Porod, který dojal celé letiště. Voják nestihl letadlo, příchod dcery na svět sledoval přes mobil

Magazín Magazín
9. 5. 2018 12:04
Voják sedící v letištní hale a přes mobil napjatě sledující porod své manželky dojal statisíce lidí po celém světě.
Brooks Lindsey sleduje přes FaceTime, jak přichází na svět jeho dcera.
Brooks Lindsey sleduje přes FaceTime, jak přichází na svět jeho dcera. | Foto: Facebook/Tracy Dover

Brooks Lindsey je voják 1. obrněné divize USA. Na základně Fort Bliss v texaském El Pasu se připravoval na devítiměsíční misi v Kuvajtu. Se svou manželkou Haley očekával narození potomka. Přes Červený kříž si zkusili podat žádost, zda by ho armáda nemohla na pár dní uvolnit a umožnit mu účast u porodu.

Páru bylo oznámeno, že takovéto výjimky se udělují pouze tehdy, když má žena těhotenské potíže. A ty se náhle objevily. Nastávající matce začal dramaticky stoupat krevní tlak a dítě tím bylo ohroženo.

Žena proto znovu volala na Červený kříž, kterému pak vážnost situace potvrdil její ošetřující lékař. Brooks mohl vyrazit k porodu ve státě Mississippi. Jenže nejbližší volný let byl až druhý den dopoledne.

Když přistál v Dallasu a zjistil, že další let má více jak hodinu a půl zpoždění,  propadal zoufalství. Navíc se dozvěděl, že Haley praskla plodová voda a porod už je neodkladný. Jenže jeho manželka se ukázala jako žena činu.

"Rychle jsem se rozhodla, kdo bude se mnou v místnosti - byla to moje nevlastní maminka a tchyně. Ta si schovala mobilní telefon pod sukni a tajně můj porod natáčela. Když jsem začala tlačit, doktor se jí v jednu chvíli zeptal, co to provádí, a ona mu ukázala obrazovku telefonu, kde se porodník uviděl," líčí statečná a pohotová žena na stránkách Love What Matters.

Troufalou kameramanku, která vše přenášela pomocí aplikace FaceTime jako videohovor, ze sálu nevyhodil a řekl jí, ať telefon vyndá a točí pořádně, aby nastávající tatínek viděl, co se právě děje. "Slyšela jsem Brookse, jak pláče a říká 'wow', slyšela jsem, jak mě povzbuzují cizí lidé na letišti. A pak Brooks vstal a říkal, že už po něm chtějí, aby okamžitě šel do letadla. Můj doktor začal křičet: 'Nenechte ho nastoupit! Je tu, vaše dcerka je tu!'"

Letištní personál mu proto řekl, aby seděl dál a počkal, až vše skončí. Fotka a video, které pořídili jeho spolucestující, za pár hodin obletěla svět. Voják nakonec dorazil do porodnice dvě hodiny po narození dcery Millie. Když se ráno pár probudil a chtěl vyřídit pár věcí na Facebooku, nemohl uvěřit svým očím - jejich dramatický příběh se šťastným koncem znaly už desítky tisíc lidí.

Postarala se o to jistá Tracy Doverová, která čekala na totéž zpožděné letadlo.  Na Facebook pověsila jeho fotku, jak na podlaze upřeně sleduje porod na mobilu, a doprovodila snímek slovy: "Tento voják naší armády čekal na zpožděný let domů do Mississippi. Narození své dcery musel sledovat na FaceTime. Plakal a zlomil nám srdce. Když jsme uslyšeli dítě poprvé křičet, všichni jsme se radovali s ním. Chtěla jsem tento příspěvek sdílet, protože nechci, abychom zapomněli na naše vojáky, kteří nám každý den slouží, a na oběti, které kvůli tomu podstupují."

Její příspěvek měl 9. května dopoledne 221 tisíc lajků a přes 120 tisíc sdílení. Krátké video, které zveřejnila Haley, pak již nasbíralo přes 250 tisíc zhlédnutí.

Haley nevycházela z úžasu. Do nemocnice chodili cizí lidé a přinášeli jí dárky, Brooksovi děkovali za jeho věrnou službu vlasti. Dostala také spoustu dalších zpráv od těhotných žen, jejichž muži jsou u armády, a předala jim několik rad, jak obměkčit Červený kříž.

"Všechno to byly zcela úžasné a velmi emocionální chvilky a dostalo se nám tolika podpory!" uzavírá šťastná maminka své vyprávění.

Podívejte se: Co je hypnoporod? Není to šamanství, je to přirozený porod a meditace, využila ho i Kate

Metoda hypnoporodu připravuje maminky na vědomý porod ve stavu hluboké meditace a soustředí se na sebe. Kate už takto rodila dvakrát, říká Klementová | Video: DVTV, Emma Smetana
 

Právě se děje

před 24 minutami

Lyžař Švancer je třetím nejlepším mladým sportovcem Evropy

Šestnáctiletý akrobatický lyžař Matěj Švancer skončil třetí v zimní části ankety o nejlepšího mladého sportovce Evropy, kterou pořádá Evropský olympijský výbor. Cenu Piotra Nurowského získala italská biatlonistka Linda Zingerleová. Před Švancerem se umístila ještě rakouská sdruženářka Lisa-Marie Hirnerová.

"Moc si toho vážím. Beru to jako odměnu za všechno, co se mi povedlo minulou sezonu. Chtěl bych poděkovat českému i rakouskému týmu a všem, kteří se na mých výsledcích a přípravě podílejí. Zároveň je to pro mě velká motivace do budoucna. Budu se snažit ukázat, že to je zasloužené ocenění, v této sezoně k tomu bude snad dost příležitostí," uvedl Švancer v tiskové zprávě lyžařského svazu.

před 29 minutami

Policisté na jihu Moravy zadržela dalších 12 migrantů v dodávce

Cizinecká policie v Jihomoravském kraji zadržela na dálnicích dalších 12 běženců, čtyři Syřany a osm Afghánců. Policie to v pátek uvedla na svém twitteru. Běženců zajištěných na jihu Moravy v poslední době přibývá.

Asi tři desítky policistů na akci kontrolovali nákladní vozy, dodávky i autobusy ve čtvrtek, spolu s celníky zkontrolovali přes 400 vozů. Zjistili 12 cizích státních příslušníků, kteří jsou podezřelí z toho, že na české území vstoupili neoprávněně. Na D1 u Ostrovačic kontrolovali dodávku, kterou řídil Syřan s povoleným pobytem v Německu. V dodávce ale byli další čtyři Syřané. Na D2 pak kontrolovali kamion, kdy detektor tlukotu srdce uvnitř odhalil přítomnost lidí. Šlo o osm Afghánců.

"V současnosti ve všech případech probíhá prověřování, jehož úkolem je zjistit okolnosti, za jakých se osoby do vozidel dostaly a jaká byla skutečná úloha jejich řidičů," uvedli policisté.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 32 minutami

OSA dostane pokutu přes 10 milionů, požadovala nesmyslné poplatky

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 10,67 milionu Kč pro Ochranný svaz autorský (OSA) za zneužití dominantního postavení. Pokuta je pravomocná, úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Úřad svaz potrestal za to, že v letech 2008 až 2014 požadoval po ubytovacích zařízeních platbu i za přijímač v pokoji, ve kterém nebyl nikdo ubytován.

"Provozovatelé ubytovacích zařízení tak platili účastníku řízení autorské odměny i v případě, kdy v pokoji nebyl reálně ubytován žádný host. Podle rozhodnutí úřadu nelze požadovat platbu autorské odměny i tehdy, kdy na pokoji ubytovacího zařízení prokazatelně nemohlo dojít k užití díla," uvedl úřad v tiskové zprávě.

OSA potvrdil, že mu bylo doručeno rozhodnutí o zamítnutí rozkladu proti rozhodnutí ÚOHS. "OSA se s obsahem rozhodnutí teprve seznamuje a zvažuje další kroky. Jsme přesvědčeni, že jsme zákon neporušili. Je proto pravděpodobné, že proti rozhodnutí předsedy úřadu pana Rafaje, podáme žalobou u Krajského soudu v Brně," řekl Roman Strejček, předseda představenstva OSA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy