Pár z Verony se seznámil na balkoně. Teď se novodobí Romeo a Julie zasnoubili

Magazín Magazín
23. 9. 2020 15:30
Veronský pár, který se seznámil, když Italové museli letos na jaře kvůli šířící se pandemii koronaviru dodržovat přísnou karanténu, čeká svatba. Michele D’Alpaos a Paola Agnelliová potvrdili, že už jsou zasnoubení. Lidé dvojici přirovnávají k Romeovi a Julii ze slavné Shakespearovy tragédie.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Když v březnu tohoto roku v některých italských městech kvůli kritické situaci s koronavirem platil zákaz vycházení, jejich obyvatelé se svými sousedy udržovali kontakt alespoň přes balkony. Lidé tam posedávali, a aby sobě i ostatním dodali v těžkých chvílích morální sílu, zpívali společně známé písně.

Ve Veroně se ke zpěvu přidali také Michele D’Alpaos a Paola Agnelliová, a když se jednoho večera jejich oči potkaly, přeskočila mezi nimi pomyslná jiskra. Na rozdíl od postav ze Shakespearovy tragédie má ale jejich příběh šťastný konec.

Michele a Paola si začali volat nebo na sebe zamilovaně pomrkávali z jednoho balkonu na druhý. Pak Michel dokonce pověsil na střechu svého domu ceduli s Paoliným jménem. V květnu, kdy už se přísná vládní opatření v Itálii uvolnila, se pak milenci z Verony konečně začali scházet v místním parku. Informoval o tom britský list The Independent.

Od té doby spolu pár vyrazil i na dvě dovolené, jednu u moře, kde žijí Michelovi rodiče, a druhou v Alpách u rodičů Paoly. "Věřím, že naše seznámení bylo osudové, a přijde mi úžasné, že jsme se do sebe zamilovali právě v době tak tragické události. Přijde mi, jako by mi Michela seslali z nebe," svěřila se Paola.

"Karanténa sice už skončila, ale Michele mi ze zvyku pořád v noci mává rozsvícenou baterkou ze svého bytu, což mě vždycky rozesměje. Taky si stále před spaním telefonujeme, abychom si popřáli dobrou noc," doplnila Paola.

Přestože dvojice pořád bydlí odděleně, po svatbě, která ji čeká poté, co nyní oznámila zasnoubení, se plánuje nastěhovat do Michelova bytu. Tam teď společně tráví alespoň víkendy.

"V současnosti vybíráme datum, kdy se vezmeme. Zvažujeme, že by se obřad konal na velké střešní terase mojí budovy. Bylo by to symbolické, když jsme se seznámili na balkonech," prozradil Michele.

eRouška má smysl, říká informatik a poslanec Pirátů Ondřej Profant:

Aplikace o vás nikomu nic nepoví. Nezná vaši identitu a neřekne vám, kdo a kde přesně byl člověk, který mohl být nakažený, vysvětluje poslanec. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

Aktualizováno před 14 minutami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitována, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Neštěstí v synagoze u Jeruzaléma si vyžádalo desítky zraněných

 Šest desítek zraněných si vyžádalo zhroucení ochozu v synagoze u Jeruzaléma, uvedla dnes agentura AFP. Deset zraněných je podle lékařů ve vážném či kritickém stavu, další padesátka zraněných je mimo ohrožení života, uvedl list The Times of Israel na svém webu.

Uvnitř synagogy charedimů, nejkonzervativnějších vyznavačů ortodoxního judaismu, bylo podle policie více než 600 lidí. Na místo přijíždějí sanitky, záběry na internetu zachytily chaos panující v davu před budovou, poznamenal deník.

Minulý měsíc v tlačenici na poutní hoře Meron zahynulo 45 lidí. Na místě se každoročně scházejí tisíce především ultraortodoxních židů k oslavám svátku Lag ba-omer. V osudovou noc jich tam bylo zřejmě až 100 tisíc a u kluzkého, zúženého východu nastala tlačenice.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pokud Sněmovna vysloví nedůvěru vládě, Zeman ji nechá do voleb vládnout v demisi

Prezident Miloš Zeman trvá na svém předchozím výroku, že by nechal do voleb dovládnout v demisi vládu premiéra Andreje Babiše (ANO), pokud by jí Sněmovna začátkem června vyslovila nedůvěru. Frekvenci 1 dnes řekl, že to pokládá za nejlogičtější řešení. Opozici doporučil, aby se soustředila na volební kampaň a program a krátce před říjnovými sněmovními volbami nedělala podobné "vylomeniny".

Zeman řekl, že trvá na svém dřívějším vyjádření. "Nejlogičtějším postupem je nechat vládu dovládnout v demisi," uvedl. Sněmovna by měla z iniciativy koalic Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů a STAN hlasovat začátkem června. Výsledek hlasování rozhodne postoj KSČM. "Já řekl i při jednání s opozičními předáky, že by se měli víc soustředit na kampaň a předvést své programy a kandidáty a nedělat takové vylomeniny, jako je hlasování o nedůvěře," prohlásil prezident.

Další zprávy