Nejlepší fotky za posledních 24 let. Velká galerie všech vítězů Czech Press Photo

Absolutním vítězem se vždy nemusí stát snímek odrážející významnou, pohnutou nebo tragickou událost. V roce 2003 zvítězil Ibra Ibrahimovič s fotkou, která zachycuje štěstí severočeského sedláka.
V roce 1995 získal titul Fotografie roku Jan Šibík se snímkem Rwandského uprchlíka v táboře Kalata.
V roce 1996 nebyl titul Fotografie roku oficiálně udělen. Přesto je za ni považován snímek radujícího se fotbalisty Karla Poborského od Jaroslava Jiřičky.
Jedna z nejoblíbenějších Fotografií roku pochází z roku 1997 a pořídil ji Petr Josek. Povodně dokumentoval v Uherském Hradišti.
V roce 1998 získal ocenění David Neff. Porotu zaujal jeho snímek romské matky, která truchlí nad smrtí dětí. Ty utonuly při záplavách v Jarovicích na východním Slovensku.
Foto: Ibra Ibrahimovič, Czech Press Photo
Foto
14. 9. 2018 15:01
Soutěž Czech Press Photo právě odstartovala svůj 24. ročník, fotožurnalisté do ní mohou po celé září přihlašovat své nejlepší snímky. Vítězové budou známi už v listopadu. Pojďte si zatím připomenout vítěze hlavní ceny za celou historii soutěže. Najdou se mezi nimi fotografie z tragických povodní, z návštěvy amerického prezidenta Barracka Obamy v Praze i šťastné chvíle jednoho severočeského sedláka.

Více informací o soutěži najdete na jejích internetových stránkách czechpressphoto.org. V pondělí přineseme v rubrice Foto také velký rozhovor s ředitelkou soutěže Veronikou Souralovou.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Policie chce postavit nový hangár pro vrtulníky za 800 milionů

Policie chce nechat postavit na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni nový hangár pro vrtulníky a drony za 800 milionů korun. V pondělním vydání to píše deník E15.

Stavba by mohla začít v roce 2023 a trvala by asi dva roky. Policie podle deníku nyní provozuje devět vrtulníků EC-135 a šest vrtulníků Bell­ 412. Stávající ruzyňský hangár pro policejní vrtulníky je starý více než 100 let a během své existence byl podle policie jen částečně upraven. Policie má ještě druhý hangár, a to na letišti Brno-Tuřany.

Zdroj: ČTK
Další zprávy