Honosné vily, rekreační střediska i malebné chaty. Podívejte se, kam jezdili prezidenti odpočívat

Magdaléna Daňková ČTK Magdaléna Daňková, ČTK
25. 1. 2018 11:09
Ačkoliv českoslovenští a čeští prezidenti obývali většinu svého času Pražský hrad, ve volných chvílích se častokrát vydávali za Prahu do svých vilek, chat i rekreačních středisek. Současný prezident Miloš Zeman si rád jezdí odpočinout do Nového Veselí na Vysočině. Václav Havel strávil spoustu času na chalupě v Hrádečku u Trutnova. Antonín Novotný přivítal v rozsáhlém rekreačním středisku ve Vystrkově u Orlíku mimo jiné ruskou kosmonautku Těreškovovou, Ludvík Svoboda se zase rád vracel do Jizerských hor a Vysokých Tater.
Masaryk a Beneš v Topoľčiankách
Masaryk a Beneš v Topoľčiankách | Foto: ČTK

Tomáš Garrigue Masaryk

První československý prezident je neodmyslitelně spjat se zámkem v Lánech. Odpočívat však jezdil také do slovenských Topoľčianek, Bystřičky u Martina či moravských Židlochovic. Jeho prázdninové pobyty zachycoval spisovatel Karel Čapek, jeho Hovory s T. G. M. vznikaly právě v Topoľčiankách. 

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy