Milý Drahoš, nebo Drahý Miloš? Zvítězí kůň Fikus, říkají o prezidentské volbě sociální sítě

Magazín Magazín
Aktualizováno 15. 1. 2018 15:31
Víte, kdo komu říká "Sbohem, můj rudý bratře"? Co předpověděl Maxipes Fík o Čapím hnízdě a Fikusovi? A proč by neměl Drahoše podporovat Michael Kocáb, ale Jiřina Bohdalová? Podívejte se, jak vidí nadcházející duel sociální sítě.
Foto: Aktuálně.cz

Po v podstatě gentlemanských debatách vyzyvatelů Miloše Zemana tu máme čtrnáctidenní finále, duel kdo s koho. Kdo pamatuje, jaké temné období z toho  dokázali určití lidé kolem jednoho z kandidátů v roce 2013 udělat, už teď si říká, co bizarního se zase dozví.

Tehdy to například byly zaručené zvěsti o vrácení Sudet Němcům či o nacistické minulosti Schwarzenbergových příbuzných. Ostatně zdá se, že Sudety jsou Zemanovy stále nakloněny. Ve většině jiných oblastí Zeman s "Antizemanem" (Drahoš + Fischer + Hilšer + Horáček) prohrál.

Nějaké podobně bizarní zvěsti již začaly na Jiřího Drahoše prosakovat před první volbou, nyní se zřejmě začne kampaň stupňovat.

Občas však Zemanovi podporovatelé nemají příliš jasno v tom, co je a není dobré tvrdit.

Někdy zkrátka vyrábět kompro materiály dá pořádnou fušku.

A tak Drahošovi odpůrci zatím na sociálních sítích šíří bizarní fotku, na níž muslimové volají "Drahoš na Hrad", což je z hlediska kreativity trochu zklamání. O něco kreativnější je tento příspěvek, upozorňující na jistou podobu Jiřího Drahoše a Gustáva Husáka.

Ovšem nemusí to být nepřátelský tábor, kdo může profesora Drahoše položit, nýbrž i jeho vlastní, přátelský tábor. Po odpadnutí všech dalších kandidátů, splňujících kritéria všech tzv. "pravdoláskařů", začínají houfně mířit k němu. A to nemusí být zrovna dobré znamení, říkají pragmatičtí analytici.

Existuje i zajímavé kompro na Miloše Zemana.

No a na otevírání korunovačních klenotů má prezident Zeman zkrátka pech. Sociální sítě už dopředu avizovaly, že na nich se většinou něco semele. Nemýlily se.

Nelze si nevšimnout, jak po výsledcích prvního kola voleb opatrně otáčí svou bárku premiér Andrej Babiš. Jelikož má vždy výborné informace a dodržuje ryzí pragmatismus, je to neklamné znamení, že si přestává být jistý Zemanovou výhrou.

Neskutečně přesně předpověděl již před desítkami let Večerníček o Maxipsu Fíkovi, že kvůli Čapímu hnízdu vás mohou stíhat policajti. Vyjde mu i jiná předpověď, tentokrát z dílu o Áje a Fíkovi na koňských dostizích? ("Zvítězil kůň Fikus o délku jazyka," říká chuchelský komentátor.)

Nicméně i ti, kdo nenechají na prezidentu Miloši Zemanovi nit suchou, musí uznat, že v jednom měl pravdu. Po pěti letech se z něj skutečně stal prezident sjednotitel.

Českou republiku teď každopádně čekají dva krušné týdny, kdy se její rozpolcenost odhalí naplno.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Česko podepíše smlouvu na nákup dvanácti amerických vrtulníků ještě letos. Vyjdou na 14,5 miliardy korun

Stvrzení kontraktu do konce roku přislíbil ministr obrany Lubomír Metnar (ANO). "Jsme ve fázi finalizace dohody. Pevně věřím, že do konce roku uzavřeme smlouvu se Spojenými státy na nákup vrtulníků. Já se budu velmi těšit na dobu, až ty vrtulníky budou mít označení a znaky Armády České republiky," řekl Metnar.

O nákupu systému H1, který tvoří osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper, ministerstvo obrany rozhodlo v srpnu. V české armádě nahradí bitevní vrtulník Mi-24/35. Metnar řekl, že ho zaujala kompatibilita obou typů helikoptér, které mají 85 procent náhradních dílů společných, a také zbraňové vybavení a univerzálnost systémů.

Náčelník Generálního štábu Armády ČR Aleš Opata dodal, že dosavadní vrtulník Mi-24/35 významně zaostává v oblasti zbraňového vybavení, zbraňových systémů i systému vlastní ochrany. "Je to prostě jiná generace vrtulníků, je to zastaralé, je to něco jako Škoda 120 v porovnání s oktávkou," řekl Opata.

Vrtulníky Bell jsou podle něj velice pohyblivé s velmi významným výkonem motoru. "A hlavně mají to, co nás zajímá - komplexní zbraňový systém pro podporu pozemních sil. Na dnešním bojišti se prostě bez bojových vrtulníků nebo univerzálních neobejdete," řekl Opata.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Šalamounovy ostrovy navázaly diplomatické vztahy s Čínou, Tchaj-wan už neuznávají

Šalamounovy ostrovy v sobotu navázaly diplomatické vztahy s Čínou, a to jen několik dní poté, co ukončily vazby s Tchaj-wanem. V pátek vztahy s Tchaj-pejí přerušil i ostrovní stát Kiribati. Ve světě je tak nyní už jen 15 zemí, které Tchaj-wan uznávají - většina z nich je z Jižní Ameriky, karibské oblasti a Tichomoří. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy