Britka je v 71 letech hvězdou Instagramu. Zvedá činky a třikrát týdně posiluje

Magazín Magazín
4. 11. 2019 15:45
Jane Thurnell-Readová nenáviděla sport, dokud nepotkala svého partnera, který ji zasvětil do světa fitness. Od svých 40 let pravidelně posiluje, cvičí a jí zdravě. Dnes je jí lehce přes sedmdesát a každý si myslí, že je alespoň o dekádu mladší. Tréninky a recept na dobrou figuru sdílí s lidmi na Instagramu, je veganka a po městě jezdí na kole.
V 71 letech je fitness hvězdou Instagramu. Cvičení přitom od malička nenáviděla | Video: Reuters

Jane Thurnell- Readová na Instagramu denně sdílí fotografie a videa ze svých tréninků v tělocvičně. Ráda se chlubí tím, že ve svých 71 letech uzvedne až pětapadesát kilo. Do tělocvičny, kterou navštěvuje třikrát týdně, jezdí zásadně na kole a na sociálních sítích sleduje jen mladé, vypracované muže.

"Vždycky jsem si myslela, že Instagram je pro mladé, krásné ženy, ale pak jsem své kamarádce slíbila, že si na něm vytvořím účet," řekla důchodkyně pro britskou mediální agenturu PA. "Když jsem sdílela svou první fotografii, byla jsem připravená na spoustu negativních reakcí, ale namísto nich se mi dostalo obrovské podpory."

Britská důchodkyně od mala nenáviděla sport, a to i přesto, že její synové jsou pohybově velmi aktivní. "Vůbec jsem nebyla ve formě. Když jsem byla mladší, nedokázala jsem se dotknout špiček u nohou a při plavání jsem si nechtěla namočit vlasy," vzpomíná. 

Vše se změnilo před 25 lety, když dvojnásobná matka potkala svého partnera Johna, který ji zasvětil do světa triatlonu. "Vůbec jsem nevěděla, co to je, když mi to John vysvětlil, řekla jsem jen 'proč by takovou věc chtěl vůbec někdo dělat?'"

John ji ale přesvědčil, aby s ním jedno odpoledne vyzkoušela tandem. "Vůbec jsem na kole neuměla, nevěděla jsem, jak se na něm jezdí. Cítila jsem se tak trapně, takovou věc se máte učit v šesti, a ne v šestačtyřiceti letech," dodává sportovkyně. 

Netrvalo dlouho a Jane si cyklistiku zamilovala. Vydávala se na dlouhé výlety po okolí a pozorovala okolní krajinu. V roce 2012 se na kole vydala do Ruska, Istanbulu a Turecka a ujela přes 3000 kilometrů za sedm týdnů. 

Uplynulo 14 let a Jane přijala další výzvu. Kamarádka ji přesvědčila, aby si s ní šla zacvičit do posilovny. "Zalíbilo se mi to a začala jsem být závislá na tom pocitu, že se mé tělo stává silnější a pevnější."

Dnes chodí do posilovny třikrát týdně a má i svého osobního trenéra. Věří, že svým nadšením může motivovat další důchodce, kteří s cvičením otálejí. "Přála bych si, abych dokázala vyjádřit, jak se ve fitku cítím. Myslím, že kdyby to starší lidé vyzkoušeli, posilovnu by si zamilovali."

Kromě fotek a videí z posilovny sdílí Jane Thurnell-Readová na Instagramu také veganské recepty. "Maso a mléčné výrobky jsem vyřadila z jídelníčku před čtyřmi lety z etického důvodu. Myslím, že můžeme jíst zdravě, aniž bychom přitom využívali zvířata jako stroje."

Zlaté devadesátky? Ledvinka za pasem, seriál Dallas a účes na Jágra, je to nostalgie, říká Fundová

Porevoluční doba byla unikátní, děly se věci, které by jinak nebyly možné. Do McDonald's se chodilo jako na ples, nejlepší dárek byly kapsáče | Video: DVTV, Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 13 minutami

Stav posledního zraněného po pátečním úniku jedovatých plynů v plzeňské firmě se stále zlepšuje. Z nemocnice by měl být propuštěn příští týden.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Česká národní banka ve středu podle analytiků začne zvyšovat úrokové sazby

Bankovní rada České národní banky zvýší na svém středečním zasedání úrokové sazby, shodují se ekonomové oslovení ČTK. Podle nich tak centrální banka zahájí postupnou normalizaci měnové politiky, další růst sazeb by totiž podle jejich odhadů měl následovat v srpnu a na podzim.

Důvodem jsou obavy kvůli růstu inflace, což souvisí s očekávaným ekonomickým oživením. Základní úroková sazba by tak měla podle analytiků ve středu stoupnout o 0,25 procentního bodu na 0,5 procenta.

Například podle hlavního ekonoma České bankovní asociace Jakuba Seidlera je podle posledních komentářů představitelů bankovní rady ČNB středeční zvýšení sazeb poměrně jisté. "Pokud však ve středu sazby vzrostou jen o tradičních 0,25 procentního bodu, další nárůst pak může přijít relativně záhy, a to již na nadcházejícím měnovém jednání začátkem srpna," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy