Vyhrají Gott s Bílou, nebo si Slavíka odnese Švéd? Souboj se čeká mezi Kabáty a Ortelem

pv
26. 11. 2016 11:08
Sobotní vyhlašování cen Český slavík se nejspíše ponese v duchu loňských ročníků. Alespoň to tak očekávají sázkové kanceláře, které tipují vítězství Karla Gotta a Lucie Bílé. Mezi skupinami se pak očekává nejtěsnější souboj, kdy se "proti sobě" postaví rockové kapely Kabát a Ortel. Podívejte se v grafice na užší nominace v jednotlivých kategoriích a šance, s jakými mohou dosáhnout na vítězství.
Karel Gott. Absolutní slavík 2015
Karel Gott. Absolutní slavík 2015 | Foto: ČTK

Karel Gott

Největším favoritem Českých slavíků je jako tradičně Karel Gott. O vítězství majitele 40 sošek nepochybuje ani sázková kancelář Fortuna, která na jeho vítězství nasadila kurz 1,03:1. "Karlova pozice v Českém slavíkovi je naprosto neotřesitelná a vše směřuje k tomu, že ještě dlouho bude,“ uvedl hlavní bookmaker společnosti Michal Hanák.

Gott v letošním roce úspěšně překonal rakovinu, i proto se očekává, že ho za jeho neutuchající boj lidé ocení. Šance na to, že by vyhrál někdo jiný než mistr, jsou 7:1.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Státní kasa už pociťuje dopady koronaviru. Schodek ke konci března stoupl na 44,7 miliardy Kč

Schodek státního rozpočtu ke konci března stoupl na 44,7 miliardy korun z únorových 27,4 miliardy korun. Loni ke konci března byl schodek 9,2 miliardy korun. Informovalo o tom ministerstvo financí.

Letošní březnový výsledek je nejhorší od roku 2010, tehdy skončil ke konci března rozpočet ve schodku 45,9 miliardy korun. Sněmovna minulý týden kvůli dopadům šíření koronaviru zvýšila letošní schodek rozpočtu ze 40 na 200 miliard korun.

Příjmy rozpočtu ke konci března meziročně stouply o 13 miliard na 377,3 miliardy korun. Daňové příjmy včetně pojistného na sociální zabezpečení stouply meziročně o 14,2 miliardy na 320,2 miliardy korun. Výdaje rozpočtu meziročně stouply o 48,5 miliardy na 422 miliard korun. Některá dosud přijatá opatření na omezení dopadů šíření koronaviru podle ministerstva financí již ovlivnila březnové příjmy rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy