Velká jména v porotě Czech Press Photo. Mezi porotci bude i slavná fotožurnalistka Ami Vitale

Foto
26. 6. 2018 14:41
Pořadatelům soutěže Czech Press Photo se pro nadcházející ročník podařilo obsadit porotu opravdu zvučnými jmény. Mezi porotci zasedne vítězka World Press Photo, fotografka Ami Vitale. A společně s ní třeba šéf prestižní agentury Panos Pictures Evans Adrien nebo válečný fotograf João Silva.
Fotografka Ami Vitale se zaměřuje na témata související se životním prostředím.
Fotografka Ami Vitale se zaměřuje na témata související se životním prostředím. | Foto: Czech Photo Centre

Mezinárodní fotografické porotě Czech Press Photo 2018 bude předsedat fotograf Petr Josek, fotoreportér agentury Reuters a držitel řady ocenění.

Z českých zástupců bude v porotě fotograf a pedagog Karel Cudlín, pedagog a teoretik fotografie Filip Láb, šéfredaktor fotobanky ČTK Petr Mlch a sportovní fotografka Martina Navrátilová.

Předsedou video poroty bude již tradičně režisér, scenárista a producent Josef Harvan. V jeho týmu dále bude videosnímky hodnotit také režisérka a pedagožka Olga Sommerová, střihač a pedagog Alois Fišárek, kameraman Jan Vaniš, fotograf Miro Švolík a marketingová specialistka Martina Hyndráková.

Czech Press Photo 2018 bude mít letos osm fotografických a tři video kategorie. Jedná se o následující foto kategorie: Aktualita, Problémy dnešní doby, Každodenní život, Umění a kultura, Sport, Portrét, Příroda, věda a životní prostředí a Lifestyle. Sekce video nabízí tři kategorie: Aktualita a reportáž, Feature a Investigation.

Součástí vyhodnocení bude i titul Fotografie roku, který bude udělen mezinárodní porotou snímku, jenž vyniká z hlediska novinářských kvalit (aktuálnosti, informativnosti, výmluvnosti, pohotovosti), má výraznou estetickou úroveň a symbolizuje zásadní téma roku. Držitel této ceny získá peněžitou odměnu 120 000 Kč a skleněnou plastiku Křišťálové oko.

"Zavedli jsme navíc nově pravidelnou rubriku Fotografie měsíce, kterou budeme v průběhu celého roku vždy na konci měsíce zveřejňovat na webu. Náš tým bude představovat výběr fotografií, které v daném měsíci měly zásadní zpravodajskou roli. Chceme tímto způsobem ocenit práci fotožurnalistů, kteří se každodenně zabývají děním doma i v zahraničí. Dalším cílem je udržet informovanost o kvalitní profesionální fotožurnalistice i v průběhu roku, nejen v období soutěže Czech Press Photo," uvedla Veronika Souralová, ředitelka soutěže Czech Press Photo.

Jednotlivé fotografie a videa mohou být do soutěže Czech Press Photo 2018 přihlášeny v průběhu měsíce září, a to pouze elektronicky přes formulář uveřejněný na stránkách soutěže.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy