Nahoru a dolů. Blues a swing. Vítězka Czech Press Photo vystavuje fotky plné tance

Foto: Martina Houdek
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
Aktualizováno 27. 9. 2017 23:35
Lindy hop, charleston, step, blues. Všechny tyto taneční styly a jejich specifická atmosféra se odrážejí na snímcích Martiny Houdek. Taneční záběry dvorní fotografky swingového krále Ondřeje Havelky si můžete prohlédnout až do 10. listopadu na výstavě v pražském StopTime music baru.

Výstava Martiny Houdek nese název Nahoru Dolu a zachycuje světy tanečníků swingu a blues. "Jsou to odlišné rytmy i způsoby vyjádření a mají jinou dynamiku dialogu tanečních partnerů i sólových projevů. Paralelně fungují a vzájemně se doplňují. Spojuje je plno skvělých lidí, kteří dohromady vytváří stále rostoucí celosvětovou komunitu," říká fotografka.

Část souboru pojmenovaná Nahoru byla fotografována v Barceloně, Madridu a v Praze a zaměřuje se na swingové taneční styly, jako je lindy hop, charleston, step, balboa nebo shag). Mnozí z tanečníků na snímcích patří ke světové špičce.

Snímky v části výstavy Dolu byly pořízeny během víkendu Prague Blues eXchange 2017, kdy se do Prahy sjeli příznivci blues z celého světa. 

Martina Houdek (* 1990) pracovala několik let jako fotoeditorka v MF Dnes a poté ve Fotobance ČTK. Během studií ji vedli a stále inspirují především Mgr. Libuše Jarcovjáková a prof. Mgr. Miroslav Vojtěchovský. Věnuje se mnoha druhům fotografie, grafickému designu a videu.

Díky svému zájmu o swingovou kulturu se stala dvorní fotografkou Ondřeje Havelky, mnoha swingových kapel v Čechách a taneční školy Swing Maniacs v Barceloně. Loni zvítězila na Czech Press Photo v kategorii Lifestyle - série. V současné době organizuje výstavy pro Cafe Prostoru_ v Národní technické knihovně a živí se především portrétní, reportážní a lifestyle fotografií. Více jejích prací najdete na www.martinahoudek.com.

O výstavě

Martina Houdek: Nahoru Dolu
Kde:
StopTime music bar, Praha
Kdy: od 26. září do 10. listopadu

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 4 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy