Nejlepší fotky za posledních 24 let. Velká galerie všech vítězů Czech Press Photo

Absolutním vítězem se vždy nemusí stát snímek odrážející významnou, pohnutou nebo tragickou událost. V roce 2003 zvítězil Ibra Ibrahimovič s fotkou, která zachycuje štěstí severočeského sedláka.
V roce 1995 získal titul Fotografie roku Jan Šibík se snímkem Rwandského uprchlíka v táboře Kalata.
V roce 1996 nebyl titul Fotografie roku oficiálně udělen. Přesto je za ni považován snímek radujícího se fotbalisty Karla Poborského od Jaroslava Jiřičky.
Jedna z nejoblíbenějších Fotografií roku pochází z roku 1997 a pořídil ji Petr Josek. Povodně dokumentoval v Uherském Hradišti.
V roce 1998 získal ocenění David Neff. Porotu zaujal jeho snímek romské matky, která truchlí nad smrtí dětí. Ty utonuly při záplavách v Jarovicích na východním Slovensku.
Foto: Ibra Ibrahimovič, Czech Press Photo
Foto
14. 9. 2018 15:01
Soutěž Czech Press Photo právě odstartovala svůj 24. ročník, fotožurnalisté do ní mohou po celé září přihlašovat své nejlepší snímky. Vítězové budou známi už v listopadu. Pojďte si zatím připomenout vítěze hlavní ceny za celou historii soutěže. Najdou se mezi nimi fotografie z tragických povodní, z návštěvy amerického prezidenta Barracka Obamy v Praze i šťastné chvíle jednoho severočeského sedláka.

Více informací o soutěži najdete na jejích internetových stránkách czechpressphoto.org. V pondělí přineseme v rubrice Foto také velký rozhovor s ředitelkou soutěže Veronikou Souralovou.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Biker Stošek získal bronz na mistrovství světa v maratonu

Biker Martin Stošek vybojoval bronz na mistrovství světa v maratonu a v historii šampionátů je třetím českým medailistou mezi muži. V Turecku šestadvacetiletý cyklista navázal na Jaroslava Kulhavého a Kristiána Hynka, který dnes dojel při obhajobě stříbra šestý. Titul získal stejně jako loni Héctor Leonardo Páez z Kolumbie.

Stošek přijel do tureckého města Sakarya nedaleko Istanbulu s výbornou formou. Předminulý víkend vyhrál prestižní maraton na italském ostrově Elba a k favoritům patřil i dnes. Na vítězného Páeze ztratil dvě a půl minuty, souboj o stříbro prohrál po téměř čtyřech a půl hodinách v sedle o 15 sekund s Portugalcem Tiagem Ferreirou.

Závod žen ovládla Švýcarka Ramona Forchiniová, nejlepší z Češek byla jedenáctá Karla Štěpánová. Muži absolvovali 110 kilometrů, ženy 80,9.

Z předchozích českých medailistů získal Kulhavý, olympijský vítěz v cross country z Londýna, maratonské zlato v roce 2014 a předtím byl druhý, Hynek má stříbro a dva bronzy. Třetí skončila před šesti lety i Tereza Huříková.

Další zprávy