Foto: Kobka na pražské náplavce ožívá cirkusovou show za sklem

Foto: Kobka na pražské náplavce ožívá cirkusovou show za sklem
Na pražském Rašínově nábřeží jedna z prosklených kobek ožívá uměleckými představeními v rámci zimní edice festivalu Cirkopolis.
Stále sledujeme premiérovou inscenaci Elišky Brtnické.
...
Čtyři večery od 9. do 12. února zde vystupují umělci a umělkyně s krátkými, zhruba dvacetiminutovými představeními.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
10. 2. 2021 8:00
Na pražském Rašínově nábřeží jedna z prosklených kobek ožívá uměním. S mottem "cirkus za sklem" zde festival Cirkopolis zorganizoval čtyři večery se čtyřmi různými tanečními a žonglérskými show. Podívat se může přijít kdokoliv, organizátoři ale apelují na dodržování rozestupů a nošení respirátorů. Premiérovému představení Elišky Brtnické s názvem Fish Eye přihlíželo asi 30 lidí.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Autobus srazil v Ratiboři na Vsetínsku chodce, muž střet nepřežil

Linkový autobus srazil v pátek večer v Ratiboři na Vsetínsku chodce. Sedmačtyřicetiletý muž střet nepřežil. Okolnosti nehody zjišťují kriminalisté a dopravní policisté, sdělila dnes policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Tragická nehoda se stala po 18:00. "Zemřel při ní sedmačtyřicetiletý muž. Ten z prozatím přesně nezjištěných příčin vstoupil bezprostředně do jízdní dráhy linkového autobusu, který jel ve směru od Hošťálkové. Třicetiletý řidič autobusu, i přes veškerou snahu, již nedokázal střetu zabránit," uvedla mluvčí.

Chodec podle ní při nehodě utrpěl závažná zranění. "Na místo jako první dorazili policisté z Jablůnky, kteří společně se svědky události prováděli do příjezdu záchranářů resuscitaci. Muž bohužel svým zraněním na místě podlehl. U řidiče autobusu jsme provedli dechovou zkoušku na alkohol. Byla negativní," uvedla Kyšnerová.

Přesné okolnosti tragické nehody podle ní nadále zjišťují vsetínští kriminalisté společně s dopravními policisty. "Po dobu vyšetřování nehody byl provoz na komunikaci částečně omezen a doprava byla řízena kyvadlově," doplnila mluvčí.

Podle dostupných údajů je chodec dvacátou obětí letošních dopravních nehod ve Zlínském kraji. Za loňský rok zemřelo na silnicích v regionu při nehodách 23 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy