reklama
 
 

Hrad z Hry o trůny je na prodej. Sloužil jako vězení i luxusní hotel, teď stojí 14 milionů korun

2. 8. 2018 8:54
Pohled na hrad Gosford. | Video: Maison Real Estate |  03:38
Irská realitní kancelář Maison Real Estate prodává za více než 14 milionů korun část hradu, který figuroval v populárním televizním seriálu. Dříve zde bylo také vězení pro válečné zajatce nebo hotel. Prodávaná část sestává ze šesti bytových jednotek, každá o výměře zhruba 325 metrů čtverečních.

Část hradu, jenž byl dějištěm scén populárního seriálu Hra o trůny, je na prodej. Současní majitelé požadují za více než patnáctku ložnic a deset koupelen v přepočtu přes 14 milionů korun. Podle serveru Travel and Leisure je to ale méně než cena za dům v Londýně nebo bydlení v Los Angeles.

Irská realitka Maison Real Estate na svých stránkách píše, že součástí prodávaného hradu je šest bytových jednotek, každá o výměře zhruba 325 metrů čtverečních.

Gosford Castle byl vystavěn v polovině 19. století na přání Archibalda Achesona, druhého hraběte z Gosfordu. Autory jsou anglický architekt Thomas Hopper a místní architekt Thomas Duff. Nachází se na severu Irska, obklopuje ho rozsáhlý lesopark, kde se v roce 1989 konalo mimo jiné světové skautské setkání.

Poslední hrabě z Gosfordu zde žil do roku 1922. Během druhé světové války sloužil hrad jako ubytování pro vojenské oddíly a vězení pro válečné zajatce. Po válce prodala rodina hrad ministerstvu zemědělství, v 70. letech Gosford opět sloužil jako vojenské kasárny a v roce 1983 byl přebudován na hotel. Provozovatelům se však nedařilo a hrad několik let chátral.

Počátkem nového milénia jej odkoupili developeři s myšlenkou proměnit hrad na luxusní rezidence. Zajistili proto renovaci původních prvků, jako jsou schodiště, krby, vstupní haly nebo klenuté stropy.

Podle realitky mají současní majitelé již vyřízeno stavební povolení, takže budoucí vlastník se může směle pustit do přestavby.

autor: Magazín | 2. 8. 2018 8:54

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama