Kalhoty z Pomády se prodaly za čtyři miliony. Koupila je firma na zeštíhlující prádlo

ČTK ČTK
6. 11. 2019 10:28
Přiléhavé černé kalhoty, které měla na sobě herečka Olivia Newtonová-Johnová v roli Sandy ve filmu Pomáda, si na aukci před několika dny koupila zakladatelka firmy na zeštíhlující prádlo. Americká miliardářka Sara Blakelyová, která založila společnost Spanx, v televizi CBS řekla, že kalhoty nechá zarámovat a pak je vyvěsí v sídle firmy v Atlantě.
Legendární kalhoty z Pomády byly vydraženy v přepočtu za téměř čtyři miliony korun. Přitom mají rozbitý zip a Sandy do nich musela být všita. | Video: Reuters/Paramount Pictures

Tento kus oděvu se podle Blakelyové stal vzorem pro černé tvarující legíny z materiálu imitujícího kůži, který je součástí sortimentu společnosti Spanx. Podnikatelka v aukci uspěla s nabídkou 162 tisíc dolarů (přes 3,7 milionu korun).

Těsné kalhoty a kožený křivák měla Newtonová-Johnová na sobě v klíčové scéně z Pomády, v níž se z poslušné středoškolačky proměnila v rebelku a spolu s Johnem Travoltou zpívá duet You're the One That I Want. Kostymérky musely herečku při natáčení filmu z roku 1978 doslova všít.

Kalhoty a kožená bunda se na aukci prodaly dohromady za 405 700 dolarů. Tato suma a část výnosů z prodeje jiných předmětů připadne středisku Newtonové-Johnové pro léčbu a výzkum rakoviny v Austrálii. Herečka a zpěvačka sama patří mezi onkologické pacientky.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy