Kam na koncert? If These Trees Could Talk, WWW, Des Ark

Kultura Kultura
6. 4. 2012 16:46
V Praze zahrají také Bernhard Gál nebo A Banquet
A Banquet
A Banquet | Foto: Eva Peterková

A Banquet

A Banquet jsou první českou kapelou, která nahrávala u věhlasného producenta Steva Albiniho, jenž stojí za zvukem kapel jako Nirvana, Pixies nebo The Stooges. Aktuální vystoupení bude právě křtem této nahrávky nazvané Breath a publikum se bude moci přesvědčit, zda jsou A Banquet opravdovou nadějí české kytarové scény, nebo jen další kopírkou zahraničních vzorů, která si k docílení cizího zvuku přizvala renomovaného zvukaře.
úterý 10. dubna, Praha - Lucerna Music Bar, 130 Kč

If These Trees Could Talk

Atmosférický instrumentální post-rock má svých pár měsíců slávy už za sebou, američtí If These Trees Could Talk však jeho úpadek přežili díky umnému kombinování klíčových prvků žánru podpořených zručnou instrumentací. V táhlých gradujících kompozicích a jejich zasněného zvuku se postupně probouzí takřka math-rockové kytary, aniž by ubíraly na atmosféře. Kratší skladby pak také mají svůj vnitřní hudební příběh a nejsou jen samoúčelným nadhozením atmosféry, s níž právě řada kapel z tohoto žánru už dále nepracuje. Na české premiéře je podpoří ponurá screamo skupina Esazlesa.
úterý 10. dubna, Praha - Klub 007 Strahov, 250 Kč

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

WWW, Pjoni & Ink Midget

Cyklus večerů Departure v pražském Roxy nechává stálice české hudební scény představovat jejich oblíbence z řad méně známých kapel a tentokrát si na něj abstraktní hip hopový projekt WWW pozval elektronické duo Pjoni & Ink Midget. Hudba dvou sotva osmnáctiletých kluků je ovlivněná zvukem labelu Warp Records, osmdesátkovým industrialem, melancholií devadesátkového trip-hopu a stejně tak i současným glitch-hopem a noisem. Klíčové je přitom nenásilné propojení těchto prvků a jejich potemnělá, přesto melodická, pódiová prezentace.
středa 11. dubna, Praha - Roxy, 160 Kč (na místě 230)

Foto: Aktuálně.cz

Des Ark

Neuběhlo ani moc času a Des Ark se vrací do Prahy sólově, jen s kytarou a hlasem. Právě v sólových vystoupeních tkví největší síla muzikantky, která je daleko od klasického stereotypu „holka s kytarou". Melancholický indie zvuk totiž střídají divočejší pasáže a Aimee velmi intenzivně zpívá, šeptá a křičí o zraňujících osobních tématech. Její hudba tak je jakousi pomyslnou spojnicí mezi naštvanými deskami s punkovým feelingem od PJ Harvey ze začátku devadesátých let a přítulným písničkářstvím Cat Power.
čtvrtek 12. dubna, Praha - Infocentrum Salé

Wakkushoppu

Na dalším ze série večerů improvizované hudby Wakkushoppu zahrají ostřílení tuzemští noiseři Napalmed společně s projekterm Der Marebrechst, za nímž stojí výtvarník, hudebník a strůjce neobvyklých nástrojů, který v samotě hor vytvořil více než stovku alb a svou jedinečnou poetiku a takzvanou splendid isolation (báječnou izolaci) si v žádném případě nenechá kazit civilizací.
čtvrtek 12. dubna, Praha - Café V Lese

Bernhard Gál

Rakouský umělec, skladatel a muzikolog Bernhard Gál se věnuje rovným dílem soudobé hudbě, instalacím a intermediálním projektům. Na svých vystoupeních tak kombinuje média zvuku, světla, objekty, prostorové koncepty a videoprojekce. V pedagogické činnosti se Gál věnuje způsobu vnímání různých podnětů a díky značnému povědomí v této oblasti dokáže silně zapůsobit na více smyslů najednou. Za svou tvorbu, která čítá na třicet nahrávek, také získal několik ocenění.
neděle 15. dubna, Praha - Školská 28, 90 Kč (studenti 70)

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy