reklama
 
 

Temné místnosti objektivem Martina Havlíčka. Vítězné fotky ze soutěže na téma Prostor

1. 8. 2019 17:31
Jak čeští fotografové vnímají prostor? Ty nejlepší snímky lze vidět až do 6. září na výstavě v kavárně Národní technické knihovny v Praze. Ve fotogalerii představujeme jednoho ze tří vítězů - Martina Havlíčka a jeho soubor Temné místnosti.

Třemi vítězi soutěže Prostor se stali Patrik Sláma, Vladimíra Kotra a Martin Havlíček (postupně v rubrice Foto představíme všechny). 

"Ve starém litvínovském komplexu s několika desítkami opuštěných místností mám jednu z nich pronajatou jako dílnu. Rozhodl jsem se zmapovat jednotlivé prostory budovy a umožnit tak náhled ostatním," říká Martin Havlíček o svém souboru Temné místnosti. "Za tmy i za dne působí skoro opuštěná budova ponurou, až děsivou atmosférou," vysvětluje. 

"Na jedné fotografii jsou zachyceny stopy nohou, které záměrně přiznávají mou přítomnost a pohyb, který byl vynaložen k vytvoření světelné linie. Jako světelný zdroj byla použita svítilna v mém telefonu," konstatuje Martin Havlíček, který na souboru pracoval přibližně tři měsíce.

"Zadání fotosoutěže na téma prostor bylo podobné tomu, s čím se setkávají studenti fotografie na středních i vysokých školách. Téma přitom vyšlo z názvu kavárny Prostoru, která má perfektní možnosti pro větší výstavní projekty a stojí i za soutěží," konstatovala kurátorka kavárny a fotografka Martina Houdek. 

"Snímky do soutěže zaslalo celkem 62 autorů. Mnoho fotografií porotu zaujalo, a proto se rozhodla rozšířit výstavu i do horního patra kavárny, kde se běžně nevystavuje," vysvětluje kurátorka.

Vystaveny jsou snímky finalistů, mezi které se zařadili Jana Doležalová, Kristýna Erbenová, Jiří Felcman, Jiří Feld, Martin Havlíček, Kateřina Hončová, Vladimíra Kotra, Jakub Kruliš, Vladimír Lacena, Ondřej Pechal, Angelika Pruchová a Patrik Sláma.

autor: Foto | 1. 8. 2019 17:31

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama