Hrad z Hry o trůny je na prodej. Sloužil jako vězení i luxusní hotel, teď stojí 14 milionů korun

Magazín Magazín
2. 8. 2018 8:54
Irská realitní kancelář Maison Real Estate prodává za více než 14 milionů korun část hradu, který figuroval v populárním televizním seriálu. Dříve zde bylo také vězení pro válečné zajatce nebo hotel. Prodávaná část sestává ze šesti bytových jednotek, každá o výměře zhruba 325 metrů čtverečních.
Pohled na hrad Gosford. | Video: Maison Real Estate

Část hradu, jenž byl dějištěm scén populárního seriálu Hra o trůny, je na prodej. Současní majitelé požadují za více než patnáctku ložnic a deset koupelen v přepočtu přes 14 milionů korun. Podle serveru Travel and Leisure je to ale méně než cena za dům v Londýně nebo bydlení v Los Angeles.

Irská realitka Maison Real Estate na svých stránkách píše, že součástí prodávaného hradu je šest bytových jednotek, každá o výměře zhruba 325 metrů čtverečních.

Gosford Castle byl vystavěn v polovině 19. století na přání Archibalda Achesona, druhého hraběte z Gosfordu. Autory jsou anglický architekt Thomas Hopper a místní architekt Thomas Duff. Nachází se na severu Irska, obklopuje ho rozsáhlý lesopark, kde se v roce 1989 konalo mimo jiné světové skautské setkání.

Poslední hrabě z Gosfordu zde žil do roku 1922. Během druhé světové války sloužil hrad jako ubytování pro vojenské oddíly a vězení pro válečné zajatce. Po válce prodala rodina hrad ministerstvu zemědělství, v 70. letech Gosford opět sloužil jako vojenské kasárny a v roce 1983 byl přebudován na hotel. Provozovatelům se však nedařilo a hrad několik let chátral.

Počátkem nového milénia jej odkoupili developeři s myšlenkou proměnit hrad na luxusní rezidence. Zajistili proto renovaci původních prvků, jako jsou schodiště, krby, vstupní haly nebo klenuté stropy.

Podle realitky mají současní majitelé již vyřízeno stavební povolení, takže budoucí vlastník se může směle pustit do přestavby.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Růžička bude opět hrát pod svým otcem, ze Sparty míří do Hradce

Hokejový útočník Vladimír Růžička zamířil po odchodu z týmu pražské Sparty do Hradce Králové. Bude tak opět hrát pod vedením svého otce Vladimíra, který se stal začátkem dubna hlavním vládcem střídačky Východočechů. Jednatřicetiletý Růžička uzavřel s Mountfieldem dvouletou smlouvu.

Zkušený útočník posílil ambiciózní klub krátce poté, co byl oznámen odchod jednoho z ofenzivních tahounů v minulé sezoně Matěje Chalupy. Jednadvacetiletý hráč uzavřel v NHL dvouletý kontrakt s Chicagem.

"Již delší dobu jsme sháněli kreativního centra, který by nám pomohl zlepšit přesilové hry, byl silný na puku, úspěšný na vhazování a samozřejmě uměl dát gól. To vše Vláďa splňuje. Slibujeme si od něj především zlepšení přesilových her a produktivity," uvedl pro web královéhradeckého klubu generální manažer Aleš Kmoníček.

před 23 minutami

Kladivář Hájek se blýskl nejlepším českým výkonem od roku 2016

Kladivář Patrik Hájek předvedl na víkendovém mítinku v Kolíně nejlepší český výkon za poslední čtyři roky. Jednadvacetiletý vrhač Dukly Praha zvítězil na Memoriálu Josefa Hájka hodem dlouhým 72,02 metru. Aktuální český vicemistr si zlepšil osobní rekord téměř o pět metrů a zařadil se na desáté místo v historických domácích tabulkách. Dál hodil naposledy v roce 2016 někdejší bronzový medailista z mistrovství světa Lukáš Melich (75,97).

Dnes začne atletická sezona naplno velkolepým projektem českého svazu "Spolu na startu". Závodit se bude na 173 stadionech po celé zemi. V Kladně, Plzni a právě Kolíně budou na startu reprezentanti

Další zprávy