VIDEO: Filmové Lego, konec světa a druhý Zprávař

Kultura Kultura
21. 6. 2013 12:39
Podívejte se na ukázky z filmu LEGO, sci-fi komedie The World´s End a pokračování příběhu Rona Burgundyho
Batman z Lega
Batman z Lega | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Světu v několika nejnovějších trailerech vládne zábava a hravost. Léta připravovaný celovečerní film ze světa Lega spojuje postavy z několika slavných franšíz, The World´s End (U Konce světa) si dělá legraci z apokalypsy a sexistický televizní hlasatel Ron Burgundy se po devíti letech vrací na stříbrné plátno i do „éteru" .  

Kdo zachrání Legoland?

Trojice režisérů Phil Lord, jeho stálý spolupracovník Chris Miller (Zataženo, občas trakaře, 21 Jump street) a Chris McKay (Robot Chicken) zdárně dokončují animovaný  film, jehož přípravy začaly v roce 2008.  LEGO(R) příběh měl být původně natáčen pouze se skutečnými kostičkami slavné dánské společnosti, ale nakonec jej bylo třeba dopracovat čistě počítačovou grafikou. Tvůrci nicméně již před časem slíbili snímek, který má být „šílenější než zmrzlina místo hlavy" a první trailer to dosvědčuje.

Hlavní hrdina Emmet je v oficiální synopsi popsán jako „Obyčejná, naprosto průměrná lego figurka, která je omylem považována za nejneobvyklejší osobu s úkolem zachránit svět. Je vtažena do party cizinců na epické výpravě k zastavení zlého tyrana - dobrodružství, na něž je Emmet beznadějně a komicky nepřipraven."

Emmetovi propůjčí v originále hlas Chris Pratt (Moneyball, 30 minut po půlnoci), zatímco mudrce Vitruvia nadaboval Morgan Freeman. Jelikož ve světě z Lega existují osoby historické i fiktivní, k partě se může přidat i superhrdina Batman s hlasem Willa Arnetta (Ratatouille, Teenager Mutant Ninja Turtles). Dívku s lehce temným vzezřením Lucy zase namluví Elizabeth Banks (Jak porodit a nezbláznit se, Hunger Games). Will Ferrell (Anchorman: Příběh Rona Burgundyho) se stane padouchem, Prezidentem Businessem a roli "Zlého poldy" dostal Liam Neeson.     

LEGO(R) příběh bude mít v Česku premiéru 6. února 2014.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

70. léta vrací úder

Will Ferrell ovšem nepatří jen do Lega a jeho postava Ron Burgundy zase nesměřuje do starého železa. Ve svém prvním dobrodružství musel televizní zprávař v roce 1970 zkousnout fakt, že jeho nejnovějším kolegou má být žena, konkrétně Veronica Corningstone (Christina Applegate). Režisér Adam McKay bude pokračovat v jeho eskapádách v komedií  Anchorman 2: The Legend Continues.

Ronovi, jeho manželce Veronice a jejich kolegům se již zdaleka tak nedaří jako v 70. letech a zmizeli z televizních obrazovek. Novou šanci pro přidrzlého reportéra představuje čtyřiadvacetihodinová zpravodajská stanice. Na scénu se tak vrací on i sportovní zpravodaj Champ Kind (David Koechner), narcistický reportér Brian Fantana (Paul Rudd), ukecaný hlasatel počasí Brick Tamland (Steve Carell), ředitel zpráv Ed Harken (Fred Willard) nebo Ronův obdivovatel Garth Holliday (Chris Parnell).

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Pivní roboti na konci světa 

Za vrchol své „Cornettovské trilogie" považují režisér Edgar Wright i herec a scénárista Simon Pegg sci-fi komedii The World´s End (U Konce světa). Zmrzlina různých příchutí doprovázela již různé hrdiny představované Simonem Peggem a Nickem Frostem v komediích Soumrak mrtvých a Jednotka příliš rychlého nasazení.

V ději „sociálního science-fiction" se znovu po letech setká pětice přátel z mládí (Simon Pegg, Nick Frost, Paddy Considine, Martin Freeman, Eddie Martsan) a rozhodne si uspořádat pivní maratón přes několik podniků končící v legendární hospodě U Konce světa. Během noci ovšem zjistí, že jejich rodné městečko bylo ovládnuto roboty. Maratón a vzpomínky na minulost se ukážou být ničím v porovnání se soubojem o budoucnost celého lidstva.

Svět bude pro Čechy končit od 5. září tohoto roku.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 28 minutami

Lyžovat v Rakousku bude možné. Země na Vánoce povolí zimní sporty

Rakousko od 24. prosince umožní provozování venkovních zimních sportů včetně lyžování a bruslení. Na tiskové konferenci to oznámil kancléř Sebastian Kurz. Některé země včetně Francie, Německa či Itálie přitom v posledních týdnech žádaly, aby se evropská lyžařská střediska přes Vánoce a Nový rok uzavřela, aby se zabránilo šíření koronaviru. Rakousko bylo od počátku proti návrhu.

Od pondělí až do 10. ledna budou také muset lidé přijíždějící do Rakouska z rizikových oblastí do desetidenní karantény. Cílem je omezit cestovní ruch.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Velký zátah na Slovensku. Policie obvinila i bývalého policejního prezidenta Lučanského

Elitní jednotka slovenské policie NAKA zasahuje od rána na několika místech proti současným a bývalým funkcionářům policie a tajné služby. Podle Denníku N vyšetřovatelé obvinili mimo jiné bývalého policejního prezidenta Milana Lučanského. Mluvčí policejního prezidia uvedl, že policisté obvinili osm lidí, šest jich zadrželi.

Jde o osoby, které působily nebo stále působí ve vysokých funkcích policejního sboru, zpravodajské služby SIS a kriminálního úřadu finanční správy, uvedl v tiskové zprávě mluvčí policejního prezidia Michal Slivka.

Policie konkrétní jména obviněných neuvádí. Server Denník N ale píše, že vyšetřovatelé zadrželi mimo jiné náměstka ředitele Slovenské informační služby (SIS) Borise Beňu nebo Petra Gašparoviče, jenž byl donedávna šéfem SIS. Lučanský mezi zadrženými zatím není, v současné době je prý na cestě z Chorvatska na Slovensko a s policií se dohodl, že přijde k výslechu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy