FOTO Láska, která může vydržet jen Prodloužený víkend

FOTO Láska, která může vydržet jen Prodloužený víkend
Prodloužený víkend.
Prodloužený víkend.
Prodloužený víkend.
Prodloužený víkend.
Foto: Cinemart
Kultura ČTK Kultura, ČTK
13. 2. 2014 15:06
Kate Winslet a Josh Brolin hrají ve filmu Jasona Reitmana uzavřenou ženu po rozvodu a zločince, který by neublížil ani mouše. Nepravděpodobnou romanci natočil Jason Reitman.

Fotogalerie - Kate Winslet a Josh Brolin ztvárnili hlavní role v americkém romantickém dramatu Prodloužený víkend. Snímek natočil režisér a scenárista Jason Reitman, tvůrce úspěšných filmů Lítám v tom a Juno. Má v oblibě neobvyklé hrdiny, tentokrát si vybral ženu, která už od života příliš mnoho překvapení nečeká - možná právě proto jí do něj kdosi nečekaně vstoupí.

Hrdinku filmu Prodloužený víkend Adele před časem opustil manžel a ona se z toho dosud nevzpamatovala. Místo toho, aby se starala o třináctiletého syna Henryho, pečuje on o ni. Rozpad manželství prohloubil její uzavřenost, úzkostlivě se proto vyhýbá styku s okolím. Výjimkou jsou jen pravidelné výpravy pro zásoby do blízkého supermarketu. Při jedné z nich se seznámí s mužem, který ji dost nesmlouvavě požádá o pomoc. Právě uprchl z vězení, při útěku se zranil a hledá dočasnou skrýš, než se přežene první vlna pátrání. Vyděšená Adele ho vezme k sobě domů a snaží se mu ve všem vyhovět, jen aby jí nebo Henrymu neublížil.

Postupně se odhaluje, že pod drsnou slupkou zločince se skrývá tragický příběh muže, který by neublížil ani mouše, kdyby ho k tomu nedonutily okolnosti, a Frank začne Adele postupně ukazovat i svou pravou tvář. Žena, která si podvědomě naplánovala, že zbytek života prožije v zoufalství, najednou pocítí záchvěv štěstí, naděje a lásky. Uvědomí si, že se má o koho opřít, byť je to zločinec na útěku. Otázkou je, zda jim to může vydržet déle než jeden prodloužený víkend na konci léta.

"Doufám, že se mi podařilo natočit film, u něhož diváci nebudou předem vědět, co mohou očekávat. Chci je překvapovat, chci, aby na začátku tu nepravděpodobnou romanci zpochybňovali a na konci oběma drželi palce," komentoval příběh režisér Reitman.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy