Sakrblé, princ je Francouz. Země krále Ludvíka XIV. Britům děkuje. Ti řeší, jak jméno vyslovovat

mdan mdan
27. 4. 2018 17:15
V pátek v pravé poledne britská královská rodina zveřejnila oficiální jméno novorozeného prince vévody a vévodkyně z Cambridge. Louis Arthur Charles odkazuje na krále Jiřího VI., prince Charlese a podle spekulací médií také Louise Mountbattena - strýce prince Philipa. Podle očekávání se francouzsky znějící jméno stalo předmětem diskuzí na sociálních sítích. Francouzi děkují, že britská královská rodina pojmenovala chlapce po Ludvíkovi XIV, zatímco Britové řeší, jak se vlastně bude jméno vyslovovat.

Sakrblé, princ je Francouz

"Princ je Francouz?", ptá se uživatelka Just Juliette.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Brno už prodalo na imaginární zápas lístky za milion korun

Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. Momentálně druholigový klub si dal za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion za Lužánkami, kam v říjnu 1996 přišlo na zápas s Pražany 44.120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

Výtěžek z prodeje virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19. Do akce se zapojila i Slavia. Podle brněnského klubu fanoušci koupili zatím pět tisíc lístků, které se prodávají za 200 korun.

V Česku si fanoušci mohou kupovat virtuální lístky i na další dva zápasy. Olomouc si připomíná slavné utkání s Realem Madrid a Jablonec pak v neděli imaginárně "odehraje" podještědské derby s Libercem. Výtěžek poputuje rovněž do tamních nemocnic.

Další zprávy