VIDEO: Filmové Lego, konec světa a druhý Zprávař

Kultura Kultura
21. 6. 2013 12:39
Podívejte se na ukázky z filmu LEGO, sci-fi komedie The World´s End a pokračování příběhu Rona Burgundyho
Batman z Lega
Batman z Lega | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Světu v několika nejnovějších trailerech vládne zábava a hravost. Léta připravovaný celovečerní film ze světa Lega spojuje postavy z několika slavných franšíz, The World´s End (U Konce světa) si dělá legraci z apokalypsy a sexistický televizní hlasatel Ron Burgundy se po devíti letech vrací na stříbrné plátno i do „éteru" .  

Kdo zachrání Legoland?

Trojice režisérů Phil Lord, jeho stálý spolupracovník Chris Miller (Zataženo, občas trakaře, 21 Jump street) a Chris McKay (Robot Chicken) zdárně dokončují animovaný  film, jehož přípravy začaly v roce 2008.  LEGO(R) příběh měl být původně natáčen pouze se skutečnými kostičkami slavné dánské společnosti, ale nakonec jej bylo třeba dopracovat čistě počítačovou grafikou. Tvůrci nicméně již před časem slíbili snímek, který má být „šílenější než zmrzlina místo hlavy" a první trailer to dosvědčuje.

Hlavní hrdina Emmet je v oficiální synopsi popsán jako „Obyčejná, naprosto průměrná lego figurka, která je omylem považována za nejneobvyklejší osobu s úkolem zachránit svět. Je vtažena do party cizinců na epické výpravě k zastavení zlého tyrana - dobrodružství, na něž je Emmet beznadějně a komicky nepřipraven."

Emmetovi propůjčí v originále hlas Chris Pratt (Moneyball, 30 minut po půlnoci), zatímco mudrce Vitruvia nadaboval Morgan Freeman. Jelikož ve světě z Lega existují osoby historické i fiktivní, k partě se může přidat i superhrdina Batman s hlasem Willa Arnetta (Ratatouille, Teenager Mutant Ninja Turtles). Dívku s lehce temným vzezřením Lucy zase namluví Elizabeth Banks (Jak porodit a nezbláznit se, Hunger Games). Will Ferrell (Anchorman: Příběh Rona Burgundyho) se stane padouchem, Prezidentem Businessem a roli "Zlého poldy" dostal Liam Neeson.     

LEGO(R) příběh bude mít v Česku premiéru 6. února 2014.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

70. léta vrací úder

Will Ferrell ovšem nepatří jen do Lega a jeho postava Ron Burgundy zase nesměřuje do starého železa. Ve svém prvním dobrodružství musel televizní zprávař v roce 1970 zkousnout fakt, že jeho nejnovějším kolegou má být žena, konkrétně Veronica Corningstone (Christina Applegate). Režisér Adam McKay bude pokračovat v jeho eskapádách v komedií  Anchorman 2: The Legend Continues.

Ronovi, jeho manželce Veronice a jejich kolegům se již zdaleka tak nedaří jako v 70. letech a zmizeli z televizních obrazovek. Novou šanci pro přidrzlého reportéra představuje čtyřiadvacetihodinová zpravodajská stanice. Na scénu se tak vrací on i sportovní zpravodaj Champ Kind (David Koechner), narcistický reportér Brian Fantana (Paul Rudd), ukecaný hlasatel počasí Brick Tamland (Steve Carell), ředitel zpráv Ed Harken (Fred Willard) nebo Ronův obdivovatel Garth Holliday (Chris Parnell).

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Pivní roboti na konci světa 

Za vrchol své „Cornettovské trilogie" považují režisér Edgar Wright i herec a scénárista Simon Pegg sci-fi komedii The World´s End (U Konce světa). Zmrzlina různých příchutí doprovázela již různé hrdiny představované Simonem Peggem a Nickem Frostem v komediích Soumrak mrtvých a Jednotka příliš rychlého nasazení.

V ději „sociálního science-fiction" se znovu po letech setká pětice přátel z mládí (Simon Pegg, Nick Frost, Paddy Considine, Martin Freeman, Eddie Martsan) a rozhodne si uspořádat pivní maratón přes několik podniků končící v legendární hospodě U Konce světa. Během noci ovšem zjistí, že jejich rodné městečko bylo ovládnuto roboty. Maratón a vzpomínky na minulost se ukážou být ničím v porovnání se soubojem o budoucnost celého lidstva.

Svět bude pro Čechy končit od 5. září tohoto roku.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno teď

Libyjský maršál Haftar odstoupil dočasně z funkce, může si tím připravovat půdu pro prezidentské volby

Polní maršál Libyjské národní armády (LNA) Chalífa Haftar oznámil, že na tři měsíce odstoupí ze své funkce. Podle agentury Reuters si tak připravil půdu k možné kandidatuře v prezidentských volbách, které se mají konat v prosinci.

Haftarovy oddíly ovládají východ Libye a velkou část jižních oblastí. LNA v prohlášení uvedla, že Haftar pověřil svého náčelníka štábu, aby na tři měsíce převzal jeho povinnosti.

Vojsko maršála Haftara v minulosti bojovalo proti jednotkám libyjské armády, která stála za vládou v Tripolisu. Samotný Haftar podporoval paralelní vládu na východě země. Loni čtrnáctiměsíční boje ukončilo příměří, které také umožnilo ustavení přechodné vlády, jež má připravit prosincové volby.

Parlamentní a prezidentské volby se mají konat 24. prosince, ale jak napsala agentura AP, jejich osud je nejistý. Volební zákon, který stanoví že kandidáti na prezidenta se musejí vzdát úřadu po dobu 90 dní před volbami, vyvolal značné neshody mezi libyjskými politiky. Jeho ratifikace vedla až k odhlasování nedůvěry vládě premiéra Muhammada Dbaíby, která bude zemi do voleb řídit jako úřadující.

Zdroj: ČTK
před 3 minutami

Fed patrně příští rok začne zvyšovat svou hlavní úrokovou sazbu

Americká centrální banka (Fed) patrně příští rok začne zvyšovat svou hlavní úrokovou sazbu. Banka to oznámila po dvoudenním zasedání svého měnového výboru. Je to dříve, než prognózovala před třemi měsíci, což agentura AP interpretuje jako známku toho, že Fed znepokojují přetrvávající vysoké inflační tlaky.

Svou klíčovou úrokovou sazbu Fed ponechal v rozpětí nula až čtvrt procenta. Šéf Fedu Jerome Powell na tiskové konferenci uvedl, že banka by mohla dokončit omezování nákupu dluhopisů do poloviny příštího roku.

Pokud se bude ekonomice dařit, začne Fed omezovat nákup dluhopisů tento rok, uvedla banka v prohlášení. Cílem nákupů dluhopisů bylo snížit úrokové sazby dlouhodobých úvěrů, aby se podpořilo půjčování a utrácení. Powell dále na tiskové konferenci uvedl, že centrální banka by mohla oznámit omezení nákupu dluhopisů už na příštím zasedání v listopadu.

Plány Fedu odrážejí přesvědčení, že se ekonomika zotavila z recese vyvolané pandemií covidu-19 natolik, že banka může brzy začít omezovat svou mimořádnou podporu. S postupným posilováním ekonomiky se také zrychlila inflace na tříleté maximum, což zvyšuje tlak na Fed, aby se měnová politika zpřísnila.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Biden se v říjnu sejde s Macronem. Francouzský prezident také pošle svého velvyslance zpět do USA

Americký prezident Joe Biden se ve středu telefonicky spojil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem ve snaze urovnat diplomatickou roztržku vyvolanou novým bezpečnostním paktem Američanů s Británií a Austrálií. Bílý dům a Elysejský palác následně ohlásily na konec října setkání obou prezidentů, které se má uskutečnit v Evropě. Také informovaly o Macronově rozhodnutí poslat příští týden francouzského velvyslance zpět do USA.

Francie minulý týden přistoupila k bezprecedentnímu kroku a svého ambasadora povolala ke konzultacím v reakci na nové bezpečnostní partnerství mezi USA, Británií a Austrálií, jehož součástí je poskytnutí amerických jaderných ponorek australské armádě. Austrálie zároveň oznámila odstoupení od dohody o dodávce ponorek uzavřené v roce 2016 s francouzskou firmou Naval Group a francouzská vláda v reakcích neskrývala rozhořčení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy