Festival Lunchmeat propojí svět obrazu a hudby

Kultura Kultura
21. 3. 2012 19:46
Speciální vystoupení si připravil Kode 9, Hecq nebo DMX Crew
Ben Goodman aka Kode9
Ben Goodman aka Kode9 | Foto: Lunchmeat festival

Audiovizuální festival Lunchmeat se letos překlopil do třetího ročníku existence a i nadále hodlá představovat progresivní elektroniku propojenou se současným vizuálním uměním. Tentokrát možnosti světa digitálních médií odprezentuje Steve Goodman aka Kode 9, Hecq nebo britské duo Author.

Různé doprovodné programy v Praze probíhají už od 8. března, to hlavní si však Lunchmeat nechal na tento pátek a sobotu. První večer bude dějištěm kino Bio Oko, následně se festival přesune do smíchovského alternativního prostoru Meetfactory.

Dubstepový zvuk s klaustrofobickou atmoférou

Fyzickou spojnicí obou dní bude postava Steva Goodmana, zakladatele elektronického labelu Hyperdub a průkopníka dubstepového zvuku vystupujícího pod pseudonymem Kode9. Ten v pátek představí svůj nový audiovizuální projekt Her Ghost, v němž společně s uměleckou skupinou MFO vybudoval klaustrofobickou atmosféru na základě fragmentů snímku La Jetée od francouzského filmaře a experimentátora Chrise Markera, jehož film byl mimo jiné předlohou kultovního sci-fi 12 Opic režiséra Terryho Gilliama.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

V sobotu po půlnoci pak Goodmanovým DJ setem vyvrcholí dění na dupstepové stagi Very Foreign Affairs v Meetfactory. Na ní se kromě Kode9 představí také dlouholetý guru londýnské elektronické scény Codeshift nebo dvoučlenný projekt Author tvořený producenty Jackem Sparrowem a Ruckspin, keří se vedle sebe za pulty postaví teprve poněkolikáté.

Hecq
Hecq | Foto: Lunchmeat festival

Hlavní hudební stage bude patřit rozlámaným beatům a temným ambientním plochám Bena Lukase Boysena tvořícího pod uměleckým jménem Hecq, který na pódiu své síly spojí s vizuální performerkou Florence To. Ta je posledních čtrnáct dní také současnou residentkou Meetfactory a vytváří pro klub speciální scénografii.

Projekčně-laserově-zvuková performance

Dalším výrazným spojení světů hudby a vizuálního umění bude kolaborace tanečního beatového veterána DMX Crew s českým duem Spam tvořeným Vladimírem 518 a Davidem Vrbíkem. Ti svými velkolepými projekčně-laserově-zvukovými performancemi pravidelně otevírají sezónu Nové Scény Národního Divadla. DMX Crew přitom už v minulosti s Vladimírem spolupracoval, producentsky se podílel na jeho sólovém albu Gorila vs. Architekt.

Permanentka na oba dny festivalu stojí 480 korun, nicméně dané večery lze navštívit i jednotlivě. Páteční v Oku samostatně vyjde na 190 korun v předprodeji (na místě 250), sobotní v Meetfactory na 290 (na místě 390).

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy