Milý Drahoš, nebo Drahý Miloš? Zvítězí kůň Fikus, říkají o prezidentské volbě sociální sítě

Magazín Magazín
Aktualizováno 15. 1. 2018 15:31
Víte, kdo komu říká "Sbohem, můj rudý bratře"? Co předpověděl Maxipes Fík o Čapím hnízdě a Fikusovi? A proč by neměl Drahoše podporovat Michael Kocáb, ale Jiřina Bohdalová? Podívejte se, jak vidí nadcházející duel sociální sítě.
Foto: Aktuálně.cz

Po v podstatě gentlemanských debatách vyzyvatelů Miloše Zemana tu máme čtrnáctidenní finále, duel kdo s koho. Kdo pamatuje, jaké temné období z toho  dokázali určití lidé kolem jednoho z kandidátů v roce 2013 udělat, už teď si říká, co bizarního se zase dozví.

Tehdy to například byly zaručené zvěsti o vrácení Sudet Němcům či o nacistické minulosti Schwarzenbergových příbuzných. Ostatně zdá se, že Sudety jsou Zemanovy stále nakloněny. Ve většině jiných oblastí Zeman s "Antizemanem" (Drahoš + Fischer + Hilšer + Horáček) prohrál.

Nějaké podobně bizarní zvěsti již začaly na Jiřího Drahoše prosakovat před první volbou, nyní se zřejmě začne kampaň stupňovat.

Občas však Zemanovi podporovatelé nemají příliš jasno v tom, co je a není dobré tvrdit.

Někdy zkrátka vyrábět kompro materiály dá pořádnou fušku.

A tak Drahošovi odpůrci zatím na sociálních sítích šíří bizarní fotku, na níž muslimové volají "Drahoš na Hrad", což je z hlediska kreativity trochu zklamání. O něco kreativnější je tento příspěvek, upozorňující na jistou podobu Jiřího Drahoše a Gustáva Husáka.

Ovšem nemusí to být nepřátelský tábor, kdo může profesora Drahoše položit, nýbrž i jeho vlastní, přátelský tábor. Po odpadnutí všech dalších kandidátů, splňujících kritéria všech tzv. "pravdoláskařů", začínají houfně mířit k němu. A to nemusí být zrovna dobré znamení, říkají pragmatičtí analytici.

Existuje i zajímavé kompro na Miloše Zemana.

No a na otevírání korunovačních klenotů má prezident Zeman zkrátka pech. Sociální sítě už dopředu avizovaly, že na nich se většinou něco semele. Nemýlily se.

Nelze si nevšimnout, jak po výsledcích prvního kola voleb opatrně otáčí svou bárku premiér Andrej Babiš. Jelikož má vždy výborné informace a dodržuje ryzí pragmatismus, je to neklamné znamení, že si přestává být jistý Zemanovou výhrou.

Neskutečně přesně předpověděl již před desítkami let Večerníček o Maxipsu Fíkovi, že kvůli Čapímu hnízdu vás mohou stíhat policajti. Vyjde mu i jiná předpověď, tentokrát z dílu o Áje a Fíkovi na koňských dostizích? ("Zvítězil kůň Fikus o délku jazyka," říká chuchelský komentátor.)

Nicméně i ti, kdo nenechají na prezidentu Miloši Zemanovi nit suchou, musí uznat, že v jednom měl pravdu. Po pěti letech se z něj skutečně stal prezident sjednotitel.

Českou republiku teď každopádně čekají dva krušné týdny, kdy se její rozpolcenost odhalí naplno.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Salač odstartuje do Velké ceny San Marina z předposlední řady

Filipu Salačovi kvalifikace na Velkou cenu San Marina silničních motocyklů nevyšla, do nedělního závodu Moto3 odstartuje z předposlední deváté řady. Devatenáctiletý český jezdec byl klasifikován na 26. místě, což je jeho nejhorší kvalifikační výsledek od Malajsie v listopadu 2019.

Salač po vydařeném pátku, kdy v trénincích figuroval v nejlepší desítce, nedokázal v dnešním třetím tréninku na rozdíl od většiny soupeřů zrychlit a musel už do první části kvalifikace. V ní obsadil dvanácté místo a do druhé části pro nejrychlejších osmnáct nepostoupil.

V italském Misanu se na prvních čtyřech místech nejslabší třídy seřadili domácí jezdci, třetí pole position v sezoně vybojoval Romano Fenati.

Kvalifikace na Velkou cenu San Marina, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu:

Moto3: 1. Fenati (It./Husqvarna) 1:41,756, 2. Foggia (It./Honda) -0,257, 3. Antonelli (It./KTM) -0,264, …26. Salač (ČR/KTM) nepostoupil do druhé části kvalifikace.

MotoGP: 1. Bagnaia (It./Ducati) 1:31,065, 2. Miller (Austr./Ducati) -0,249, 3. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,302.

Další zprávy