reklama
 
 

Nejlepší fotka měsíce: Fotograf prozrazuje, jak vznikl snímek rozloučení s padlými

12. 9. 2018 9:00
Nejlepší českou žurnalistickou fotografií měsíce srpna se stal snímek z posledního rozloučení s padlými českými vojáky. Pořídil ho v Afghánistánu Radim Hanzl. Snímek měsíce začali letos nově vyhlašovat organizátoři soutěže Czech Press Photo, aby zvýšili povědomí o novinářské fotografii. Snímky měsíce a jejich příběhy budete nově nacházet také v rubrice Foto na Aktuálně.cz.

"Fotografie byla pořízena 8. srpna 2018 na letecké základně Bagrám na severu Afghánistánu při posledním rozloučení a odletu tří padlých hrdinů," uvedl autor fotografie, desátník Radim Hanzl. Čeští vojáci Martin Marcin, Kamil Beneš a Patrik Štěpánek padli při plnění úkolu. Zahynuli 5. srpna - poté, co na ně zaútočil sebevražedný atentátník.

"Fotografie zachycuje moment krátce před odletem. Vše se odehrávalo v tichosti a s velikou bolestí. Je mi ctí, že jsem s nimi mohl sloužit. Fotografii jsem pořídil na Canon EOS 6D s objektivem 24-105 mm f/4 IS II USM," uvedl Radim Hanzl.

Czech Press Photo začalo vyhlašovat snímky měsíce letos. Chce touto novinkou zvyšovat povědomí o žurnalistické fotografii a motivovat fotografy, jejichž práce je stále složitější a v poslední době také málo doceňovaná. Porotci hledají nejlepší český snímek průběžně v denním tisku, na webech i na sociálních sítích.

autor: Foto | 12. 9. 2018 9:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama