Sony přišlo s novou bezzrcadlovkou A7 III. Přebírá některé prvky z profesionálních modelů

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
8. 3. 2018 16:05
Sony představilo už třetí generaci své nejlevnější plnoformátové bezzrcadlovky s modelovým označením A7. Do cenové kategorie levnějších fullframů s cenou v rozmezí 50 až 60 tisíc korun přináší několik funkcí, které jsme dříve znali z podstatně dražších vlajkových lodí Sony, tedy z fotoaparátů Sony A9 a Sony A7R III. Podívejte se v grafice, co nového přináší.
Sony A7 III
Sony A7 III | Foto: Sony

Nový snímač se zpětným podsvícením

Pokud jde o rozlišení snímače, je stejné jako u předchozích modelů Sony A7 a A7 II, tedy 24 megapixelů. Sony však upozorňuje, že jde o zcela nový snímač se zpětným podsvícením (BSI-CMOS), jehož výhodou je především vyšší citlivost oproti standardním CMOS snímačům.

Mnoho fotografů a především krajináře potěší vysoký dynamický rozsah snímače, podle Sony je to 15 expozičních stupňů. To umožňuje zachytit detaily v oblastech vysokých jasů i hlubokých stínů zároveň.

Snímač má pětiosou stabilizaci, což je také velmi užitečná vlastnost. Umožňuje ostré snímky fotit "z ruky" i v situacích, kde u nestabilizovaných fotoaparátů musíte sáhnout po stativu. Podle výrobce se bezpečný čas, při kterém lze ještě fotit bez stativu, posunuje o pět stupňů. Pokud je tedy takovým časem například 1/60 sekundy, se stabilizací lze zvládat časy někde kolem 1/4 až 1/2 sekundy.

 

Právě se děje

Další zprávy