Hunger Games končí. Katniss čeká poslední bitva o Kapitol

mad
10. 6. 2015 14:57
Podívejte se na první trailer k filmu Hunger Games: Síla vzdoru 2. část, který dorazí do kin letos v listopadu. V hlavní roli Katniss Everdeen se vrací Jennifer Lawrence.
První trailer k Hunger Games: Síla vzdoru 2. část | Video:

Praha – Do kin se blíží závěrečná část dobrodružné sci-fi ságy Hunger Games, která se stala celosvětovým fenoménem. Filmům předcházely knižní bestsellery americké spisovatelky Suzanne Collins, podle nichž vznikly celkem čtyři filmy.

Studio Lionsgate teď nabídlo první ukázku k druhé části posledního dílu Hunger Games s podtitulem Síla vzdoru. První část prošla kiny loni na podzim a po roce přichází pokračování. Katniss Everdeen z 12. kraje chce společně s Galem (Liam Hemsworth), Finnickem (Sam Claflin) a Peetou (Josh Hutcherson) zaútočit na samotný Kapitol a pomstít se panemskému prezidentu Snowovi (Donald Sutherland) za vše, co udělal.

Režisérem je opět Francis Lawrence, jehož první část Síly vzdoru při rozpočtu 125 milionů dolarů utržila celosvětově přes 750 milionů. Film měl v USA také nejvyšší tržby při premiérovém víkendu v porovnání s dalšími snímky roku 2014.

Do českých kin Hunger Games: Síla vzdoru 2. část dorazí 19. listopadu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Wizz Air spustí od července novou linku z Prahy do albánské Tirany

Létat bude na trase dvakrát týdně.  Po ohlášení linky Českých aerolinií (ČSA) do Londýna jde o druhou zcela novou linku po koronavirové krizi na pražském letišti. Vedle toho dopravci obnovují provoz zavedených linek.

Letadla Wizz Air mezi Prahou a Tiranou budou létat vždy v pondělí a v pátek. Wizz Air bude na lince používat letadlo Airbus A320 Family v konfiguraci až pro 189 cestujících. Na trase v minulých letech létaly také Smartwings.

Provoz na pražském letišti tak bude dál ožívat po koronavirové krizi, která téměř utlumila letecký provoz. V dubnu dubnu letiště zaznamenalo bezprecedentní pokles provozu o 99,6 procenta, když odbavilo 5031 cestujících. Na konci měsíce fungovaly pouze dvě pravidelné linky, a to do Minsku a Sofie.

Další zprávy