Kanaďanka nabízí luxusní vilu za 420 korun. Stačí jen vyhrát literární soutěž

ČTK ČTK
22. 1. 2019 16:31
Kanaďanka Alla Wagnerová vypsala literární soutěž, jejímuž vítězi hodlá přenechat svůj luxusní dům nedaleko města Calgary. Zájemci musí akorát složit poplatek 25 kanadských dolarů (423 Kč) a napsat esej či povídku odpovídající na otázku, jak by přestěhování do tohoto domu snů na břehu jezírka s výhledem na Skalisté hory změnilo jejich život.
Luxusní dům získá vítěz literární soutěže.
Luxusní dům získá vítěz literární soutěže. | Foto: Alla Wagnerová / Facebook

Wagnerová v domě, který leží ve vesnici Millarville v provincii Alberta, asi 65 kilometrů jižně od Calgary, nemůže dál žít ze zdravotních důvodů. Kvůli nemoci neopouští horní patro domu, což činí její život "nesnesitelným".

Žena původně chtěla podle webu BBC sídlo v hodnotě 1,7 milionu kanadských dolarů (28,8 milionu Kč) prodat, ale nenašla kupce. Inspirována podobnými nápady ve světě se poté rozhodla vypsat literární soutěž, jejíž účastníci jí mohou posílat své příspěvky formou dopisu.

V nabídce realitních kanceláří je dům o rozloze 360 metrů čtverečních popisován jako "úchvatné venkovské panské sídlo postavené v georgiánském stylu", které nabízí výhledy na Skalisté hory. Součástí sídla je také 4000 metrů čtverečních rozsáhlý pozemek, jezírko a vinný sklep.

"Miluji pozorovat hejna hus a kachen, když se slétají na jezírko, zírat na širé nebe, hvězdné noci, divokou přírodu a zasněžené hory," napsala Wagnerová na facebooku o životě ve svém domě, který označuje za "ráj pro spisovatele či jiného umělce".

O nejlepších literárních pracích nechá Wagnerová hlasovat veřejnost, která vybere 500 finalistů. Jejich díla pak posoudí nezávislá porota, která by měla zvolit vítěze.

Příspěvky bude možné posílat nejméně do začátku dubna, lhůta ale může být dále prodloužena, pokud se do té doby Wagnerové nesejde 60 000 příspěvků, které by pokryly odhadovanou cenu nemovitosti. Wagnerová si také vyhrazuje právo soutěž v případě malého zájmu zrušit (pravidla soutěže zveřejnila na facebooku).

Obyvatelka Alberty není první, kdo s nápadem na uspořádání takové literární soutěže přišel. Například v roce 2015 se uskutečnilo podobné klání, jehož vítěz se mohl stát novým vlastníkem podniku Center Lovell Inn v americkém státě Maine, uvedl server BBC News.

Video: Byt v malebné vesničce v Itálii prodávají za 25 korun, podívejte se

Byt v malebném městečku na jihu Itálie vyjde na 25 korun | Video: Comune di Sambuca di Sicilia
 

Právě se děje

před 25 minutami

Policista, který zabil George Floyda, bude obviněn z vraždy druhého stupně

Generální prokurátor Minnesoty Keith Ellison zvýší obvinění bělošského policisty Dereka Chauvina z vraždy neozbrojeného černocha George Floyda z třetího na druhý stupeň, za což mu hrozí delší vězení. Vznesena budou obvinění také proti třem dalším policistům, kteří byli na místě a kteří po incidentu dostali výpověď. Informoval o tom dnes americký list Star Tribune.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel poté, co mu Chauvin skoro devět minut 25. května při zatýkání klečel na krku. Nahrávka incidentu obletěla celý svět a v USA spustila vlnu protestů proti rasově motivované policejní brutalitě, které v místech provázelo rabování a vandalismus.

Čtyřiačtyřicetiletý Chauvin dostal minulý týden výpověď a byl obviněn z vraždy třetího stupně a zabití druhého stupně. Nyní ho prokurátor podle tisku chce obvinit z vraždy druhého stupně, za kterou by mohl dostat až 40 let za mřížemi, což je o 15 víc než maximální trest za vraždu třetího stupně.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Sněmovna se zatím nedistancovala od slov Vojtěcha Filipa k legiím

Sněmovna se zatím nedistancovala od výroků svého místopředsedy a šéfa KSČM Vojtěcha Filipa o československých legionářích, jak to požaduje STAN. Debatu dnes poslanci nedokončili. Filip v diskusi opětovně jakékoli pochybení odmítl. Podle něj mohly být jeho výroky zkresleny.

Filip v nedávném rozhovoru pro ruský armádní deník Krasnaja zvezda kritizoval odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva z Prahy 6, označil je za "zločinné". Pražské komunální politiky nařkl z neofašismu. Současně pochválil ruskou vládu za to, že nenutí místní úřady, aby svolily k budování pomníků československým legionářům, kteří padli v boji s bolševiky.

"Žádný výrok, který by poškodil dobré jméno československých legií, jsem neřekl. Řekl jsem, že v České republice existují lidé, kteří mají různý názor na československé legie," hájil se Filip.

Zdroj: ČTK
Další zprávy