Honosné vily, rekreační střediska i malebné chaty. Podívejte se, kam jezdili prezidenti odpočívat

Magdaléna Daňková ČTK Magdaléna Daňková, ČTK
25. 1. 2018 11:09
Ačkoliv českoslovenští a čeští prezidenti obývali většinu svého času Pražský hrad, ve volných chvílích se častokrát vydávali za Prahu do svých vilek, chat i rekreačních středisek. Současný prezident Miloš Zeman si rád jezdí odpočinout do Nového Veselí na Vysočině. Václav Havel strávil spoustu času na chalupě v Hrádečku u Trutnova. Antonín Novotný přivítal v rozsáhlém rekreačním středisku ve Vystrkově u Orlíku mimo jiné ruskou kosmonautku Těreškovovou, Ludvík Svoboda se zase rád vracel do Jizerských hor a Vysokých Tater.
Masaryk a Beneš v Topoľčiankách
Masaryk a Beneš v Topoľčiankách | Foto: ČTK

Tomáš Garrigue Masaryk

První československý prezident je neodmyslitelně spjat se zámkem v Lánech. Odpočívat však jezdil také do slovenských Topoľčianek, Bystřičky u Martina či moravských Židlochovic. Jeho prázdninové pobyty zachycoval spisovatel Karel Čapek, jeho Hovory s T. G. M. vznikaly právě v Topoľčiankách. 

 

Právě se děje

před 8 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy