Piráti měli v roce 2012 nejradši seriál Hra o trůny

Kultura Kultura
29. 12. 2012 10:10
Internetoví piráti nejčastěji stahovali Hru o trůny
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Fantasy seriál Hra o trůny podle stejnojmenné knižní předlohy Geroge R. R. Martina se stala podle serveru Torrentfreak nejstahovanějším seriálem roku 2012. Jednu epizodu si stáhlo na 4,25 milionu uživatelů.

Přes osmdesát procent internetových pirátů, kteří si seriál stáhli, nepochází z USA a často chybí jim možnost seriál zhlédnout legálně, píše server. Hra o trůny je obzvlášť populární v Austrálii, kde musí diváci čekat o týden déle než ve Spojených státech.

Na druhém místě je drama o sériovém vrahovi Dexter (3 850 000 stažení), třetí je sitcom Teorie velkého třesku (3 200 000). O 650 000 stažení méně má další sitcom Jak jsem poznal vaši matku. Perníkový táta je na páté pozici (2 850 000 stažení). Epizodu seriálu Živí mrtví si stáhlo 2 miliony 550 tisíc uživatelů. Sedmým nejstahovanějším seriálem se stalo krimi drama Homeland, následuje Dr. House, Hranice nemožného a sci-fi Revolution.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy