Britka je v 71 letech hvězdou Instagramu. Zvedá činky a třikrát týdně posiluje

Magazín Magazín
4. 11. 2019 15:45
Jane Thurnell-Readová nenáviděla sport, dokud nepotkala svého partnera, který ji zasvětil do světa fitness. Od svých 40 let pravidelně posiluje, cvičí a jí zdravě. Dnes je jí lehce přes sedmdesát a každý si myslí, že je alespoň o dekádu mladší. Tréninky a recept na dobrou figuru sdílí s lidmi na Instagramu, je veganka a po městě jezdí na kole.
V 71 letech je fitness hvězdou Instagramu. Cvičení přitom od malička nenáviděla | Video: Reuters

Jane Thurnell- Readová na Instagramu denně sdílí fotografie a videa ze svých tréninků v tělocvičně. Ráda se chlubí tím, že ve svých 71 letech uzvedne až pětapadesát kilo. Do tělocvičny, kterou navštěvuje třikrát týdně, jezdí zásadně na kole a na sociálních sítích sleduje jen mladé, vypracované muže.

"Vždycky jsem si myslela, že Instagram je pro mladé, krásné ženy, ale pak jsem své kamarádce slíbila, že si na něm vytvořím účet," řekla důchodkyně pro britskou mediální agenturu PA. "Když jsem sdílela svou první fotografii, byla jsem připravená na spoustu negativních reakcí, ale namísto nich se mi dostalo obrovské podpory."

Britská důchodkyně od mala nenáviděla sport, a to i přesto, že její synové jsou pohybově velmi aktivní. "Vůbec jsem nebyla ve formě. Když jsem byla mladší, nedokázala jsem se dotknout špiček u nohou a při plavání jsem si nechtěla namočit vlasy," vzpomíná. 

Vše se změnilo před 25 lety, když dvojnásobná matka potkala svého partnera Johna, který ji zasvětil do světa triatlonu. "Vůbec jsem nevěděla, co to je, když mi to John vysvětlil, řekla jsem jen 'proč by takovou věc chtěl vůbec někdo dělat?'"

John ji ale přesvědčil, aby s ním jedno odpoledne vyzkoušela tandem. "Vůbec jsem na kole neuměla, nevěděla jsem, jak se na něm jezdí. Cítila jsem se tak trapně, takovou věc se máte učit v šesti, a ne v šestačtyřiceti letech," dodává sportovkyně. 

Netrvalo dlouho a Jane si cyklistiku zamilovala. Vydávala se na dlouhé výlety po okolí a pozorovala okolní krajinu. V roce 2012 se na kole vydala do Ruska, Istanbulu a Turecka a ujela přes 3000 kilometrů za sedm týdnů. 

Uplynulo 14 let a Jane přijala další výzvu. Kamarádka ji přesvědčila, aby si s ní šla zacvičit do posilovny. "Zalíbilo se mi to a začala jsem být závislá na tom pocitu, že se mé tělo stává silnější a pevnější."

Dnes chodí do posilovny třikrát týdně a má i svého osobního trenéra. Věří, že svým nadšením může motivovat další důchodce, kteří s cvičením otálejí. "Přála bych si, abych dokázala vyjádřit, jak se ve fitku cítím. Myslím, že kdyby to starší lidé vyzkoušeli, posilovnu by si zamilovali."

Kromě fotek a videí z posilovny sdílí Jane Thurnell-Readová na Instagramu také veganské recepty. "Maso a mléčné výrobky jsem vyřadila z jídelníčku před čtyřmi lety z etického důvodu. Myslím, že můžeme jíst zdravě, aniž bychom přitom využívali zvířata jako stroje."

Zlaté devadesátky? Ledvinka za pasem, seriál Dallas a účes na Jágra, je to nostalgie, říká Fundová

Porevoluční doba byla unikátní, děly se věci, které by jinak nebyly možné. Do McDonald's se chodilo jako na ples, nejlepší dárek byly kapsáče | Video: DVTV, Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 34 minutami

Armáda hlásí nárůst počtu vojáků, loni jich přibylo téměř osm set

Na ministerstvu obrany sloužilo a pracovalo na začátku roku o 874 zaměstnanců více než před rokem. Celkem měl resort 33 958 zaměstnanců. Nejvíce přibylo profesionálních vojáků, zvýšil se i počet občanských zaměstnanců. Přibylo také příslušníků aktivní zálohy. Letošní náborový cíl profesionálních vojáků je podle mluvčí generálního štábu Magdaleny Dvořákové stanoven na 2000 mužů a žen. Každoročně zároveň několik set vojáků odchází.

Na ministerstvu obrany k letošnímu 1. lednu pracovalo 25 899 vojáků z povolání, 6896 občanských zaměstnanců a 1163 státních zaměstnanců. Počet vojáků z povolání se tak za poslední rok zvýšil o 794 a počet občanských zaměstnanců o 100. Naopak státních zaměstnanců o 20 ubylo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy