reklama
 
 

Velká jména v porotě Czech Press Photo. Mezi porotci bude i slavná fotožurnalistka Ami Vitale

26. 6. 2018 14:41
Pořadatelům soutěže Czech Press Photo se pro nadcházející ročník podařilo obsadit porotu opravdu zvučnými jmény. Mezi porotci zasedne vítězka World Press Photo, fotografka Ami Vitale. A společně s ní třeba šéf prestižní agentury Panos Pictures Evans Adrien nebo válečný fotograf João Silva.

Mezinárodní fotografické porotě Czech Press Photo 2018 bude předsedat fotograf Petr Josek, fotoreportér agentury Reuters a držitel řady ocenění.

Z českých zástupců bude v porotě fotograf a pedagog Karel Cudlín, pedagog a teoretik fotografie Filip Láb, šéfredaktor fotobanky ČTK Petr Mlch a sportovní fotografka Martina Navrátilová.

Předsedou video poroty bude již tradičně režisér, scenárista a producent Josef Harvan. V jeho týmu dále bude videosnímky hodnotit také režisérka a pedagožka Olga Sommerová, střihač a pedagog Alois Fišárek, kameraman Jan Vaniš, fotograf Miro Švolík a marketingová specialistka Martina Hyndráková.

Czech Press Photo 2018 bude mít letos osm fotografických a tři video kategorie. Jedná se o následující foto kategorie: Aktualita, Problémy dnešní doby, Každodenní život, Umění a kultura, Sport, Portrét, Příroda, věda a životní prostředí a Lifestyle. Sekce video nabízí tři kategorie: Aktualita a reportáž, Feature a Investigation.

Součástí vyhodnocení bude i titul Fotografie roku, který bude udělen mezinárodní porotou snímku, jenž vyniká z hlediska novinářských kvalit (aktuálnosti, informativnosti, výmluvnosti, pohotovosti), má výraznou estetickou úroveň a symbolizuje zásadní téma roku. Držitel této ceny získá peněžitou odměnu 120 000 Kč a skleněnou plastiku Křišťálové oko.

"Zavedli jsme navíc nově pravidelnou rubriku Fotografie měsíce, kterou budeme v průběhu celého roku vždy na konci měsíce zveřejňovat na webu. Náš tým bude představovat výběr fotografií, které v daném měsíci měly zásadní zpravodajskou roli. Chceme tímto způsobem ocenit práci fotožurnalistů, kteří se každodenně zabývají děním doma i v zahraničí. Dalším cílem je udržet informovanost o kvalitní profesionální fotožurnalistice i v průběhu roku, nejen v období soutěže Czech Press Photo," uvedla Veronika Souralová, ředitelka soutěže Czech Press Photo.

Jednotlivé fotografie a videa mohou být do soutěže Czech Press Photo 2018 přihlášeny v průběhu měsíce září, a to pouze elektronicky přes formulář uveřejněný na stránkách soutěže.

autor: Foto | 26. 6. 2018 14:41

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama