Varane odchází z Realu Madrid do Manchesteru United. Podle britských médií se oba kluby dohodly na transferu, odstupné by mělo činit 50 milionů eur (zhruba 1,3 miliardy korun) a bonusy. Varane měl v Madridu smlouvu ještě na nadcházející sezonu, španělský klub původně požadoval údajně 80 milionů eur.

Osmadvacetiletý Varane přišel do Realu v roce 2011 z Lensu, nastoupil od té doby do 350 utkání a získal s "Bílým baletem" tři španělské tituly a čtyři trofeje v Lize mistrů. S francouzskou reprezentací vyhrál v roce 2018 titul mistra světa, na letošním evropském šampionátu odehrál všechny čtyři zápasy do vyřazení od Švýcarska v osmifinále. V Manchesteru je pro něj připravená pětiletá smlouva.

před 2 hodinami

Američané do konce roku ukončí bojovou misi v Iráku, působí tam přes 18 let

Americký prezident Joe Biden s iráckým premiérem Mustafou Kázimím v pondělí ve Washingtonu formálně uzavřel dohodu o ukončení americké bojové mise v Iráku do konce letošního roku, píše agentura Reuters. Děje se tak více než 18 let poté, co USA své vojáky do Iráku vyslaly.

Spojené státy mají v Iráku nyní asi 2500 příslušníků ozbrojených sil, kteří se soustředí na potírání zbytků teroristické organizace Islámský stát (IS). Už v dubnu se obě země dohodly, že USA bojové operace v Iráku ukončí a mise pak bude pokračovat jako výcviková a poradní. Tehdy ale nebyl dohodnut rozvrh stažení.

Biden se v pondělí s Kázimím setkal v Oválné pracovně Bílého domu. Šlo o jejich první osobní jednání v rámci strategického dialogu mezi USA a Irákem. Americký prezident řekl, že USA budou v Iráku nadále k dispozici a budou poskytovat výcvik i pomoc při potírání radikálů z IS. Zdůraznil však, americké síly přestanou do konce letošního roku v Iráku působit v bojových zónách.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

U Libye se převrátila loď, zemřelo nejméně 57 migrantů

Na západě Libye, nedaleko od města Chums, se v neděli převrátila loď s nejméně 75 migranty na palubě. Při neštěstí jich přinejmenším 57 zahynulo a dalších 18 lidí zachránili rybáři a libyjská pobřežní hlídka, uvedla Mezinárodní organizace pro migraci (IOM). Ta již delší dobu varuje, že počet migrantů, kteří letos zahynuli při cestě přes Středozemní moře do Evropy, se výrazně zvýšil.

Podle přeživších se plavidlo muselo zastavit v moři, mělo problém s motorem. Kvůli silným vlnám a špatnému počasí se převrátilo. Podle jejich svědectví mezi je oběťmi nejméně 20 žen a dvě děti.

Podle IOM se počet migrantů, kteří zahynuli ve Středozemním moři, ve srovnání s loňským rokem více než zdvojnásobil. Vloni podle údajů IOM zahynulo ve Středozemním moři 427 osob, letos jich už nyní je přes 1100. Podle údajů Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky letos přes Středozemní moře doplulo do států Evropské unie přes 44 000 uprchlíků. Počet se výrazně zvýšil od května, kdy se zlepšilo počasí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy