Příšerky vydělávají víc než Pitt a všichni zombie

Kultura Kultura
24. 6. 2013 9:10
Univerzita pro příšerky měla o víkendu v USA víc diváků než Světová válka Z
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Malí i velcí Američané se předchozí víkend toužili bát, ale mezi dvěma filmy nabízejícími děs a hrůzu zvítězila animované zábava pro celou rodiny. Společnost Pixar totiž konečně přišla se dlouho očekávaným prequelem ke svému jedenáct let starému hitu Příšerky s.r.o.

Univerzita pro příšerky v režii Dana Scanlona (Burák a bludička, Tracy) vypráví o studijních letech zeleného kyklopa Mikea Wazowskiho a chlupatého obra Jamese Sullivana. Zatímco Mike je teoretickým mistrem v oboru strašení, ale chybí mu přirozený talent, James sice dokáže zapůsobit děsivým zevnějškem, ovšem chybí mu vůle se skutečně učit. Aby prokázali, že se oba mohou začlenit do průmyslu výroby elektřiny ze strachu, musí se přidat do kolejního klubu outsiderů Ošklivá káčátka, jenž jim v klání „Děsivé hry" snad pomůže získat ztracenou pověst.

Mike a James si na koleji vydělali 82 miliónů dolarů.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Víc než všichni noční bubáci by ovšem měli děsit zombie. Přesto se Světová válka Z od Marca Forstera (Quantum of Solace, Kazatel Kalašnikov) octla na druhém místě a "spasitel" Garry Lane v podání Brada Pitta dostal na hledání léku na zombie pandemii 66 miliónů evokujících ďábelské číslo šelmy.

Pod tíhou silných novinek se propadl dokonce i Muž z oceli, supermanovský epos Zacka Snydera. Fanoušci DC komiksů si nicméně nemusí dělat starosti. Jen v USA vydělal film 210 miliónů dolarů, což mu zřejmě zajistí nejen sequel, ale postará se i o natočení vytouženého týmového snímku Justice League, který zřejmě dostane na starost také Zack Snyder.

Apokalypsa v Hollywoodu od Setha Rogena nechává další týden prožívat americké celebrity konec světa a až doteď získala 57,79 miliónů.

Dalším "nezmarem" amerických kin jsou Podfukáři od Loise Leterriera. Triky iluzionistů mohou být klamavé, ale 94,45 miliónů je rozhodně skutečných.                

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na co do kina?

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Spolupracovnice Navalného Sobolová zastavila svoji předvolební kampaň

Spolupracovnice ruského opozičního představitele Alexeje Navalného Ljubov Sobolová oznámila na facebooku, že zastavuje svoji kampaň před zářijovými volbami do Státní dumy. K tomu rozhodnutí ji podle jejích slov dovedly obavy o bezpečnost svých podporovatelů v situaci, kdy vláda pronásleduje své oponenty, i skutečnost, že jí jako spolupracovnici organizace, která byla prohlášena za extremistickou, kandidovat zakazuje zákon.

Zdroj: ČTK
Další zprávy