Herec Petr Čtvrtníček je v nemocnici, koronavirová nákaza má u něj vážný průběh

Magazín Magazín
25. 9. 2020 13:16
Herec Petr Čtvrtníček se nakazil koronavirem a nemoc má u něj vážný průběh, takže musel být hospitalizován. Onemocněl už minulý týden, ale jeho stav se natolik zhoršil, že ho záchranka musela převézt do nemocnice v pražském Motole.
Petr Čtvrtníček
Petr Čtvrtníček | Foto: ČTK

Informaci o tom, že Čtvrtníček skončil na jednotce intenzivní péče, přinesl deník Blesk. Herec onemocněl minulý týden, stěžoval si na bolesti kloubů a na další příznaky typické pro koronavirové onemocnění. Testy u něj potvrdily Covid-19. Jak uvádí Blesk, na jednotce intenzivní péče museli Čtvrtníčka připojit na dýchací přístroj.

Podobně jako Petr Čtvrtníček se nakazila i řada dalších osobností, patří k nim například Lucie Bílá, Ivana Gottová nebo SImona Stašová. Více si můžete přečíst v článku Počet slavných, mající zkušenost s koronavirem, přibývá. Kdo z českých hvězd ji má?

 

Právě se děje

před 15 minutami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Kaczyński: Protesty proti omezení potratů budou stát mnoho životů

Předseda polské vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) v prohlášení varoval, že protesty proti nálezu ústavního soudu, kterým se prakticky ruší možnost legálních potratů, budou stát životy mnoha lidí. Polsko podobně jako jiné evropské země zažívá strmý nárůst případů koronavirové infekce.

Lidé, kteří protesty svolávají, se podle Kaczyńského dopouštějí veřejného ohrožení, tedy trestného činu. "Vážného trestného činu," podotkl šéf PiS, který od nedávna zastává i post vicepremiéra, jenž dohlíží na resorty obrany, vnitra a spravedlnosti.

"Stát má právo, ale také povinnost se takovým akcím postavit," řekl šéf národně-konzervativní strany, který je považován za nejmocnějšího politika v Polsku.

Vlna protestů se v Polsku zvedla poté, co ústavní soud, složený převážně ze soudců nominovaných PiS, minulý týden shledal, že přerušení těhotenství z důvodu poškození plodu odporuje ústavě. Na tyto případy podle statistik připadalo 98 procent legálních potratů v minulých letech. Povoleny zůstávají interrupce v případě ohrožení života či zdraví matky, anebo pokud je těhotenství důsledkem znásilnění či incestu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy