Kde je Miloš? ptají se lidé na Twitteru. Česko znovu hledá prezidenta, baví se sociální sítě

Magazín Magazín
30. 1. 2018 18:48
Sociální sítě již od soboty večer pátrají po tom, kam se poděl znovuzvolený prezident Miloš Zeman. Objevují se různé teorie, ale lidé se především baví tweetováním s hashtagem #kdejemilos. Nechybí pochopitelně ani paní Jechová, která tentokrát nechce vidět sklep ani půdičku, ale Miloše.
"Kde je Miloš?" pátrají lidé na Twitteru.
"Kde je Miloš?" pátrají lidé na Twitteru. | Foto: Reuters

Znovuzvolený prezident Miloš Zeman byl naposledy spatřen, jak odjíždí autem z pražského Top Hotelu, kde sledoval výsledky voleb a krátce slavil se svými příznivci. Od té doby se na veřejnosti neobjevil a náhle zrušil jak rozhovor na TV Barrandov, tak jmenování rektorů. To opět vyvolalo dohady, zda není zdravotně indisponován.

Nicméně většina běžných uživatelů sociální sítě Twitter nespekuluje, jen se baví hrou "Kde je Miloš?" a skutečností, že Česko už zase hledá prezidenta.

U toho nemůže chybět stará paní Jechová z komedie Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka Kulový blesk.

Lidé používají i další známou hlášku z jiné komedie této autorské dvojice - Marečku, podejte mi pero. Mimochodem, jde o film, který bytostně nesnášel exprezident Václav Klaus.

A do třetice - Jára Cimrman ležící, spící. Teď, teď tu byl…

Jiní si zase v té souvislosti vzpomněli, jak v semináři ke hře Záskok cimrmanologové zkoušejí hrát Hamleta bez Hamleta a stále ho hledají.

Někteří radí hledat "vlevo dole" a připomínají tak prezidentovu přesnou specifikaci, kde že viděl tak dlouho hledaný Peroutkův článek "Hitler je gentleman".

Jiní zase navrhují, aby se Jiří Ovčáček podíval do jiného hrníčku, čímž naráží na slavný výstup kuchtíka v pořadu kuchaře Zdeňka Pohlreicha, jenž vysvětloval, jak omylem dal své babičce zlatý řetízek do jiného hrníčku.

Lidé logicky hledají i ve Skandinávii, kam prezident dle svých slov tak rád jezdí. Ale bezvýsledně.

Nicméně není třeba zoufat, prezidentovým zmizením se podle zaručených informací na Twitteru již zabývá pořad České televize Na stopě.

 

Právě se děje

Další zprávy