Česká kina milují Tučňáky, Američané Hunger Games

Kultura ČTK Kultura, ČTK
1. 12. 2014 17:18
Zejména mladší diváky českých kin o víkendu přilákal anomovaný film Tučňáci z Madagaskaru, Američané připsali naopak na konto nejvíc třetímu dílu Hunger Games.
Tučňáci z Madagaskaru.
Tučňáci z Madagaskaru. | Foto: Cinemart

Praha - Přesně opačně než za oceánem skončil uplynulý víkend v pokladnách českých kin. V USA dál panuje třetí díl Hunger Games s podtitulem Síla vzdoru, v Česku vítězí Tučňáci z Madagaskaru.

Americký animovaný film o víkendu ve 141 kinosálech zhlédlo 61 804 lidí, kteří v pokladnách nechali 8,3 milionu korun. Sci-fi romance Hunger Games si na konto připsala 25 269 diváků a tržby téměř 3,5 milionu korun.

V amerických kinech byl poměr kasovního úspěchu přesně opačný. Hunger Games diváci poslali skoro 57 milionů dolarů (celkově už má 225,7 milionů), zatímco dětský animák se spokojil s polovičním ziskem ve výši 25,8 milionu dolarů.

V Čechách i za oceánem dál láká také sci-fi Christophera Nolana Interstellar. který v Čechách zhlédlo dalších 15 073 diváků; celkem jich má na kontě už 185 tisíc.

Michálkův Pohádkář natočený podle předlohy Báry Nesvadbové skončil (samozřejmě) v tuzemsku na čtvrtém místě. Pátou pozici z minulého týdne obhájil britský příběh z konce druhé světové války Železná srdce s Bradem Pittem v hlavní roli velitele tanku. Stačilo mu k tomu 7575 víkendových diváků.

Rekordmanem české první dvacítky je pohádka Jana Svěráka Tři bratři, která v ní boduje už čtyři měsíce. Na kontě má 535 tisíc malých i velkých, kteří v pokladnách kin nechali 66 milionů korun.

Za oceánem uspěly za zmíněnými kasovními trháky ještě komedie Šéfové na zabití 2 a Návrat blbýho a blbějšího, které vydělaly 15,7 resp. 8,2 milionu dolarů. První už v českých kinech má za sebou víkend, ale diváky příliš nenadchla, druhá bude mít příležitost od 4. prosince.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Smlouvu o zákazu jaderných zbraní podepsalo potřebných padesát zemí

Smlouvu o nešíření jaderných zbraní (TPNW) už podepsalo 50 zemí. Poté, se k ní v sobotu připojil Honduras, tak dokument může za 90 dní, tedy 22. ledna, vstoupit v platnost, oznámila v noci na neděli OSN. Jaderné mocnosti však dokument odmítají, upozorňuje agentura AP.

Generální tajemník OSN António Guterres řekl, že vstoupením smlouvy v platnost vyvrcholí světové hnutí, které upozorňuje na "katastrofální důsledky jakéhokoli používání jaderných zbraní proti lidem" a že dokument je "holdem přeživším jaderných výbuchů a zkoušek, z nichž mnozí se o tuto smlouvu zasazovali".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Kvůli údržbě trati nejezdí tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská

Kvůli údržbě trati nejezdí v neděli tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská v centru Prahy. Jednosměrná výluka potrvá od 08:00 do 16:00 a týká se linek 3, 5, 6, 9 a 14. Detailní informace zveřejnil dopravní podnik hlavního města na svém webu.

Tramvaje budou v uzavřeném úseku jezdit po objízdných trasách, a to pouze ve směru Lazarská-Jindřišská. V opačném směru bude provoz bez omezení. Náhradní doprava nebude zavedena, cestující můžou využít metro.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ve věku 78 let zemřel předseda skupiny Samsung a nejbohatší muž Jižní Koreje I Kun-hi

Ve věku 78 let v neděli zemřel předseda skupiny Samsung Group a syn zakladatele celého konglomerátu I Kun-hi. Informovala o tom jihokorejská společnost v prohlášení. Nejbohatší muž Jižní Koreje skonal za přítomnosti rodiny, včetně dědice průmyslového impéria I Če-jonga. O příčině smrti se společnost Samsung nezmínila. I Kun-hi podstoupil v roce 2014 operaci po infarktu a na sklonku 90. let se léčil s rakovinou plic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy