Sociální sítě se baví výsledky voleb. Kdyby se hrálo podle pravidel AZ-kvízu, Drahoš by vyhrál

Magazín Magazín
28. 1. 2018 15:10
Ve volebních místnostech bylo rušno a v Teplicích přišli někteří voliči v netypických oblečcích. Ohlasy vyvolala pekelná účast 66,6 procent i Hůlkovo vystoupení ve štábu Miloše Zemana.
Jiří Drahoš sice ve volbách nevyhrál, kdyby se ale hrálo podle pravidel AZ-kvízu, dopadlo by všechno jinak.
Jiří Drahoš sice ve volbách nevyhrál, kdyby se ale hrálo podle pravidel AZ-kvízu, dopadlo by všechno jinak. | Foto: Lukáš Bíba

Ve druhém kole prezidentských voleb zvítězil Miloš Zeman a dalších pět let tak bude nejvyšším představitelem České republiky. Prezidentské volby byly napínavější než kterékoliv jiné, není proto divu, že uživatelé sociálních sítí byli obzvláště aktivní.

Diskutovala se například volební účast 66,6 procenta.

Ve volebních místnostech bylo rušno a v Teplicích přišli někteří voliči v netypických oblečcích.

Po vyhlášení výsledků se ale ne všichni radovali. Jedna brněnská kavárna dokonce zavřela. 

Oficiálním vítězem se stal podruhé za sebou Miloš Zeman. Ačkoliv kdyby se výsledky voleb posuzovaly podle pravidel oblíbeného televizního pořadu AZ-kvíz, vítězem by se stal Jiří Drahoš.

Podle jednoho záběru České televize to ale vypadalo, že se vítězem prezidentských voleb ale stal zpěvák Daniel Hůlka. Ten ve volebním štábu Miloše Zemana zazpíval po vyhlášení výsledků českou hymnu.

VÍTĚZ VOLEB - netřeba photoshopu. #danielzemanovahulka

Příspěvek sdílený TMBK (@tmbkofficial),

Někteří si s nadsázkou povzdechli, že k výsledkům voleb se přihlásila známá teroristická skupina.

Jiní už začali počítat, kolik času znovu zvolenému prezidentovi do konce mandátu zbývá.

Vysoká volební účast, stejně jako četné reakce na sociálních sítích dokazují, že letošní prezidentské volby považovala většina lidí za velmi důležité. Ale jak by řekl Cimrman - co takové jmelí…

Ať už pro některé nedopadly volby podle jejich představ, na všem zlém je důležité hledat něco dobrého. 

Třeba to, že za pár dní začíná olympiáda.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Anderson, Ozon, McQueen. Festival v Cannes zveřejnil výběr filmů pro letošní ročník

Nové filmy amerického režiséra Wese Andersona, francouzského Françoise Ozona či britského Steva McQueena jsou součástí oficiálního výběru 56 snímků pro letošní ročník mezinárodního filmového festivalu v Cannes. Filmový svátek se letos v květnu nekonal kvůli koronavirové pandemii, pro snímky je ale zařazení na jeho program prestižním oceněním, uvedla agentura AFP. Žádný český film se do výběru neprobojoval.

Na seznamu oficiálního výběru se nachází Andersonův film The French Dispatch (Francouzská spojka), Ozonův Eté 85 (Léto 85), britský filmař Steve McQueen má ve výběru snímky hned dva - Lovers Rock (Skála milenců) a Mangrove (Mangrovník).

Žádný český film v letošním oficiálním výběru festivalu nefiguruje. Ze zemí střední a východní Evropy zde mají své zástupce pouze Litva (film Soumrak režiséra Šarunase Bartase) a Bulharsko (snímek Únor od režiséra Kamena Kaleva).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policista, který zabil George Floyda, bude obviněn z vraždy druhého stupně

Generální prokurátor Minnesoty Keith Ellison zvýší obvinění bělošského policisty Dereka Chauvina z vraždy neozbrojeného černocha George Floyda z třetího na druhý stupeň, za což mu hrozí delší vězení. Vznesena budou obvinění také proti třem dalším policistům, kteří byli na místě a kteří po incidentu dostali výpověď. Informoval o tom dnes americký list Star Tribune.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel poté, co mu Chauvin skoro devět minut 25. května při zatýkání klečel na krku. Nahrávka incidentu obletěla celý svět a v USA spustila vlnu protestů proti rasově motivované policejní brutalitě, které v místech provázelo rabování a vandalismus.

Čtyřiačtyřicetiletý Chauvin dostal minulý týden výpověď a byl obviněn z vraždy třetího stupně a zabití druhého stupně. Nyní ho prokurátor podle tisku chce obvinit z vraždy druhého stupně, za kterou by mohl dostat až 40 let za mřížemi, což je o 15 víc než maximální trest za vraždu třetího stupně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy