Biblický Exodus Ridleyho Scotta uchvátil americká kina

15. 12. 2014 11:00
Nejnavštěvovanějším filmem víkendu se ve Spojených státech dle očekávání stal film Exodus: Bohové a králové.
Exodus míří i do českých kin
Exodus míří i do českých kin | Foto: Twentieth Century Fox

Praha – Nejnavštěvovanějším filmem uplynulého víkendu se v severoamerických kinech podle očekávání stal premiérový biblický velkofilm Exodus: Bohové a králové. Snímek utržil 24,5 milionů dolarů. V porovnání s žánrově obdobným snímkem Noe, jsou však tržby slabší. Noe za první víkend utržil 43,7 milionů dolarů.

Druhou pozici obsadil snímek Hunger Games: Síla vzdoru 1. část s 13,2 miliony dolarů. Celkové tržby filmu podle populární knižní předlohy se blíží k 300 milionům dolarů.

Podívejte se na ukázku z filmu Hunger Games: Síla Vzdoru 1. část.
Podívejte se na ukázku z filmu Hunger Games: Síla Vzdoru 1. část. | Video:

Na třetí příčku spadli animovaní Tučňáci z Madagaskaru, kteří utržili 7,3 milionů dolarů, což je pokles o více než 30 % oproti minulému víkendu.

Komedie Top Five režiséra a herce Chrise Rocka je na čtvrtém místě s 7,2 miliony dolarů. Ve filmu hrají Adam Sandler, Rosario Dawson nebo Whoopi Goldberg. Do českých kin se snímek nechystá.

Podívejte se na trailer k Nolanovu filmu Interstellar.
Podívejte se na trailer k Nolanovu filmu Interstellar. | Video:

V top 10 nalezneme animovanou Velkou šestku, která dorazí do českých kin 22. ledna 2015. V žebříčku se po šesti týdnech drží sci-fi Interstellar Christophera Nolana. O více než čtyřicet procent se propadla komedie Šéfové na zabití 2.

Žebříček uzavírá drama Divočina, které čerstvě získalo nominaci na Zlatý glóbus pro Reese Whiterspoon v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon v dramatu. Snímek do našich kin dorazí 5. března 2015.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy