Fotosoutěž Prostor zná nominace na vítěze, oceněné snímky představí na výstavě

Martin Havlíček: Temné prostory. Jeden ze snímků ze soutěže na téma prostor.
Jiří Felcman: Over under
Vladimíra Kotra: Les
Jana Doležalová: Štěrbina
Patrik Sláma: Uvnitř meziprostoru
Foto: Martin Havlíček
Foto
7. 6. 2019 14:31
Jak čeští fotografové vnímají prostor a jak ho dokážou zachytit? Ukáže to výstava snímků ze soutěže vyhlášené na toto téma. Vítězné práce, které vybírala renomovaná porota (jejími členy byli například český fotograf Karel Cudlín nebo česko-švýcarská fotodokumentaristka Iren Stehli), budou od 25. června vystaveny v kavárně Národní technické knihovny v Praze.

"Zadání fotosoutěže na téma prostor bylo podobné tomu, s čím se setkávají studenti fotografie na středních i vysokých školách. Téma přitom vyšlo ze samotného názvu kavárny Prostoru_, která má perfektní možnosti pro větší výstavní projekty," konstatovala kurátorka kavárny a fotografka Martina Houdek. 

Výstava Prostor

Fotosoutěž Prostor
Foto: Café Prostoru_
  • Výstava fotografií ze soutěže
  • Vyhlášení vítězů a vernisáž výstavy: 25. června 2019 v 19.30
  • Trvání výstavy: do 6. září
  • Kde: Cafe Prostoru_ v budově Národní technické knihovny
  • Vstup: zdarma

Z pohledu fotografů jde o výborný prostor, kde už se odehrála řada zajímavých výstav. Neutrálně šedé zdi a moderní architektura s fotografiemi výborně ladí, a navíc jde o místo, které žije a neustále tam přicházejí lidé. 

"Snímky do soutěže zaslalo celkem 62 autorů. Mnoho fotografií porotu zaujalo, a proto se rozhodla rozšířit výstavu i do horního patra kavárny, kde se běžně nevystavuje," vysvětluje kurátorka. Výstava začne 25. června a celkem zde budou k vidění práce dvanácti fotografů. "Budou to jak jednotlivé fotografie, tak dvojice nebo soubory snímků," říká Martina Houdek. "Snímky vytiskli ve FotoŠkoda a patří jim za to velký dík, bez jejich vstřícnosti by výstava nebyla možná," dodala kurátorka. Během zahájení výstavy budou také vyhlášeni tři vítězové, bez udání pořadí. 

Nominovaní autoři, jejichž práce budou vystaveny, jsou: 

Jana Doležalová, Kristýna Erbenová, Jiří Felcman, Jiří Feld, Martin Havlíček, Kateřina Hončová, Vladimíra Kotra, Jakub Kruliš, Vladimír Lacena, Ondřej Pechal, Angelika Pruchová, Patrik Sláma.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Rakousko ukončí od pondělí po vzoru Česka kontroly na hranici se Slovenskem

Rakousko od pondělí zruší kontroly na hranici se Slovenskem, informuje podle agentury APA rakouské ministerstvo vnitra. Důvodem pro tento krok je, že v noci na neděli ukončí kontroly na hranici také Česko. Rakousko původně kontroly na rakousko-slovenské hranici zavedlo po vzoru Česka, které je ustavilo kvůli nárůstu nelegální migrace na konci loňského září.

Rakousko plánuje místo kontrol na hranici kontroly v příhraničních oblastech, a to v koordinaci se sousedními státy. V těchto oblastech země plánuje nasadit hlídky a drony.

Také v případě Česka bude po zrušení kontrol na hranici se Slovenskem fungovat na směnu v příhraničním prostoru 70 policistů. Podle českého ministra vnitra Víra Rakušana budou také pokračovat kontroly ve slovenských vlacích, které mají zajistit, aby případní odhalení migranti zůstali na slovenské straně hranice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy