Biblický Exodus Ridleyho Scotta uchvátil americká kina

15. 12. 2014 11:00
Nejnavštěvovanějším filmem víkendu se ve Spojených státech dle očekávání stal film Exodus: Bohové a králové.
Exodus míří i do českých kin
Exodus míří i do českých kin | Foto: Twentieth Century Fox

Praha – Nejnavštěvovanějším filmem uplynulého víkendu se v severoamerických kinech podle očekávání stal premiérový biblický velkofilm Exodus: Bohové a králové. Snímek utržil 24,5 milionů dolarů. V porovnání s žánrově obdobným snímkem Noe, jsou však tržby slabší. Noe za první víkend utržil 43,7 milionů dolarů.

Druhou pozici obsadil snímek Hunger Games: Síla vzdoru 1. část s 13,2 miliony dolarů. Celkové tržby filmu podle populární knižní předlohy se blíží k 300 milionům dolarů.

Podívejte se na ukázku z filmu Hunger Games: Síla Vzdoru 1. část.
Podívejte se na ukázku z filmu Hunger Games: Síla Vzdoru 1. část. | Video:

Na třetí příčku spadli animovaní Tučňáci z Madagaskaru, kteří utržili 7,3 milionů dolarů, což je pokles o více než 30 % oproti minulému víkendu.

Komedie Top Five režiséra a herce Chrise Rocka je na čtvrtém místě s 7,2 miliony dolarů. Ve filmu hrají Adam Sandler, Rosario Dawson nebo Whoopi Goldberg. Do českých kin se snímek nechystá.

Podívejte se na trailer k Nolanovu filmu Interstellar.
Podívejte se na trailer k Nolanovu filmu Interstellar. | Video:

V top 10 nalezneme animovanou Velkou šestku, která dorazí do českých kin 22. ledna 2015. V žebříčku se po šesti týdnech drží sci-fi Interstellar Christophera Nolana. O více než čtyřicet procent se propadla komedie Šéfové na zabití 2.

Žebříček uzavírá drama Divočina, které čerstvě získalo nominaci na Zlatý glóbus pro Reese Whiterspoon v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon v dramatu. Snímek do našich kin dorazí 5. března 2015.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Vladimír Dbalý a další tři lidé jsou znovu obžalovaní v kauze zakázek Nemocnice Na Homolce

Státní zástupce znovu obžaloval bývalého ředitele Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého a další tři lidi v takzvané třetí větvi kauzy zakázek tohoto zdravotnického zařízení. Uvedla to ČT. Znovu před soud půjde i Dbalého bývalý náměstek Michal Toběrný a Jan Valtr, který figuruje v jiných kauzách jako spolupracovník lobbisty Iva Rittiga. Již dříve chtěl soud stíhání zastavit, státní zástupce ale nesouhlasil.

Třetí větev kauzy spadá do období mezi lety 2006 až 2011 a zahrnuje mimo jiné zmanipulování tendru nemocnice na dodání zařízení pro pracoviště navigované neurochirurgie.

Zdroj: Domácí
před 11 minutami

Dominantní kanoista Fuksa si na MS zajistil finále na 500 metrů

Kanoista Martin Fuksa na mistrovství světa dominoval v rozjížďce na 500 metrů a s přehledem si zajistil nedělní finále. Tam může získat třetí světový titul na této neolympijské trati. Rozjížďku na 500 metrů vyhrál na šampionátu v Kodani také kajakář Jakub Zavřel, ale tam se přímo do finále nepostupovalo. Mistra Evropy z roku 2017 a letošního bronzového medailistu z ME Zavřela tak čeká v sobotu semifinále.

před 22 minutami

Ministr zahraničí Kulhánek vystoupí s projevem na Valném shromáždění OSN. Hlavním tématem bude Afghánistán

Českou delegaci na 76. zasedání Valného shromáždění Organizace spojených národů (OSN) v New Yorku ve dnech 20. až 25. září povede ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Loni a předloni Českou republiku zastupoval premiér Andrej Babiš (ANO). S národním projevem vystoupí v rámci všeobecné rozpravy v rámci sobotního programu.

Jedním z hlavních témat shromáždění bude situace v Afghánistánu poté, co se po odchodu spojeneckých vojsk moci v zemi ujalo radikální hnutí Tálibán.

Proslov bude mít ministr Kulhánek také na setkání k Všeobecné úmluvě o zákazu jaderných zkoušek a na ministerských setkáních k odpovědnosti chránit a k Mezinárodnímu trestnímu soudu. Zúčastní se i neformálního jednání šéfů diplomacií zemí Evropské unie.

Zdroj: Domácí
Další zprávy