Sony přišlo s novou bezzrcadlovkou A7 III. Přebírá některé prvky z profesionálních modelů

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
8. 3. 2018 16:05
Sony představilo už třetí generaci své nejlevnější plnoformátové bezzrcadlovky s modelovým označením A7. Do cenové kategorie levnějších fullframů s cenou v rozmezí 50 až 60 tisíc korun přináší několik funkcí, které jsme dříve znali z podstatně dražších vlajkových lodí Sony, tedy z fotoaparátů Sony A9 a Sony A7R III. Podívejte se v grafice, co nového přináší.
Sony A7 III
Sony A7 III | Foto: Sony

Tradičně má i špičkové 4K video

Sony si zakládá na tom, že jeho plnoformátové bezzrcadlovky lze používat i jako velmi výkonné videokamery. Platí to i pro nové Sony A7 III. Nabízí záznam v kvalitě 4K, a to na celé ploše snímače. Fotoaparát tak získává mnohem více dat, než na 4K video potřebuje, a na rozlišení 4K je přepočítá. 

Fotoaparát také zvládá nahrávání ve Full HD při rychlosti 120 snímků za sekundu, což je výhodné při natáčení zpomalených záběrů (umožňuje to čtyř- až pětinásobné zpomalení).

Přístroj by se měl na evropském trhu objevit v nejbližší době. Jeho cena je zatím známá pouze v eurech. Samotné tělo by mělo stát 2300 eur (cca 59 tisíc korun). V sadě s objektivem 24-70 mm by měl fotoaparát vyjít na 2500 eur (cca 64 tisíc korun). 

 

Právě se děje

před 36 minutami

V Barmě během protestů zemřelo nejméně 18 lidí

Na několika místech Barmy při protestech proti vojenskému puči zemřelo nejméně 18 lidí, uvedla na Twitteru lidskoprávní organizace AAPP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy