Foto: Kobka na pražské náplavce ožívá cirkusovou show za sklem

Foto: Kobka na pražské náplavce ožívá cirkusovou show za sklem
Na pražském Rašínově nábřeží jedna z prosklených kobek ožívá uměleckými představeními v rámci zimní edice festivalu Cirkopolis.
Stále sledujeme premiérovou inscenaci Elišky Brtnické.
...
Čtyři večery od 9. do 12. února zde vystupují umělci a umělkyně s krátkými, zhruba dvacetiminutovými představeními.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
10. 2. 2021 8:00
Na pražském Rašínově nábřeží jedna z prosklených kobek ožívá uměním. S mottem "cirkus za sklem" zde festival Cirkopolis zorganizoval čtyři večery se čtyřmi různými tanečními a žonglérskými show. Podívat se může přijít kdokoliv, organizátoři ale apelují na dodržování rozestupů a nošení respirátorů. Premiérovému představení Elišky Brtnické s názvem Fish Eye přihlíželo asi 30 lidí.
 

Právě se děje

před 45 minutami

Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia

Italský cyklista Filippo Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia a jako první se oblékl do růžového dresu. Mistr světa v této disciplíně porazil na trati dlouhé 8,6 km v Turíně krajana Edoarda Affiniho o deset sekund. Jediný český cyklista ve startovní listině 104. ročníku Jan Hirt do závodu vstoupil 135. místem.

před 1 hodinou

Volejbalistky porazily v kvalifikaci i Slovinsko a jsou blízko k ME

České volejbalistky mají nakročeno k účasti na mistrovství Evropy. V lotyšském Daugavpilsu dnes porazily Slovinsko 3:1 po setech 21:25, 25:22, 25:19, 25:15 a po prvním turnaji vedou se třemi výhrami skupinu F.

V prvním utkání svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose vyhrály nad domácím Lotyšskem jasně 3:0 a stejným poměrem si poradily i s Bosnou a Hercegovinou.

Stvrdit postup na šampionát můžou příští týden od pátku do neděle na odvetném turnaji v Bosně. Na ME, na kterém bude na přelomu srpna a září v Srbsku, Bulharsku, Chorvatsku a Rumunsku hrát 24 týmů, postoupí dva celky.

Další zprávy