Jsou ještě děti, potýkají se s tuhou zimou. Tříkráloví koledníci však vyberou miliony

Foto: Anna Kudročová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
Aktualizováno 11. 1. 2019 10:31
Je pod nulou a leckde půl metru sněhu, někde i metr. Malé děti v královských pláštích a s kasičkou Charity ČR se přesto odvážně prodírají závějemi a koledují. Podívejte se, jak probíhá největší charitativní sbírka v České republice navzdory mrazivému počasí. Trvá do 14. ledna, ale přispívat lze i během celého roku prostřednictvím DMS nebo zasláním peněz na účet Charity.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Praha mění pravidla pro pouliční umění v centru, zakáže obří pandy či bublifuky

V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat. Zakázané bude také dělání bublin, které znečišťuje chodníky. Změnu vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, schválili zastupitelé. Vyhláška také rozšiřuje místa se zákazem pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a další místa.

před 6 hodinami

Ve velké části Prahy se zvýší daň z nemovitosti

Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě komerčních nemovitostí se zdvojnásobí na celém území metropole. Vyplývá to z úpravy vyhlášky pro výpočet daně, kterou schválili pražští zastupitelé. Městské části si mohly určit, zda daň u rezidenčních domů zvýší - z těch velkých tak učinily Praha 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12. 

Další zprávy