Jaký je život mimo systém? Farma v jeskyni řeší v Doxu fenomén hikikomori

Jaký je život mimo systém? Farma v jeskyni řeší v Doxu fenomén hikikomori
Mezinárodní divadelní studio Farma v jeskyni představí v Centru současného  
umění DOX inscenaci Odtržení/Disconnected inspirovanou fenoménem hikikomori. (na snímku zleva: Monika Částková, Minh Hieu Nguyen)
Premiéra inscenace, která vznikla speciálně pro prostory galerie DOX, se  
uskutečnila 23. ledna, reprízovat se bude například 14. a 15. března a 22. a 23. dubna (na snímku Thu Trang Nguyenová)
Multimediální scénická kompozice, která se pohybuje na hranici mezi instalací a dokumentárním a fyzickým divadlem, je součástí širšího projektu zaměřeného na zkoumání fenoménu extrémní sociální izolace. (na snímku Hana Varadzinová)
Inscenaci nastudoval mezinárodně oceňovaný soubor Farma v jeskyni pod vedením režiséra a choreografa Viliama Dočolomanského. (na snímku zleva:  Hana Varadzinová, Eliška Vavříková)
Foto: Jan Slavík
Kultura Kultura
3. 2. 2016 9:09
Soubor Farma v jeskyni představil v Doxu multimediální scénickou kompozici s názvem Odtržení/Disconnected, která je součástí projektu zaměřeného na zkoumání fenoménu hikikomori. "Jedná se zpravidla o hypersenzitivní jedince, kteří se nedokážou vrátit do zaměstnání nebo do školy, přestože chtějí. Nejsou schopni žít ve společnosti a ‚obstát‘ v systému,“ vysvětluje šéf souboru Farma v jeskyni a režisér Viliam Dočolomanský.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy