Porod, který dojal celé letiště. Voják nestihl letadlo, příchod dcery na svět sledoval přes mobil

Magazín Magazín
9. 5. 2018 12:04
Voják sedící v letištní hale a přes mobil napjatě sledující porod své manželky dojal statisíce lidí po celém světě.
Brooks Lindsey sleduje přes FaceTime, jak přichází na svět jeho dcera.
Brooks Lindsey sleduje přes FaceTime, jak přichází na svět jeho dcera. | Foto: Facebook/Tracy Dover

Brooks Lindsey je voják 1. obrněné divize USA. Na základně Fort Bliss v texaském El Pasu se připravoval na devítiměsíční misi v Kuvajtu. Se svou manželkou Haley očekával narození potomka. Přes Červený kříž si zkusili podat žádost, zda by ho armáda nemohla na pár dní uvolnit a umožnit mu účast u porodu.

Páru bylo oznámeno, že takovéto výjimky se udělují pouze tehdy, když má žena těhotenské potíže. A ty se náhle objevily. Nastávající matce začal dramaticky stoupat krevní tlak a dítě tím bylo ohroženo.

Žena proto znovu volala na Červený kříž, kterému pak vážnost situace potvrdil její ošetřující lékař. Brooks mohl vyrazit k porodu ve státě Mississippi. Jenže nejbližší volný let byl až druhý den dopoledne.

Když přistál v Dallasu a zjistil, že další let má více jak hodinu a půl zpoždění,  propadal zoufalství. Navíc se dozvěděl, že Haley praskla plodová voda a porod už je neodkladný. Jenže jeho manželka se ukázala jako žena činu.

"Rychle jsem se rozhodla, kdo bude se mnou v místnosti - byla to moje nevlastní maminka a tchyně. Ta si schovala mobilní telefon pod sukni a tajně můj porod natáčela. Když jsem začala tlačit, doktor se jí v jednu chvíli zeptal, co to provádí, a ona mu ukázala obrazovku telefonu, kde se porodník uviděl," líčí statečná a pohotová žena na stránkách Love What Matters.

Troufalou kameramanku, která vše přenášela pomocí aplikace FaceTime jako videohovor, ze sálu nevyhodil a řekl jí, ať telefon vyndá a točí pořádně, aby nastávající tatínek viděl, co se právě děje. "Slyšela jsem Brookse, jak pláče a říká 'wow', slyšela jsem, jak mě povzbuzují cizí lidé na letišti. A pak Brooks vstal a říkal, že už po něm chtějí, aby okamžitě šel do letadla. Můj doktor začal křičet: 'Nenechte ho nastoupit! Je tu, vaše dcerka je tu!'"

Letištní personál mu proto řekl, aby seděl dál a počkal, až vše skončí. Fotka a video, které pořídili jeho spolucestující, za pár hodin obletěla svět. Voják nakonec dorazil do porodnice dvě hodiny po narození dcery Millie. Když se ráno pár probudil a chtěl vyřídit pár věcí na Facebooku, nemohl uvěřit svým očím - jejich dramatický příběh se šťastným koncem znaly už desítky tisíc lidí.

Postarala se o to jistá Tracy Doverová, která čekala na totéž zpožděné letadlo.  Na Facebook pověsila jeho fotku, jak na podlaze upřeně sleduje porod na mobilu, a doprovodila snímek slovy: "Tento voják naší armády čekal na zpožděný let domů do Mississippi. Narození své dcery musel sledovat na FaceTime. Plakal a zlomil nám srdce. Když jsme uslyšeli dítě poprvé křičet, všichni jsme se radovali s ním. Chtěla jsem tento příspěvek sdílet, protože nechci, abychom zapomněli na naše vojáky, kteří nám každý den slouží, a na oběti, které kvůli tomu podstupují."

Její příspěvek měl 9. května dopoledne 221 tisíc lajků a přes 120 tisíc sdílení. Krátké video, které zveřejnila Haley, pak již nasbíralo přes 250 tisíc zhlédnutí.

Haley nevycházela z úžasu. Do nemocnice chodili cizí lidé a přinášeli jí dárky, Brooksovi děkovali za jeho věrnou službu vlasti. Dostala také spoustu dalších zpráv od těhotných žen, jejichž muži jsou u armády, a předala jim několik rad, jak obměkčit Červený kříž.

"Všechno to byly zcela úžasné a velmi emocionální chvilky a dostalo se nám tolika podpory!" uzavírá šťastná maminka své vyprávění.

Podívejte se: Co je hypnoporod? Není to šamanství, je to přirozený porod a meditace, využila ho i Kate

Metoda hypnoporodu připravuje maminky na vědomý porod ve stavu hluboké meditace a soustředí se na sebe. Kate už takto rodila dvakrát, říká Klementová | Video: DVTV, Emma Smetana
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy