Mistr Yoda ožije v Disneyho Hvězdných válkách

Kultura ČTK Kultura, ČTK
7. 2. 2013 12:05
Disney plánuje několik spin off filmů Hvězdných válek
Mistr Yoda
Mistr Yoda | Foto: Profimedia

Praha - Walt Disney chystá velkou ofenzivu v oblasti Hvězdných válek. Po loňské koupi společnosti Lucasfilm chce z jejího potenciálu vytěžit maximum. Plánuje hned několik spin off filmů vystavěných na známých postavách světa Star Wars. Tyto snímky by měly být natočeny vedle další plánované trilogie.

„Pracujeme na několika samostatných filmech založených na charakterech z Hvězdných válek," řekl v úterý kanálu CNBC Bob Iger z Disneyho. "Stále plánujeme natočit Hvězdné války číslo sedm, osm a devět - zhruba během šesti let od roku 2015," řekl Iger během hovoru o finančních výsledcích studia v poslední době.

Mistr Yoda
Mistr Yoda | Foto: Aktuálně.cz

Prvním samostatný film by se měl věnovat postavě Mistra Yody, který vystupoval v pěti ze šesti dílů, jeho postava zemřela v Návratu Jediho. Zatím však není jasné, zda ho opět nadabuje Frank Oz.

Filmy napsané Lawrencem Kasdanem a Simonem Kinbergem vzniknou v letech 2015 a 2021. Kasdan se už podílel  na dílech Impérium vrací úder a Návrat Jediho, Kinberg má za sebou scénáře k X - Men:  Poslední vzdor a Sherlocku Holmesovi z roku 2009.

Sedmý díl Hvězdných válek režírovaný J.J. Abramsem má přijít do kin v roce 2015, scénář k němu napíše Michael Arndt, Oscarem oceněný scénárista, který spolupracoval například na Toy Story 3 a Little Miss Sunshine. Abrams si vydobyl uznání za filmový Star Trek a letos přijde do kin pokračování Star Trek: Do temnoty.

Kasdan i Kinberg by přitom také  měli působit jako Abramsovi poradci při natáčení sedmého dílu a zároveň pracovat na avizovaných novinkách.

Zajímavé je i to, že Robert Rodriguez nedávno prohlásil, že by moc rád natočil spin off věnující se postavě Hana Sola, pokud by dostal možnost.

Foto: Aktuálně.cz

Podle neověřených zpráv má být Han Solo skutečně hrdinou jednoho z dalších spin-offů. Jeho příběh by se měl odehrávat mezi Epizodami III a IV a měl by popsat počátky Solovy kariéry jako pašeráka. Znamenalo by to poprvé přeobsadit ikonického hrdinu Harrisona Forda (mladý Solo byl původně Georgem Lucasem plánován jako postava pro Epizodu III).

 

Hrdinou třetího filmu mimo hlavní řadu má pak údajně být charismatický námezdní lovec Boba Fett, který se poprvé objevil v animovaném šotu svátečního speciálu Hvězdných válek a zemřel v Návratu Jediho (byť autoři návazných knih nemohli odolat a opět jej oživili). Jeho dobrodružství by mělo být situováno buď mezi Epizody IV a V, nebo V a VI.    

V prvním fiskálním čtvrtletí v meziročním srovnání poklesl čistý zisk společnosti Walt Disney, ačkoli její příjmy vzrostly. Disney to zdůvodňuje mimo jiné zvýšenými náklady provozu sportovní televize ESPN i nižšími výdělky samotných filmů.

Největší mediální konglomerát světa vykázal za poslední tři měsíce loňského roku čistý zisk ve výši 1,38 miliardy dolarů (zhruba 26 miliard korun). Loni ve stejném období to bylo 1,46 miliardy dolarů, takže meziročně jde o šestiprocentní pokles. Tržby společnosti přitom meziročně vzrostly o pět procent na 11,3 miliardy dolarů. Oznámený pokles zisku je mírnější než očekávali analytici. Jejich očekávání předčily také příjmy.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Základní část NHL se bude hrát až do poloviny května

Vedení NHL rozhodlo o prodloužení základní části soutěže až do 16. května. K tomuto kroku vedlo elitní ligu odložení hned osmi zápasů Vancouveru kvůli nákaze nemocí covid-19. NHL nicméně stále počítá s tím, že ve zkrácené sezoně odehraje každý z týmů v souladu s původním plánem všech 56 utkání dlouhodobé fáze. Zatím však není jasné, kdy začnou vyřazovací boje o Stanley Cup.

Přestože bylo ve zhuštěném programu základní části, při němž čeká za normálních okolností každý klub 82 zápasů, odloženo od začátku sezony z důvodu koronavirové pandemie 54 utkání a dalších pět kvůli potížím s počasím, nenabrala NHL zatím nijak dramatický skluz. Původně měla dlouhodobá fáze skončit 8. května, již dříve byla prodloužena do 11. května.

Tým Canucks byl v rozehrané soutěži zasažen nákazou dosud nejvýrazněji. Různé formy koronaviru byly diagnostikovány u 21 hráčů a čtyř dalších zaměstnanců klubu. Kanadský celek, který má odehráno nejméně utkání (37) v soutěži, hrál kvůli tomu naposledy 24. března. Dnes už ale může začít s tréninkem, do zápasového zatížení pak naskočí v pátek soubojem s Edmontonem.

O začátku play off nebylo zatím rozhodnuto. "NHL bude i nadále sledovat a pečlivě vyhodnocovat průběh základní části, teprve pak bude definitivně oznámeno datum, kdy se začne hrát o Stanley Cup. S posledními změnami a posunutým koncem základní části v Severní divizi je ale možné, že zápasy prvního kola play off začnou ve Východní, Centrální a Západní divizi o pár dnů dříve než v Severní divizi," uvedla liga v tiskové zprávě.

S prodloužením základní části NHL se však zmenšil časový prostor hráčům, kteří posílí národní týmy na mistrovství světa v Lotyšsku. Rovněž posunutý šampionát, jehož spolupořadatelem mělo být původně i Bělorusko, začne v pátek 21. května. Hned v jeho úvodní den půjdou do akce i čeští hokejisté, které čeká souboj s Ruskem. Finále turnaje je pak naplánováno na neděli 6. června.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy