Cena bude fotografce slavnostně předána 19. dubna v Londýně během vyhlašování soutěže Sony World Photography Awards (ta je často přirovnávána k fotografickým Oscarům).
Candida Höferová patří k předním světovým fotografům. Proslavily ji velkoformátové barevné fotografie, zobrazující liduprázdné interiéry. Její snímky jsou součástí sbírek a expozic mnoha významných světových galerií a muzeí.
Fotografka vybrala ze své tvorby řadu snímků, které budou součástí rozsáhlé výstavy vítězných prací ze soutěže v londýnském Sommerset House. Mezi fotografiemi budou i tři, které patří k nejznámějším pracím Höferové: Museum Louvre v Paříži XXI 2005, Ermitáž v Petrohradě VIII 2014 a Knihovna Trinity College v Dublinu I 2004.
Díky ceně za celoživotní přínos se Candida Höferová zařadila do společnosti takových hvězd, jako jsou například Martin Parr nebo Elliott Erwitt, kteří toto ocenění získali v předchozích letech.
"Cítím se velmi poctěna a doufám, že tato cena pomůže v očích veřejnosti k prolamování bariér mezi fotografií a výtvarným uměním," uvedla Höferová.
Candida Höferová (*1944) studovala fotografii pod vedením Bernda and Hilly Becherových. Tato dvojice založila takzvanou Düsseldorfskou školu a je považována za průkopníky konceptuální fotografie. Objekty fotili bez lidí, bez perspektivního zkreslení, až jejich snímky připomínají spíše dokonalou technickou ilustraci než uměleckou fotografii. Höferová na jejich práci navazuje, pracuje podobným stylem, ovšem v barvě.
Fotografická tvorba Candidy Höferové je celosvětově uznávaná, o čemž svědčí výstavy v pařížském Louvru, v irském Muzeu moderního umění, galerii Tate v Liverpoolu, v Ermitáži v Petrohradě a v mnoha dalších významných světových galeriích. Její snímky jsou mimo jiné ve sbírkách Muzea moderního umění v New Yorku, v britské galerii Tate nebo v pařížském Centre Pompidou.