Hunger Games útočí na kasovní trhák. Kritici ale film cupují

Foto: Reuters
jaz
19. 11. 2014 12:46
V Los Angeles proběhla premiéra nového dílu filmu Hunger Games. Podívejte se, které hollywoodské hvězdy si nenechaly ujít slavnostní večer.

Los Angeles – "Speciální efekty jsou chabé a scénář skřípe, i když film stejně dokáže nadchnout,“ zní například kritika deníku The Guardian, který hodnotí pokračování očekávaného filmu Hunger Games: Síla vzdoru 1. část.

Slavnostní premiéra za účasti známých tváří z trilogie podle knižní předlohy americké spisovatelky Suzanne Collins proběhla v úterý 18. listopadu v Nokia Theatre v Los Angeles.

Česká premiéra filmu je naplánovaná na 20. listopadu. Podívejte se do fotogalerie na ty nejzajímavější momenty ze slavnostního uvedení v Los Angeles. 

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy